“BİJİ TAYYİP ERDOĞAN” MANŞETİ ATTI

Ekim 21, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

AKP yandaşı, Fethullah Gülen hayranı, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ”Basın Bürosu” Taraf Gazetesi yalakalıkta artık sınır tanımıyor. Erdoğan’ı bir ay önce ”Barışın Başbakanı” ilan eden Taraf, bugün ise Kürtçe BİJİ TAYYİP ERDOĞAN (Yaşasın Tayyip Erdoğan) manşetini attı.

Yayına başladığı günlerde Fethullah Gülen- Abdullah Gül çizgisinde seyreden Taraf, arada sırada AKP’yi eleştiriyor, yeterince ”cesur olmamak”la itham ediyordu. İktidar güçleri arasında Gül ve Gülen’den yana tavır alan Taraf, bir ara eleştirinin dozunu yükseltti. Yaptıkları bir haber sonrası, Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un aynı tavrı göstermesi üzerine Taraf, ”Paşasının Başbakanı” manşetiyle çıktı.

Başbakan Erdoğan’ın bu manşet üzerine ”Siz kimin medyasısınız?” diye sorması, Taraf’a 180 derecelik dönüş yaptırdı. Çünkü; Erdoğan’ın çok kızdığı Taraf, AKP beslemelerinden dahi reklam alamamaya başladı. Taraf bunun üzerine, Başbakan Erdoğan’a yanaşmak için çaba gösterdi. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan köşesinden ”Erdoğan’a saygılar sunmak görevimizdir” diye yazdı.

Bugün ise yalakalığın son perdesi oynandı Taraf’ın manşetinde. PKK’lıların Türkiye’ye dönüşünü yazan Taraf  BİJİ TAYYİP ERDOĞAN başlığını atı. Üstelik bu başlıkta ”tırnak” işareti de yoktu.

Bu; başlığı gazetenin sahiplendiği anlamına geliyor.

Taraf bugünkü manşetiyle, yalakalığın son örneğini gösterdi. AKP’nin basın bülteni olan Taraf’ın solla bir ilgisinin olmadığı da bir kez daha tescillendi.

Taraf, AKP yandaşlığında, Zaman, Türkiye, TGRT, STV, Kanal A, Ses TV, Star, Sabah, Takvim, Vakit, Yeni Şafak, Kanal 24’ü bile geride bıraktı.

BİZİM KOCAELİ

  • Netinial Internet

Yorumlar

““BİJİ TAYYİP ERDOĞAN” MANŞETİ ATTI” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. harun reşit dedi ki:

    Akp yandaşı basın adet olarak ve hacim olarak öyle çok büyüdü ki.
    Türkiye’nin rakibi bir aile şirketi gibi oldular.
    Onlar kazanıp büyüdükçe Türkiye bitiyor.
    İflas kaçınılmaz.

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari