BİLİCİ’DEN GÜVERTE KAYNAĞI ÇAĞRISI

Ağustos 23, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

BİLİCİ’DEN GÜVERTE KAYNAĞI ÇAĞRISI

Kemerli İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Bilici, Kemer’deki Güverte su kaynağına alabalık çiftliği kurulmasını engellemek için, herkesin birlik olması gerektiğini söyledi.

Bir basın toplantısı düzenleyen Bilici, açıklamasında şöyle konuştu.

“Güverte su kaynağını 1996 yılında Kemer Mal Müdürlüğü bu kişiye veriyor. Daha sonra çevre örgütleri tarafından konuyla ilgili tepkiler geldi. Bu tepkilerden sonra Milli Emlak Genel Müdürlüğü söz konusu kaynağın kullanım hakkını iptal etmiş. Bunun üzerine kişi dava açmış ve davayı kaybetmiş.

Yargıtay’a gitmiş, tekrar davayı kazanmış. Mal Müdürlüğü’ne giderek yeri tekrar teslim almış. Daha sonra 21.11.2005 tarihinde bu kişiye 5 bin 641 TL karşılığında bu yer bir yıllığına verilmiş. Bu kişi bu süreyi Encümen Kararına imza atarak kabul etmiş. Ama kişi daha sonra gitmiş ‘Benim hakkım 10 yıldı. Bir yılı kabul etmiyorum’ diye dava açmış. Davayı kaybetmiş.

Bir yıl içerisinde de orada herhangi bir iş yapmamış. Ve bu şekilde 13 yıl mahkemelerle geçmiş. 29 Mart seçimlerinde İl Genel Meclis Üyesi oldum. Bu tip yerlerin tahsisi Özel İdareye geçti. Kişi, 10 yıl verilmesi şartıyla Tarım İl Müdürlüğünden gerekli raporları alarak 21 Mayıs 2009 tarihinde Antalya İl Genel Meclisi gündemine konuyu aldırmış. Encümen arkadaşlar, söz konusu kullanım hakkının yerinde incelenmesi için bir Komisyon kurdular.

Bu komisyonda ben de vardım. Gittik, kaynağa yerinde baktık. Bu kaynakta şu an yaklaşık 400 litre su var. Bu suyun 150 litresi GATAB’a tahsisli. GATAB da bu 150 litrenin tamamını alamıyor. Bu arada Komisyon, bu suyun turizmcilere lazım olduğu yönünde raporunu tuttu. Daimi Encümen raporunu verirken, ben de bazı kuruluşlarla yaptığım görüşmeler sonucunda, suyun GATAB’a ve Kemer’e lazım olduğu yönünde yazılar aldım.

Bu yazıları da bu rapora ekleyerek, bu yerin kullanım hakkının kişiye verilmemesi için Tarım İl Müdürlüğüne yazı yazdım. Görüldüğü üzere Tarım İl Müdürlüğü, bizim verdiğimiz raporlara dahi bakmamış. Ve yine ‘saniyede 250 litre suyun kişiye verilmesi uygundur’ diye yazı göndermiş.

6 Ağustos günü bu konu tekrar Encümene geldi. Encümende 6’ya 5 çoğunlukla, bu kişiye pazarlık usulü ihale edilmesi kararı alındı. Akabinde 13 Ağustos günü, yıllığı 7 bin TL’den 10 yıl süreyle bu yer bu kişiye verildi. Bu verildiği gün, ben hemen bir basın açıklaması yaptım, tepkimi ifade ettim. Ben Başkan Mustafa Gül ile görüştüm. Şu an kendisi imza topluyor.

GATAB Başkanı Yusuf Üras ile de görüştüm. GATAB’ın yürütmeyi durdurma yönünde acilen dava açması gerektiğini söyledim. Ve sanırım bu hafta dava açılacak.

Başta GATAB olmak üzere, tüm siyasi parti ilçe temsilcilerini, sivil toplum örgütlerini, idarecileri, Kemer’de yaşayan herkesi bu konuda duyarlı olmaya çağırıyorum. Bu konu bizim milli konumuz. Bu tahsis ve kullanım işleminin durması için acilen oraya giderek sesimizi duyurmalıyız. Bir araya gelmemiz gerek”

-Projeler

Bilici, projeler hakkında da bilgiler verdi.

Kemer’in Kuzdere mahallesine yapılacak olan Anadolu Lisesinin ihalesi yapıldığını söyleyen Bilici, “İhaleyi 1 milyon 992 bin TL keşif bedeliyle Mar İnşaat Ticaret ve Sanayi Ltd. Şirketinin kazandı. Mevcut İlköğretim Okulunun üst tarafındaki sağlık ocağı kısmına yapılması planlanan 16 derslikli Anadolu Lisesi 2010 yılının Haziran ayında tamamlanarak, eğitim ve öğretime başlayacak. Kemerimiz için bu okul çok önemli. Yakın bir zamanda temelini atacağız”

Ayrıca 8 derslikli bir okul ihalemiz var. 2009 programında bu okul projesi yer alıyor. Biz bunun takipçisi olacağız. Bu okulumuz da muhtemelen 2010–2011 eğitim ve öğretim yılına yetişecek. Bu okulla birlikte Kuzdere’de bir rahatlama olacak

Kemer’deki Paris–2 batığı ile ilgili projeler mevcut. Bununla ilgili yazıyı Belediyeye verdim. Belediye, uygun bir parka bu anıtın yapılması için Meclis kararı alacak. Bu sene de bunun ihalesi yapılacak. Benim anıt için önerdiğim yer, Belediyenin yanındaki Olbia Parkı”

AYIŞIĞI

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari