BU VE BENZERİ AĞIR HAKARETLERE KARŞI TÜM TOPLUM HAREKETE GEÇMELİ

Ağustos 31, 2009 tarihinde tarafından  
İNCİNSEN DE İNCİTME-BİNALİ EFE kategorisinde yayımlanmıştır.

BU VE BENZERİ AĞIR HAKARETLERE KARŞI TÜM TOPLUM HAREKETE GEÇMELİ

Star Tv’deki evlenme programında, Alevilere yönelik hakaret edici söz, ülke genelinde olduğu gibi Antalya’da da protestolara neden oldu.

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Şube Başkanı Binali Efe, “Bu ve benzeri ağır hakaretlere karşı tüm toplum harekete geçmeli” dedi.

Hacı Bektaş Veli Kültür Vakfı Antalya Şubesi Başkanı Binali Efe, söz konusu televizyondaki programa katılan yaşlı bir adamın. kendisinden daha genç bir kadınla evlenmek istememe nedenini canlı yayında,“Ben kızılbaş mıyım” diye açıklamasının Alevi toplumunda infial yarattığını söyledi.

Yaşam felsefeleri hoşgörüye dayanan Alevilerin bu tür ağır hakaretlere artık katlanamadığını belirten Efe, “Hiç haketmediğimiz, insanlık dışı saldırılar dayanılmaz noktalara geldi.

Kızılbaş sözcüğünün belli kesimler tarafından hakaret içerici şekilde kullanılması kabul edilemez. Ne yazık ki karanlık ve geriçi çevreler tarafından Alevilere yönelik asırlardır sürdürülen karalama politikasının sonuçları, cahil bireylerce hiç beklenmeyen anlarda dışa vurulabiliyor” dedi.

Binali Efe, sadece Alevilerin değil sağlıklı ve çağdaş düşünceye sahip tüm toplum kesimlerinin bu olaya tepki göstermesi gerektiğinin altını çizdi. Efe, “Herkes tepkisini Star TV’ye iletmelidir.

Alevilere yapılan hakaret birkaç özür sözcüğü ile geçiştirilemez. Bir daha kimsenin bu tür hakaretlere kalkışamaması, daha da önemlisi beyinlerden bu tür hastalıklı düşüncelerin silinmesi gerekir. Haklı davamız için halkımızdan destek bekliyoruz” diye konuştu.

AJANS 1

  • Netinial Internet

Yorumlar

“BU VE BENZERİ AĞIR HAKARETLERE KARŞI TÜM TOPLUM HAREKETE GEÇMELİ” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. Hakan dedi ki:

    Cahillikten başka bir şey değil ama bunu önemsemekte bir cahillik.
    Babalarımızın kuşağı öyle yetiştirildi.
    Tüm insanlar kardeştir.

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari