BİNDİĞİM DALI KESMEM

Ocak 2, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

BİNDİĞİM DALI KESMEM

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, darbe çağrısı yaptığı şeklindeki iddialara, “Kendi bindiğim dalı kesmem” diye yanıt verdi

Konyalılar Derneği’nin daveti üzerine kahvaltılı toplantıda sorulara cevap veren Akaydın, CHP’nin Kepez İlçe kongresinde yaptığı konuşmada, Partisinin kepez teşkilatına hitaben yaptığı konuşmada “Türkiye’nin tek güvencesi TSK kalmıştır. Demokrasi aşığı olarak söylemek istemezdim ama tek güvenilecek kurum TSK’dir” şeklindeki açıklamalarının yanlış anlaşıldığını ifade etti.

Askerin hükümet tarafından yıpratıldığını dile getiren Akaydın, “Hiçbir hükümet ordusunu rencide etmez. Ülkenin güvenliği için orduya ihtiyacımız var. Ben darbe ima ederek kendi bindiğim dalı kesmem” diye konuştu.

‘Hukuka güven kalmadı’

Antalya’nın yerel sorunlarının görüşüleceği buluşmada ülke siyasetinden konulara ağırlık veren Akaydın, Ergenekon davası ile ilgili de açıklamada bulundu. Akaydın, “Ülke totaliter bir rejime doğru sürükleniyor. Ergenekon diye bir örgüt yok iddianame ortada yok. Tutuklananlar arasında gazeteciler, bilim adamları, generaller var. Bunlar ne ile suçlandıklarını bilmiyor. Bir ülkede hukuk ülkeyi ayakta tutar. Ülkede şu an hukuka güven kalmadı” dedi.

“Üniversiteler susturuldu”

Konuşmasında sık sık hükümete gönderme yapan Akaydın, Akdeniz Üniversitesi Rektörü iken üniversitelerin sesinin yüksek çıktığını şu an ise üniversitelerin susturulduğuna değindi. Akaydın, YÖK kanununun da değiştirileceği söylenmesine karşın bu inattan vazgeçildiğini belirtti. Akaydın, “Türkiye’deki tüm üniversitelere rektör atamalarını kendileri kontrol ediyorlar. Artık karşılarında engel teşkil eden bir durum olmadığı için sistemde değişikliğe gitmediler” diye eleştiride bulundu.

‘Affedici bir ülkeyiz’

“Türkiye demokrasi karşıtı bir ülkedir” diyerek sözlerini sürdüren Akaydın, “Bu ülkede 12 Eylül ihtilalinin suçluları anayasa koruması altındadır ancak hükümet bunu hiç gündeme getirmemektedir. Biz bu açıdan aşırı derecede affedici bir ülkeyiz. Hatta “Bölücübaşı Abdullah Öcalan’ı nasıl affederiz” düşüncesi içerisindeyiz. Bunun yanı sıra Çorum, Maraş ve Sivas olayları da suçluların tespit edilememesi ile karanlık bir perde durumundadır. Bu olayların polis ve MİT ile bağlantısı var mıdır neden Susurluk olayı gibi gün yüzüne çıkarılamadı” diye sordu.

SEKİZ SAYFA

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari