BİTMEZ!

Ekim 11, 2009 tarihinde tarafından  
KATEGORİLENMEMİŞ kategorisinde yayımlanmıştır.

BİTMEZ!

Birinin uyuşturucuyu Avrupa’ya ve Amerika’ya taşıması lazım. Bu piyon, bu biri PKK’dır. Ayrıca bu sözde dost ülkeler hem Türkiye’ye hem PKK ya silah satıyor. Peki, bölgede istikrar olmasını ister mi, Amerika niye istesin.
İsrail yanı başında güçlü kararlı tehdit edici bir ülke ister mi, zayıf ve ufak ülkeler her zaman kontrol altında olabilir..ama 75 milyon nüfuslu güçlü bir Türkiye yi kim ister.

PKK mayını İtalyan’dan, askeri mühimmatı ABD den, siyasi kampları Yunandan ve Ermeni den, Diplomatik kaynakları Norveç ve Danimarka’dan, Uyuşturucu parası Barzani ve Almanya’dan. Sen PKK ile savaşmıyorsun, sen sana müttefikim dostum arkadaşım diyenler ile savaşıyorsun.

PKK sadece perde önündeki Hacivat’la Karagöz’dür onu oynatan perde arkasındaki büyük güçlerin ellerini kırmadıktan sonra bu perde oyunu devam edecektir.

27 Kasım 1978 tarihinde PKK’nın kuruluş toplantısı yapıldı. Bu, I. Kongre veya Kuruluş Kongresi olarak da adlandırıldı. Tam 30 yıl süre gelecek bir kara sayfanın da Açılışı oldu. Bu vatanın ekmeğini yiyen bu vatanın üniversitelerinde okullarında okuyan hainler bu vatana ihanet için kolları sıvadılar.

PKK kurulduğunda İlk yardım eden PKK ya tüm imkânlarını sunan 2 devlet vardı. Suriye ve İran PKK büyüdükten sonra Avrupa ve diğer Ülkeler PKK ya yardım etmişlerdir ve ayrıca Bölge halkının desteğini almayan hiçbir oluşum kesinlikle yaşayamaz! Eğer destek veriliyorsa sende bu oluşumdan rahatsız isen, destek veren eli kıracaksın.(sözüm 2 ateş arasında kalan için değildir)

Herkes hak ettiği yerdedir sözünü çok severim. Bölge liderleri (aşiretler) ve marabaları asırlar boyunca bölgenin paralı askeri oldular. Bölge güçleri her türlü pis işleri için bu Aşiretleri, aşiretlerde marabaları kullandı ve halada kullanıyorlar.

Ben kendimi bildim bileli bölgenin geçim kaynağı kaçakçılık ve halende öyle, sadece kaçırılan şeyler değişti! Eskiden hayvan, elektronik eşya işi ile uğraşırlardı şimdi de Silah, Uyuşturucu ve İnsan kaçakçılığı ile uğraşıyorlar… Sıcak ve kolay paranın tadını alanları çifte, çubuğa süremezsin.

Devlet gelsin, Devlet yapsın, Devlet getirsin, Devlet halletsin… Uzar gider. Her hizmeti Devletten beklerken, herşeyin suçlusu da Devlet olmuştur. Ya onları yüzyıllardır sömüren aşiretler? Onlar her daim baş tacı. Niye acaba? İş çıkarlara gelince zekidirler buna itirazım yok, ama çoğu insan bu konuya gelince anasının gözü olmaz mı? Samimi olacaksın bunlarda samimiyet yok.

Devlet iş versin! Fabrikalar, Atölyeler, tesisler yakılır veya imha edilir…
Devlet yol yapsın! Şantiyeler basılır, Makina parkları yakılır…
Devlet okul getirsin! Okullar yakılır, öğretmenler öldürülür…
Devlete vergi ver. Yok
Devlete destek ol. Yok.
Hadi bunları geçtik bari be adam! Yaktığın kullandığın elektrik parasını ver oda yok

Yani diyorum ki; Kendi cücüğüne sahip çıkar gibi devletin olanaklarına da sahip çıkacaksın… Çıkamıyorsanda. İstekte atıfta bulunmayacaksın… Dert yanmaya da hakkın yok, olamazda.

Birde kazın diğer ayağı var; Ekonomik, sosyal ve kültürel sorunların arkasına sığınıp ayrılıkçı hareket izlemek hiç doğru değil batı da Akdeniz de Karadeniz de yol, su ve elektrikleri olmayan, okulu, doktoru olmayan yer yok mu bunlar o bölgede terör mü estirmiş teröre destek mi vermişler tabi ki hayır…

Düşünüyorum da yüz milyarlarca dolar terör nedeniyle uçup gitmeseydi, bu kaoslar yaşanmasaydı, memleket şimdi nerelerde olurdu!
Bu işten karlı çıkan Kim oldu? Dış güçler TÜRKİYE düşmanları.  Peki Kaybeden kim oldu? Tabi ki TÜRKİYE ve lazı, kürdü, arabı, boşnağı, kısacası TÜRK MİLLETİ oldu. Ama en çokta o bölgenin halkı oldu.

Peki, PKK faydalımı destekliyorsun, halen beynini yıkayan senin gelişmeni engelleyen ermeni uşaklarına destek veriyorsun bebek kadın yaşlını öldüren malına canına namusuna göz koyan bu aciz çapulcuların peşinden gidiyorsun.

Kürt halkının hakkını arayan insan bunları yapar mı Kürt halkının hakkını arayan siyasi parti teröre destek verir mi. Özgürlükse sorununuz en az sizde benim kadar özgürsünüz hatta benden daha özgürsünüz.

UNUTMAYALIM Kİ TERÖRÜ BİTİRMEK İÇİN ÖNCE ONA DESTEK VERENLERİ YENMEK LAZIM. YANİ ÖNCE ABD NİN VE DİĞER DEVLETLERİN BÖLGEDEKİ DESTEĞİNİ KESMEK LAZIM.

Eğer bunlar olmazsa terör bitmez bitirilemez. Peki, neden bitmez.
1- Dünyanın en çok destek gören terör örgütü olduğu için bitmez.
2- Onlarla olan savaşı amatörce yaptığımız için bitmez Profesyonel asker şart.
3- Beslenebileceği ve militan bulabileceği halk kitlesi olduğu için bitmez.
4- Yolsuzluklar hırsızlıklar ve adaletsiz oldukça bitmez.
5- Ve en önemlisi Büyük Devlet olunmazsa hiç bitmez.

Ülkemize sahip çıkalım birlik olalım. Yoksa bu çile hiç BİTMEZ!

  • Netinial Internet

Yorumlar kapatılmıştır.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari