“BİZ OLMASAK SİMİT FİYATLARI UÇAR, PİYASADA DENGE UNSURUYUZ”

Kasım 30, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası İşletme Müdürü Mükremin Asil, sabah ve akşamüstü kahvaltılarının vazgeçilmezi ve Türkiye`nin ilk fastfoodlarından olan simitte haksız rekabet iddialarına cevap verdi.

Sabah ve akşamüstü kahvaltılarının vazgeçilmezi ve Türkiye`nin ilk fastfoodlarından olan simitte haksız rekabet iddialarına cevap veren Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası İşletme Müdürü Mükremin Asil “asıl haksız rekabet sayıları 750 adedi bulan simit camekanları ve bu camekanlarda satılan günlük 100.000 adetleri bulan simit ve poğaça satışlarıdır.

Halk Ekmek olarak simit ve poğaça satışlarımız bu satışlara oranlanırsa % 3’ü geçmemektedir ve bu satışları kendi büfelerimizde gerçekleştirmekteyiz.

Biz şubat ayından beri simit ve poğaça üretip satmaktayız. Şimdi bu çıkartılan yaygara nedir Antalya halkının kaliteli ve ekonomik simit yemesinin engellenmesinden başka bir şey değildir” dedi.

Asil ayrıca küçük esnafın ezildiğinden bahsedildiğine de dikkat çekerek böyle bir durum söz konusu olamaz, “halkın menfaatine olan rekabetten kimsenin korkmaması gerekir. 100 büfeciye ve 100’e yakın personelimize yarattığımız iş imkanına bir de tabii hijyenik üretimimiz, kalitemiz, besleyiciliğimiz ve ekonomik fiyatlarımız eklenince farkımız zaten ortaya çıkmaktadır.

Verimli çalışmalarımız neticesinde fiyatlarımızı düşük tutarak piyasada denge unsuru oluyoruz. Tedarikçilerimize tahsilatları konusunda güven veriyoruz onlarda daha uygun fiyatlı hammadde tedarik ediyorlar” dedi.

Merdiven altlarındaki simit üretimlerinin durdurulması; üretim yerlerinin belediye ve Tarım il Müdürlüğü tarafından denetlenmesi gerektiğini de vurgulayan Asil “daha öncede ulusal televizyonlarda yaptığım açıklamalardan da hatırlanacağı gibi simitte yapılan üretim hatalarını Halk Ekmek yapmıyor. Biz tam otomatik makinelerde üretim yapıyoruz hijyenimizi ve üretimimizi görmek isteyen bütün misafirlere fabrikamızın kapısı açık Antalya’da ben başka fırında bu cesareti görmedim” dedi.

Antalya halkının her şeyin en iyisine layık olduğunu vurgulayan Asil “simit-poğaça üretiminde de adımıza yakışanı yaparak halkımızın yanında olmak istiyoruz, takdiri sevgili Antalyalılara bırakıyorum” dedi.

Asil yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla tüm Antalya halkının bayramını kutlayarak “bayramlar, insanlar arasındaki sevgi ve saygının güçlendiği, milli ve dini duyguların daha da önem kazandığı özel günlerdir. Şahsım ve Antalya Halk Ekmek personeli adına Antalyalılara hizmet etmekten mutluluk ve gurur duyduğumuzu belirtir, hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle iyi bayramlar.”

AJANSBİR

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari