BÖYLE KAMUOYUNA BÖYLE MEDYA

Ocak 19, 2010 tarihinde tarafından  
İÇİMDEKİ SESLER - A.CENAN AKPINAR kategorisinde yayımlanmıştır.

BÖYLE KAMUOYUNA BÖYLE MEDYA

Sorumsuz yazıların, sunumların, toplumda ki problemlere karşı duyarsız kalan, magazin haberciliğini adeta prensip olarak kabullenmiş bir medyadan rahatsızlık duymamak mümkün müdür?

Pireyi deve yapan, aslı olan veya asılsız iddiaları doğru dürüst araştırmadan manşet yapan ve bununla prim kazandığını zanneden bir medyadan rahatsızlık duyulmaz mı?

İnsanların duygusal tepkilerini ekranlara taşıyarak toplumun gerilmesine neden olan, ahlaksızlıkları alkışlıyormuşçasına önemli haberler kategorisine sokan, kendini bilmez birilerinin saçma sapan iddialarını gerçekmiş gibi günlerce manşetlerinden indirmeyen medyadan rahatsızlık duyulmaz mı?

Aklı başında olan tüm vatandaşlarımızın yanıtının “tabii ki rahatsızlık duyuyoruz ama bizi dikkate alan yok ki!” dediklerini duyar gibi oluyorum. Ne var ki, bir de madalyanın öteki yüzü söz konusu. Böyle kamuoyuna böyle medya…!

İnsanlarımız yaşadıkları ülkenin gerçek sorunlarını dile getiren, bunları sorumlulara haykıran gerçeklerin sözcüsü olan basın, yayın organlarından ziyade, rahatsızlık duyduğumuz türden yayınlarını sürdüren gazete ve TV’leri hatta radyoları takip ediyor. Bu TV’ler evlerde izleniyor, reyting rekorları kırıyorlar, bu tür yazılı basının satışı daha çok oluyor. Magazin toplumun kanına girmiş…!

Habercilikte öncü olduğunu iddia eden ve sürekli izlendiklerini de alenen belirten bir TV kanalı ise bugün ki haberlerinde “Bir muhabirinin, tahliye edilen bir katilin otel odasına girmiş olmasını” bir başarı bir şeref olarak belirtebiliyor. Bunun başarı ve şeref neresinde? Neticede bir katil o da cezasını tam olarak çekmemiş ve ülkenin yüz karası bir adam tahliye edilmiş, bu adamın peşinden koşan onca medya görevlisi niye…?

Kimdir bu adam? Peşinden koşup da boy boy resimlerini çekseniz, ekranlarınızda yayınlasanız ne olur? Yayınlamazsanız ne olur? Hangi aklı başında adam bu katili izlemek ister?

Netice; böyle kamuoyuna böyle medya….!

Sevgi ile sağlıklı kalınız.

CENAN AKPINAR

Müzisyen/Araştırmacı

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari