BÖYLE MUHALEFETE BÖYLE İKTİDAR

Nisan 22, 2010 tarihinde tarafından  
İÇİMDEKİ SESLER - A.CENAN AKPINAR kategorisinde yayımlanmıştır.

BÖYLE MUHALEFETE BÖYLE İKTİDAR

Görsel ve yazılı medyada, ağız dalaşından, basit çekişmelerden ileri gitmeyen haberler artık halkı kusturdu. Muhalefetin sazan misali kısır çekişmelerin üzerine balıklama atlaması, iktidarın istediği şey olmasının yanı sıra, medyanın da işine geliyor zira, iktidarın medya üzerindeki baskısını işitmediğimiz gün olmuyor.

Bu muhalefet, bu kafalar, bu beyinlerle mi seçime gidilecek? Seçim sonuçlarını tahmin etmek bu şartlarda zor olmasa gerek. Yine AKP, oyunlarına sazan gibi atlattığı muhalefete fark atacak.

Halkın sabrı kalmamış, her konuda iktidardan darbe yemiş, yolsuzluklar, adaletsizlikler doruğa yükselmiş velhasıl, muhalefet için seçim yatırımı olabilecek en ideal ortamı yaşayan Türkiye’de, muhalefet partileri söz düelloları, dalaşmalarla kendini ispat etmeye çalışıyor..! Bir diğer deyimle bu ortamdan yararlanmasını bile beceremiyor. Böyle bir muhalefet iktidara gelse ne olur? Kime ne hayrı dokunur? Artık millet bu kısır çekişmelerden bıktı, usandı, kendi derdine tercüman olabilecek birilerini arıyor. Muhalefet ise bıkmadan, usanmadan tüm enerjisini iktidarın yemlerine saldırmakta eritiyor, sürekli ağız dalaşmalarının içinde adeta boğuluyor…

Bir muhalefet partisi çıkıp, çalışanların/emeklilerin son ücret artışlarının çoktan eridiğini dile getirmiyor, gensoru önergesi vermiyor, yasa teklifinde bulunmuyor. Bir muhalefet partisi çıkıp, geçim sıkıntısını, hayat pahalılığını protesto için miting düzenlemiyor. Muhalefet, sadece laf ebeliğiyle, sataşmalarla, denli-densiz tartışmalarla kendini kanıtlamaya çalışıyor.

Millet Anayasa değişikliği imiş, şuymuş buymuşlarla ilgilenmiyor, ilgilenecek mecali de kalmamış. Hele ki bu muhalefet iktidar dalaşması artık milleti hiç mi hiç ilgilendirmiyor. Millet kendi derdine düşmüş, perişan… Kendi derdine tercüman olacak, haykıracak birilerini arıyor. Bunu yapması gereken muhalefet ise, laf ebeliği ve kısır çekişmelerin içinde adeta sarhoş olmuşlar…! Gözleri dalaşmaktan başka bir şeyi görmez olmuş. Bu adamlar iktidara gelseler, millete ne hayırları olur Allah aşkına…! Siyasetçi kime denir? Özellikleri nedir? Bu soruların en güzel cevabını, sanırım muhalefet partilerinin siyasileri eylemleri ile gösteriyorlar. Pkk yandaşları İstanbul’da orada burada baskın mitingler, eylemler yaparken, muhalefet bunun için bile “DUR” mitingi düzenleyemiyor, gazdan mı yoksa tazyikli sudan mı korkuyorlar diye düşünmeden edemiyorum.

Önümüzde seçimler var ve zaman su gibi akıyor. Bugün siz halkın içerisinde bulunduğu sıkıntılara tercüman olmayacaksınız da, ne zaman olacaksınız? Çalışanın, emeklinin elinden sağlıkla ilgili imkanları alındı, ücretleri kuşa döndürüldü, hakları gasp edildi, aklınıza gelebilecek her türlü haksızlık ve adaletsizliğe uğratıldılar, neredesiniz ey muhalefet partileri, seçimler geldiğinde, hangi yüzle oy isteyeceksiniz bu milletten, bu millete “sizin için bunu, şunu yaptık” diyebilecek misiniz? Siz milletin karşısına çıktığınızda söyleyebileceğiniz tek şey olacak “Biz hiçbir lafın altında kalmadık ve onlara ağızlarının payını verdik, lafla mücadelemizi en iyi şekilde verdik.” Bunu, bu millet sizden daha iyi yapıyor, hatta sanal sosyal dayanışma platformlarında, internette bile…

Peki bunları yazdık şimdi ne olacak? Es kaza muhalefetten birilerinin dikkatini çekip de, muhalefet partileri “Doğru ya, biz ne yapıyoruz, biraz milletin dertlerine tercüman olalım” filan derlerse, sanırım halkın cevabı “Geçti Bor’un pazarı….” olacaktır. Artık çok geç. Böyle muhalefete böyle iktidar gerekir, her millet de, layık olduğu şekilde idare edilir…!

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari