BOZDAĞ İTHAMLARI SIRALADI, SORULARA CEVAP VEREMEDİ

Ağustos 25, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

BOZDAĞ İTHAMLARI SIRALADI, SORULARA CEVAP VEREMEDİ

MHP’nin; ülkeyi bölünme noktasına getirecek hükümetin Kürt açılımı projesine karşı dik duruşunu kırmak için AKP yöneticileri medyanının karşısına çıkarak yalan ve iftiralara sarıldılar.

Kürt açılımı konusunda hükümet ile MHP arasındaki gerilimi artıyor.

AKP Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, TBMM’de bir basın toplantısı düzenleyerek MHP ve Devlet Bahçeli’nin sözlerine cevap verdi. MHP’yi suçlayan Bozdağ, AKP Kırıkkale Milletvekili Vahit Erdem’in de açılıma karşı çıktığı ve bu konuda endişeli olduğu sorularına cevap vermeden kaçındı ve “Farkılı düşünceler olabilir” demekle geçiştirdi.

Bozdağ idam oylamasında kendisinin ne oy kullandığı yolundaki sorulara cevap vermeyerek başka soru almayacağını belirtip toplatıyı terketti.
 
“Bozdağ konuşmasında ihanetle suçlanmalarının anlaşılmaz olduğunu belirterek asıl ihanetin gözyaşının sürmesini istemek olduğunu söyledi. Bozdağ ” Öcalan’ın idamdan kurtulmasının arkasında MHP’nin olduğunu öne sürdü.

MİLLİ POJE İMİŞ

Bozdağ “Bu sorun AK Parti’nin sorunu değildir bu sorun bütün sivil toplumun bütün siyasetin bütün Türk milletinin ortak sorunudur. Dolayısıyla bu sorunun tek muhatabı Türk milletidir. İnsanlar kendi sorunlarını çözerken muhatap alamazlar.
 
Bizim bu sorunun çözüm sürecinde sivil toplumla siyasetle,basınla ve bu konuda fikri olan kurum ve kuruluşlarla yaptığımız görüşmelerin tamamı bir muhatap arayışçı değil sadece çözümü birlikte hayata geçirme arayışıdır. Çünkü bir terörle bugüne kadar birlikte mücadele ettik. Bundan sonra terör sorunun çözümünü de ancak milletimizle beraber başarabiliriz.

Sayın Başbakan bu bir milli projedir diyor, sayın Cumhurbaşkanı bu bir milli projedir diyor, eş güdümle sorumlu sayın bakan bu bir milli projedir diyor. Dahası ülkemizin milli güvenliğinden sorumlu en üst kurul diyor ki bu bir milli projedir. Bütün bunlara rağmen sayın Devlet Bahçeli’nin bunun bir Amerikan projesi olduğunu söylemesini kabul etmek mümkün değildir” dedi.

“MHP çözüm sürecine ilişkin kamuoyuna somut açıklamalar yapılmadığı halde sadece usule ilişkin bir takım değerlendirmeler yapıldığı halde, işin muhtevasında bir şeyler varmış gibi bir önyargı ve ön kabulle hareket ederek sürecin başında çözüm diyenleri hain ilan ediyor” diyen Bozdağ, “Ama bu süreçte MHP’nin görüşlerini fikirlerini okuma imkanımız maalesef olamamıştır. 
 
Acaba ülkenin en büyük sorununun çözümü ve halli konusunda ne düşünüyor formülleri nedir, çözüm önerileri nedir, MHP’ye göre bu ülkede birlik bütünlük nasıl olur, kan nasıl durur, lütfen bunu kamuoyuna açıklasınlar bizde merak ediyoruz” diye konuştu.

 ORTADOĞU

  • Netinial Internet

Yorumlar

“BOZDAĞ İTHAMLARI SIRALADI, SORULARA CEVAP VEREMEDİ” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. DR. dedi ki:

    KİMLERİN “bu bir milli projedir” DEDİĞİ ÖNEMLİ DEĞİL VE İLLE PROJENİN MİLLİ OLMASI GEREKMEZ SADECE FAYDALI OLMASI YETERLİDİR. ANCAK BU PROJE VE BAŞLATILAN SÜREÇ ÜLKENİN HAYRINA DEĞİLDİR.

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari