BU KADAR YALAKALIKTA FAZLA

Ekim 18, 2009 tarihinde tarafından  
SOYDA_BAŞYAZI - HÜSEYİN SOYDABAŞ kategorisinde yayımlanmıştır.

BU KADAR YALAKALIKTA FAZLA

Türünden bir şey söyleyenler çıkacaktır yazının sonunda. Onlara bu cümleyi başta söyletme fırsatı vereyim dedim sadece.

Telefonumu bilen iki kardeşim ile annem hariç her yerden herkes aradı. Sanırsınız ki Kemer yanıyor. Hepsini sabırla dinledim, hatta ulusal ve bölgesel gazetelerde yazılanları onların sesinden dinledim. Nasıl olsa onlar aradılar, ücretini onlar ödüyor, kapatmayıp dinlesinler de, gerçeği öğrensinler diyerek, bildiklerimi de anlattım.

Ta ki arayanlardan birinin “Orası Kemer orada böyle şeyler olur” gibi bir cümle kurmasına kadar. Ona da anlattım işin doğrusunu. Bir tek sizler aramamıştınız. Sizlere de yazarak anlatmak istedim. İşin doğrusunu.

Aslında bu haberi okumak için bir tek gazete bile almadım. Sadece Kemer Belediyesi Basın Servisi’nin www.ekemer.com sitemize gönderdiği resmi gördüm ve inanın ilk aklıma gelen şu oldu.

“Yakında düğün var galiba”

Öyle ya, bu “malumun ilanı” başka bir şey değil. Ve Mustafa Gül Bey bu defa bilmeyenler de bilsin, duymayanlarda duysun ve bir dahaki seçimlerde kimse elimde bu koz var diye düşünmesin diye bunu yaptı diye düşündüm. Çünkü bu konuda, her seçimde, yıllardır aynı resimler o kadar çok kullanıldı ki, neredeyse klasik eser haline gelecekler.

Hele Neşe Hanımefendi’nin oğlu İsmail Hakkı Gül’ü koltuğunun altında taşıdığı resim tam bir klasik oldu. Resimdeki başları kaldırarak bile ve kim bu deseniz, her Kemer’li sıfır hata ile kim olduğunu söyler.

Öncelikle söyleyeceğim ve herkesin beynine kazınmasını istediğim şu. “Burası Kemer” sözü bu birliktelik için kullanılacak bir söz değildir ve bu kimsenin haddi olamaz. Bu beraberliğin doğru olduğuna; katılır veya katılmazsınız, tasvip eder veya etmezsiniz, sizin bileceğiniz iş. Zaten bu çift bunun için kimseden izin almak veya saklamak gereği duymuyor ki.

Sadece şunu söyleyebilirim. 2004 yerel seçimlerinde beraberdik. Hemen her yere Mustafa Gül Bey ve Neşe Hanım, yanlarına aldıkları bir çift ile çok zaman da Mustafa Bilici Bey ve Eşi Hanımefendi ile gitmişlerdir.

Seçimi kaybettiği günde de yanında Neşe Hanım vardı. O zaman veya bu zaman Mustafa Gül ne resmi eşi ve zarif kızlarını ne de sevdiği kadını ve oğlunu birbirinden ayrı tutmuştur. Bu haberlere imza atan kaç kişi bilir onların yaşadığı ruhsal sıkıntıları ve resmiyete geçiremediği sevgilerini.

Gizlese ve birçoğunun yaptığı gibi gizli ilişkilerde bulunsa onu ayıplayabilirdim.

Ama bana göre ortada onların başını önlerine eğmesini gerektirecek hiçbir şey yoktur.

Haberlerde yazdığı gibi değildir her şey. Mesela şu yakıştırmanın çirkinliğine bakın;

“Aşk Yağmuru” adlı heykeli müstehcen diye kaldıran Kemer Belediye Başkanı yaşadığı yasak aşkla …..”

“Sevgili yine sahnede”

Bu haberi yapan ve yapılmasına vesile olanların yani tetikçilerin utanması lazım. O heykelle bu birliktelik arasında nasıl bir bağ kurabildiniz. Bana göre de, o heykelin kaldırılması doğru değildi, ama o başka bu başka mesele. Bu kadar özel bir konu ile intikam alınmaya çalışılmaz.

Tamam siyasetçiler hareket ve yaşamlarına dikkat edecekler ama burada gizli saklı yapılan bir şey yok ki. Adam açık yüreklilikle “Eşim” diyebiliyorsa kime ne yemek düşer.

Diğer yandan, siyasi tokat atmayı, bok atmak sananlar kendi güçleri yetmeyince de güç takviyesi yapıyorlar. Ve Mustafa Gül Bey’in partisi ile arasını açmaya çalışıyorlar.

Kendisine bu konudaki fikri sorulan MHP Antalya İl Başkanı Adnan Kaya, yayımlanan fotoğraf ve haber üzerine Gül´den savunma isteyeceklerini açıklıyor, kendisinin iki aydır il başkanlığı görevi yürüttüğünü söyleyerek, “Benim böyle bir ilişkiden haberim yoktu. Bu  ilişki toplumun önünde yaşanmamalıydı, diyor.

Sevgili MHP İl Başkanım,

Internet sitesindeki bir haberden aldığım bu sözleri söylemenize sebep olan olay benim bildiğim kadarı ile çok eskilere dayanıyor. Ve bu yerel seçimlerde partinize oy veren Kemer seçmeninin bilgisi dahilindedir. Hatta gazetecilerinin bile. Her seçimde gazeteleri boy boy süsleyen ve rakiplerin tek kozu olan bu ilişkide tek eksik şey nikahın olmamasıdır.

Gerisi her haliyle ortada cereyan eden bir beraberliktir, bir sevgidir, bir aşktır. Mustafa Gül Bey bu sevdayı hiç kimseden saklamadan yaşamıştır, yaptığı ve yapacağı iyi icraatların temelinde bu sevgi vardır.

Kısacası Kemer’de bu seçimde partinize oy veren 6500 kişi bu birlikteliğin şahididir. Hatta buna oy vermeyenleri de koymanız daha yerinde olur. Çünkü onlarda ellerinde eski gazete kupürleriyle yatıp kalkıyorlardı.

Bu açıklamayı yaparken, bilmediğiniz  için ve halkımızın böylesine hassas olduğu bir konuda karşınızda birden gazetecileri bulduğunuz için bu şekilde konuşmanızı saygıyla karşılıyoruz. “Vereceğimiz sevgidir” diye yola çıkan başkanınızın, başkanımızın arkasında olun lütfen, ta ki hizmetlerinde aksama, icraatlarında yavaşlama olana kadar.

Bizim yapacağımız gibi(!)

**************************************************************

BİRAZ DA ULUSAL BAZDA POLİTİK YAZI YAZAYIM DEDİM

Her partinin bir dış bağlantısı veya dış odaklardan bilgi ve taktik dersleri aldığından veya icazet aldığından bahsedilir.

Başbakan ile CHP Genel Başkanı’nın özel görüşmesinin kamera ile kayda alınması fikrini ortaya süren CHP bu defa da “KAMERA ŞAKALARINA” başvurmuştur.

Sakın CHP’nin görevi;

Halkı umutsuzluğa düşürmek, muhalefetin beceriksizliğini sergilemek ve muhalefete gerek yok havasını yaratmak olmasın.

CHP’nin bu çıkışları sonucunda;

Vatandaş giderek daha fazla, ülkenin sahipsiz olduğu duygusuna kapılmakta ve seçim zamanı da “Kime oy verelim abi, yine en iyisi bu” diyerek yine dış güçlerden icazet alan ve iktidarda olan partiye oy vermektedir.

Son genel ve yerel seçimlerin ortaya çıkardığı sonuç budur.

Seçime bir gün kala herkes muhalefet, seçim sabahı herkes iktidarda…

Öyleyse önce kurtulmamız gereken parti CHP’dir.

Yani yerine, muhalefeti muhalefet gibi yapacak ve iktidar olmayı hedefleyecek başka bir parti koymalıyız.

Sevgi ve saygılarımla…

Hüseyin SOYDABAŞ

www.ekemer.com

info@ekemer.com

 • Netinial Internet

Yorumlar

“BU KADAR YALAKALIKTA FAZLA” adlı makaleye 2 yorum yapilmis
 1. mutlu dedi ki:

  tebrikler hüseyin bey…

 2. EMEK dedi ki:

  REKLAM REKLAMDIR MANTIĞIYLA HAREKET EDERSEK ESNAFA KIŞ HAREKETLİLİĞİ LAZIM BU-
  SAYEDE KEMERİN REKLAMI YAPILMIŞ OLUYOOOOR….
  SİYASİLERİN İÇİNDE BİR ÇOĞU AYNI KONUMDA DEĞİLMİDİR…
  ÜLKENENİN ONCA SORUNU BİTTİDE GÜNDEME MALZEMEMİ LAZIMMM…
  OLSUN REKLAM REKLAMDIR KEMER İÇİN.

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari