BU SEFER BAŞBAKANI TEHDİT ETTİ

Haziran 21, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

BU SEFER BAŞBAKANI TEHDİT ETTİ

İmralı Cezaevi’nde tutuklu bulunan teröristbaşı Abdullah Öcalan avukatlarıyla yaptığı haftalık görüşmede yine sözde Kürt sorunu hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Hükümete kendisinin görüşlerine başvurulmasını öneren Öcalan, son olarak, çözüm yolunda adım atmaması halinde Başbakan Erdoğan’ı “Ergenekon’un bir numarası” ilan edeceğini söyledi.

Açıklamasının büyük bölümünde Başbakan’a seslenen Öcalan, “Türkiye’yi demokratikleştirelim diyorum. Başbakan kötü niyetlidir demiyorum, iyi niyetlidir. Ama onun danışmanları ona yanlış ve eksik bilgi veriyorlar. Biz kendisine doğru bilgi vermeye hazırız.” diye konuştu. Erdoğan’ın DTP ile görüşmeyi reddetmesini de eleştiren Öcalan şunları söyledi:

CHP ve MHP’yi unutmadı


Başbakan DTP’ye ‘PKK’ye terör örgütü demeden görüşmem ‘diyor. Böyle şey olmaz. Başbakan sorunu çözmelidir. Herkesle müzakere etmelidir. Hegemonyacı davranmamalıdır, demokratik güçlerin gelişmesi ve kendini ifade etmelerine imkân tanımalıdır. Ben burada AKP’ye yedi yıldır tahammül ettim. Baykal ve Bahçeli’ye fazla söylenecek bir şey yok.  Sürecin önünü kapatmasınlar.”

 

YENİÇAĞ

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari