BU ÜLKENİN AÇILIMINI ATATÜRK YAPMIŞTIR

Ağustos 16, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

BU ÜLKENİN AÇILIMINI ATATÜRK YAPMIŞTIR

Kürt açılımı ile ilgili tartışmaları eleştiren İç Anadolu Dernekleri Platformu Dönem Başkanı Fikret Çıtırgı, demokratik bir açılım olarak gösterilen Kürt açılımının sadece terör örgütü ve yandaşlarını memnun ettiğini, bu ülkede tek bir açılımın olduğunu bunu da Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığını öyle de kalacağını açıkladı.

Yaptığı yazılı açıklamada İç Anadolu Dernekleri Platformu Dönem Başkanı Fikret Çıtırgı; Ülke gündemini son günlerde meşgul eden Kürt Açılımı tartışmaları bazı kesimlerce (hainliğe  elverişli beyinlerce) her ne kadar demokratik bir açılım olarak görülse ya da  gösterilmeye çalışılsa da; bizler, Türkiye Cumhuriyetine “Türk ortak vatandaşlık bağıyla” bağlı olan Anadolu’da yaşayan Kürtler ve Türkler olarak bu açılımın sadece bir aldatmaca- yanıltmaca hareketi olduğunu ve demokrasi ile temel hak ve özgürlüklerle alakası olmadığını zira bu bahsi geçen açılımın içeriklerinin  kanlı terör örgütü PKK nın yıl dönüm kutlamalarında da  mütemadiyen dillendirilmiş olduğunu bilmekteyiz.

PKK ile bağlantılı olduğu bilinen DTP nin bölge halkına seçimlerde ve hala kimlik dayatmasını yapması demokrasi ilkesiyle asla bağdaşlaşmamaktadır ve ayrıca  kimlik temelinde oluşturulmak istenen bir toplum düzeni, farklılılıkların barış içinde bir arada yaşamalarına imkan vermez. Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk; Türk Milletini, ortak vatandaşlık bağı olarak belirtip “Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkına, Türk Milleti denir” diyerek ulus devletin temelini atmıştır. Dememiz o ki, şimdi bu açılımın ana maddesi olan Kürt kardeşlerimiz;  yeri geldiğinde  kurtuluş savaşında cephede beraberdik, omuz omuza verip, düşmana karşı bir olup savaştık, şehit verdik diyorlar ve diyebiliyorlarsa, bu onların vatandaşlık esasına dayalı Atatürk Milliyetçiliğini ve Türkiye halkına Türk Milleti denir gerçeğini kabul ettiklerinin bir ispatıdır-ki Çanakkale’de Türkiye(hayalet devlet Kürdistan için değil) için şehit verdiler… Şimdi oynanan ve adına Kürt Açılımı dedikleri oyunla ne yazık ki Çanakkale’de atasını şehit veren Kürt halkını aidiyet terimi ile kandırıp sanki şimdiye dek kimlikleri yokmuş hissini verip masum halkı yanıltmaları, o halkı dışlamak ve öteki gibi göstermekten başka bir şey değildir.Onurlu bir Kürt sanki ötekiymiş gibi hissettirilmeyi kabul etmez ve etmeyecektir de..

Kürt açılımı kılıfı ne yazık ki PKK terör örgütüne meşruiyet kazandırmak basamaklarından ve daha sonra sözü edilen sözüm ona Kürdistan’ı kurmak ön hazırlığından başka bir şey değildir. Bu halk , Konyalı’nın ne düşündüğünü de , Urfalı’nın ne düşündüğünü de çok iyi bilmektedir. Ortak talepleri sosyal içerikli demokratik hukuk devletidir. Konya’da yaşayan halkta ekmek derdinde , Urfa’da yaşayan da..Birinin diğerine üstünlüğü söz konusu bile olmamıştır-ki bakıldığı zaman ispatı ortadadır.O vilayetten de Bakan var, diğerinden de,ötekinden de…
Bölgede Kürtçe dil dersleri veren kurslar açmışlar ancak talep olmadığı için kapatmışlardır, yani burada devletin herhangi bir yaptırımı(kapatma ile ilgili) söz konusu olmamıştır. Tamamıyla arz-talep döngüsünden ibarettir ve bu da bölge halkının  illada Kürt Açılımı dayatmasının ya da isyanının olmadığının kültürel açıdan en belirgin göstergesidir. Bu açılımı isteyenlerin niyetleri , kıbleleri herkesce bilinmektedir. Kürt kardeşlerimizde o malum kişilerin ellerinde sihirli değnek olmadığını çok iyi bilmektedirler.

Bu ülkede etnik milliyetçilik yapan ve uzantısı terör örgütünün dağ kadrosuna bağlı olan DTP ile hükümetin, diğer siyasi partileri ve sivil toplum örgütlerini hiçe sayarak rasyonel uygulamaya geçmelerini, devletin bekası ve en önemlisi vatandaşların huzuru (asayişi) açısından çok manidar bir tutum olarak görmekteyiz. Türkiye Cumhuriyeti’nde Kürt sorunu değil terör sorunu var! Ve bu sorun bu tip aldatmaca –sömürmece açılımlarla çözüme varılamaz aksine sivil halkı da kaosa sürükler..Bu oyunda olan dış aktörlere de iç aktörlere de bu ülke topraklarını böldürtüp sömürtmelerine ve /veya bölüp sömürmelerine  bizler; Kürdüyle Türküyle asla izin vermeyeceğiz ve her platformda bu haklı sesimizi duyuracağız.

Saygılarımızla.

 “Ne Mutlu Türk’üm Diyene!”

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari