BU UTANÇ TABLOSU KİMİN ESERİ

Kasım 18, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

BU UTANÇ TABLOSU KİMİN ESERİ

Baydemir, Kandil’den gelen PKK’lıları makamında çiçekle karşıladı

İMRALI’da ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan’ın çağrısı üzerine Irak’taki Kandil Dağı ile Mahmur Kampı’ndan gelen PKK’lı 34 kişiden 4’ü Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı DTP’li Osman Baydemir’i makamında ziyaret etti. Baydemir, PKK’lıları kapıda çiçek vererek karşıladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’i, Kandil Dağı’ndan gelen 8 PKK’lı arasında bulunan grubun sözcüsü Mehmet Şerif Gençdağ ile Mustafa Ayhan, Lütfü Taş ve Vilayet Yakut, yakınlarıyla birlikte ziyaret etti. Baydemir, Kandil’den gelen PKK’lıları kapıda karşılayarak tek tek beyaz çiçek verdi.

Belediye Başkan Vekili Ali Şimşek ile Meclis Başkan Vekili Hacı Haspolat’ın da hazır bulunduğu ziyarette konuşmalar da Kürtçe yapıldı.

Grubun sözcüsü PKK’lı Mehmet Şerif Gençdağ, Baydemir’e kente yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Gençdağ, demokratik barış grubu olarak barış sürecinde duygu ve düşüncelerini Kürt ve Türk halkına anlatarak kamuoyu oluşturmayı amaçladıklarını; birçok siyasetçi, akademisyen ve sanatçılarla görüşerek sürece katkıda bulunmalarını istediklerini söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, barış çalışmasının savaştan daha zor olduğunu belirterek, “Barış yürüyüşünde başarılı olabilmek için çok güçlü olmak gerekiyor” dedi. Geleceğe olan umudunun arttığını söyleyen Baydemir, “Her geçen gün bu değişimi daha fazla görebiliyoruz, ancak bu barışın tesisi için yeterli değildir. Bu gelişmeler sürecin ilk adımlarıdır, daha fazla çalışmak gerek” dedi.

MİLLİYET

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari