BUNLARI UNUTMAMALIYIZ 1

Ocak 5, 2010 tarihinde tarafından  
İÇİMDEKİ SESLER - A.CENAN AKPINAR kategorisinde yayımlanmıştır.

BUNLARI UNUTMAMALIYIZ 1

AK Parti’nin Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından okunan seçim bildirgelerinden seçmeler…! ( 26.09.2002 DÜZENLENEN BASIN TOPLANTISINDA BEYAN EDİLMİŞLERDİR)

SUNUŞ BÖLÜMÜ

6ncı paragraf:

“Dünyada köklü dönüşümler yaşanırken, Türkiye, zamanını ve enerjisini iç meseleleriyle uğraşarak tüketmektedir. Elli yılı aşan çok partili siyaset tecrübesine rağmen, yeterince demokratikleşemeyen, temel hak ve özgürlüklerin tam olarak kullanılamadığı ülkeler arasında yer almaktadır. Genç ve dinamik nüfusuna, zengin doğal kaynaklarına rağmen, refah düzeyini yükseltememiş, uluslararası piyasalarda rekabet edecek üretim kapasitesine ulaşamamıştır.”

Peki Sn. Erdoğan; siz bu belirttiğiniz sorunları çözüp, refah düzeyimizi yükseltebildiniz mi? Uluslar arası rekabette sizin düşündüğünüz noktaya gelmeyi becerebildiniz mi?

7nci paragraf:

“Uygulanan yanlış politikalar yüzünden, sağlıklı bir özelleştirme gerçekleştirilememiş, devletin ekonomideki rolü azaltılamamış, servetin toplum kesimleri arasındaki dağılımında adalet sağlanamamıştır. Kamu yönetiminde yolsuzluk ve siyasal çürüme bakımından ise ülkemiz ön sıralarda yer almaktadır.”

Siz doğru politikalarla sağlıklı özelleştirme yapabildiniz mi? Servetin toplum kesimleri arasında adil dağılımını sağlayabildiniz mi? Yolsuzluk ve siyasal çürümede arka sıralara mı düştük, yoksa en en önde giderek rekor mu kırdık?

8nci paragraf:

“Koalisyon hükümetinin uyguladığı, halkı canından bezdiren ekonomik istikrar programları ve acı reçeteler, enflasyonu kontrol altına almaya yetmemiştir. Ağır vergi yükü ve yoğun bürokrasi, ekonominin üretim gücünü zayıflatmış, istihdamı azaltmış ve kaynakların üretim yerine rant gelirlerine yönelmesine yol açmıştır.”

Çok muhterem Başbakanımız; sizin mükemmel ekonomik istikrar politikası, acı değil zehir gibi reçeteleriniz halkı canından mı bezdirdi, yoksa hem canından bezdirip hem de sefalete mi mahkum etti? Enflasyon verilerinin doğruluğuna halk inanmıyor, ya siz inanıyor musunuz? Yürürlüğe koyduğunuz vergiler, bürokraside ki kadrolaşmalarınız üretim gücünü değil zayıflatmak yok mu etti? İstihdam sizin başarılı politikalarınızla arttı mı? Yoksa işsizlik Cumhuriyet tarihinde ilk kez bu kadar büyük boyutlara mı ulaştı? Yandaşlarınız rant gelirleri ile köşeyi mi döndü, yoksa kaynaklar üretime mi yöneltildi? İhracat ve üretimde ki  düşüşü seçim bildirgeniz doğrultusunda nasıl açıklayabilirsiniz? Tabii diğer tüm konuları da….?

9ncu paragraf:

“Ülke, iç ve dış yatırımcılar açısından cazibesini kaybetmiş, bunun sonucunda Türkiye ürkütücü boyutlarda mali ve beşeri sermaye kaybına uğramıştır. İyi yetişmiş nitelikli insanlarımız arasında bile işsizlik had safhaya ulaşmış, yetenekli genç beyinler, geleceklerini yurt dışında aramanın telaşına düşmüşlerdir. Bu umutsuz tablo, 2001 yılının Şubat ayında meydana gelen emsali görülmemiş ekonomik kriz ile zirve noktasına ulaşmıştır.”

Evet Sayın ve çok muhterem Başbakanımız; 9ncu paragrafta ileri sürdüklerinizle, bugün ki gerçekleri karşılaştırdığınızda, ne diyebilirsiniz? Veya halkın ne demesini beklersiniz?

10ncu paragraf:

“Krizin ekonomik ve sosyal maliyeti çok yüksek olmuş; iç ve dış borç yükü inanılmaz bir şekilde büyümüş, yüz binlerce iş yeri kapanmış, milyonlarca insan işini kaybetmiş, ekonomi bütünüyle Uluslararası Para Fonu (IMF) ile Dünya Bankası’nın yönetimine terk edilmiştir. Daha da önemlisi, insanımızın devlete ve siyaset kurumuna güveni sarsılmış, geleceğe ilişkin umutları kırılmıştır.”

Buyurunuz Sayın Başbakanımız, bu sizin bildirgenizin 10ncu paragrafında beyan ettikleriniz. Peki bunları beyan eden siz olduğunuza göre, bugün ki durum çok komik değil mi? Beyanlarınız ve karşımızda kabus gibi olan günün gerçekleri.

Bunları beyan edip, ülkeyi bugüne getiren bir başka politikacı olsa ne yapardı? Siz ne yapmayı düşünüyorsunuz? Vatandaşın hala size inandığını düşünüyor musunuz? Partinizin önde gidenleri bu trajı komik beyanlar ve gerçekler karşısında acaba kendileri ve sizin hakkınızda ne düşünüyorlar?

Takdiri yüce milletimize bırakıyorum ve özellikle AKP’ye oy verenlerin insaflarına…!

DEVAM EDECEKTİR.

Cenan AKPINAR

Müzisyen/Araştırmacı

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari