BUNLARI UNUTMAMALIYIZ 2

Ocak 8, 2010 tarihinde tarafından  
İÇİMDEKİ SESLER - A.CENAN AKPINAR kategorisinde yayımlanmıştır.

BUNLARI UNUTMAMALIYIZ 2

Yazımız “Bunları unutmamalıyız 1” isimli bir önceki yazının devamıdır.

AK Parti’nin Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından okunan seçim bildirgelerinden seçmeler…! ( 26.09.2002 DÜZENLENEN BASIN TOPLANTISINDA BEYAN EDİLMİŞLERDİR)

SUNUŞ BÖLÜMÜ

11nci paragraf:
“PARTİMİZ, ülkemizin genç ve dinamik nüfusu, eşsiz coğrafi konumu, zengin doğal kaynakları ve engin kültür birikimi ile yeni dünyanın etkin bir üyesi olma potansiyeline sahip olduğunu düşünmekte ve bütün bu olup bitenleri hak etmediğine inanmaktadır.
Krizin sorumlusu halkımız değildir.  Krizin sorumlusu ülkeyi yönetenlerdir.”

Sn. Erdoğan; ülkemiz sizin iktidarınız döneminde, yeni dünyanın etkin bir üyesi olabilmiş midir? Yoksa, her alanda itilip kakılan, yurtdışındaki insanlarımıza 3ncü hatta 4ncü sınıf insan muamelesi yapılan bir ülke konumuna mı getirilmiştir? Ülkemizin bunu hak etmediğinin farkındayız, peki bunu bize hak ettiren hangi hükümetin uygulamaları ve kararsızlıkları olmuştur?

Krizin sorumlusu halkımız değildir, bu tespit doğrudur, ancak krizin sorumlusu olarak hükümetinizi görmeyi ve bu acı da olsa gerçeği kabul ediyor musunuz? En doğru teşhis ve beyanınız ise krizin sorumlusunun ülkeyi yöneten sizlerin oluşu gerçeğidir.

12nci paragraf:
“Kronik hale gelen yüksek işsizlik ve enflasyonu, sürekli artan iç ve dış borçları, ekonomideki istikrarsızlık ve tehlikeli daralmayı, yüksek faiz oranlarını, tasarrufları kamu açıklarının finansmanına yönlendiren borç yönetimi anlayışını aşarak ülkeyi düze çıkaracak bir siyasi iradeye ihtiyaç vardır. AK PARTİ, işte bu iradeyi temsil etmektedir.”


12nci paragrafta
belirttiklerinizin tümü doğrudur. Belirttiğiniz olumsuzlukları ortadan kaldırabilecek yeni bir siyasi iradeye ihtiyaç vardır ve bu kaçınılmazdır. Peki, istifayı veya erken seçime gitmeyi neden düşünmüyor veya düşünmüyormuş gibi tavır takınıyorsunuz? Burada yanlış olan tek şey AK PARTİ’nin bu iradeyi temsil etmediği gerçeğidir.

13ncü paragraf:
“PARTİMİZ, dürüst, cesur, genç, dinamik, bilgili ve temiz kadroların öncülüğünde, siyaseti yeniden milletle buluşturmak için kapsamlı bir programla umut ve güven dolu bir geleceği yeniden tesis etmek üzere yola çıkmıştır.”

Bahsettiklerinizle,
icraatlarınız birbirine tamamen taban tabana zıttır. İcraatlarınız umut ve güven dolu bir geleceği yeniden tesis etmek değil tamamen ortadan kaldırmış, ülke geleceğini karartmıştır.

14 ve 15nci paragraflar:
“Devlet halinde yaşamanın zorunlu gereği olarak siyaset, toplumun genel ihtiyaçlarını görüşerek, tartışarak ve uzlaşarak karşılamanın evrensel yoludur. Toplumu aktif olarak devreye sokan demokratik siyaset ise, uzun vadeli düşünmeyi, kamunun çıkarlarını kişisel çıkarlar üzerinde tutmayı gerektiren erdemli bir uğraştır.

Ülkemizde, bazı siyasetçilerin kısa hedefli çıkarlara yönelik tutumları yüzünden, halkın siyaset kurumuna ve politikacılara güveni sarsılmıştır. Oysa, demokratik bir toplumda, halkın refah ve mutluluğunu sağlamanın meşru yolu olan siyaset, üstün bir değerdir. PARTİMİZİN uygulayacağı ilkeli siyasetle hem ülkemizin köklü sorunlarına çözüm üretilecek, hem de halkın siyaset kurumuna karşı sarsılan güveni yeniden kazanılacaktır.”

Bu konuda fazla bir yorumda bulunmaya gerek yoktur. İcraatlarınız beyanlarınızın tam tersidir. Siyaset kurumlarına karşı halkın güveni sarsılmamış, siyaset kurumlarına güven tamamen yok olmuştur. Halkın refah ve mutluluğu düşünülmemiş tam tersine mutsuzluk içine itilmişler ve refah şöyle dursun borç batağında boğulmaktadırlar. Ülkenin köklü sorunlarını çözmekten öte, sorunların içinden çıkılmaz bir hal almasına iktidarınız neden olmuştur.

DEVAM EDECEKTİR.

Cenan AKPINAR
Müzisyen/Araştırmacı

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari