BURSA DA GIDA GÜVENLİĞİ SEMİNERİ YAPILACAK

Ocak 10, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

BURSA DA GIDA GÜVENLİĞİ SEMİNERİ YAPILACAK

13Marmara Belediyeler Birliği tarafından, akademisyenler, belediyeler, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör kuruluşlarının işbirliğiyle, geniş kapsamlı “Gıda Güvenliği” eğitim programı yapılacak. Etkinlik, eğitimcilerin eğitimi niteliğinde olacak.

Marmara Belediyeler Birliği, Halk Sağlığını Koruma ve Geliştirme Platformu tarafından organize edilen Gıda Güvenliği semineri, 13-14 Ocak 2010 tarihlerinde Bursa’da yapılacak. “Gıda güvenliği”, “Gıda İle Bulaşan Hastalıklar”, “Gıda Denetimi” ana başlıklarından oluşan seminerler hakkında açıklama yapan Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Dünyanın ilk gıda maddeleri nizâmnâmesinin yer aldığı belediye kanunu Kanunname-i İhtisab-ı Bursa (Bursa Belediyesi Kanunu), 1502 yılında Sultan II. Bayezid zamanında Bursa’da hazırlanmıştır.

12Bu sebeple, belediye yöneticilerinin, akademisyenlerin ve özel sektör temsilcilerinin sunum yapacağı Gıda Güvenliği seminerine büyük önem veriyoruz” diye konuştu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Teyyare Kültür Merkezi’nde yapılacak ve iki gün sürecek eğitim programı kapsamında; Genel Gıda Hijyeni ve Güvenliği, Yerel Yönetimlerde Gıda Kontrol ve Denetiminin Yasal Dayanağı, GDO’lu Gıdalar ve İlgili Mevzuat, Gıda Zehirlenmeleri Sebepleri, Gıdalarla Bulaşan Hastalıkları Önleme Yöntemleri, Gıda Denetimcileri İçin Kişiler Arası İletişim ve Empati Yolları, Gıda İşletmelerinde Temizlik ve Dezenfeksiyon, Gıda İşletmelerinde Zararlı Canlı Mücadelesi, Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, Gıda İşletmelerinde Denetim Usul ve Esasları, Gıda Denetim Etiği, Gıda İşletmelerinde Denetim Usul ve Esasları, Sağlıklı Beslenme Esasları başlıklarıyla, Uludağ Üniversitesi, İstanbul ve Bursa Büyükşehir Belediyeleri’nden uzmanlar, çok sayıda özel sektör kuruluşu ve STK temsilcisi tarafından seminer verilecek.
Marmara Belediyeler Birliği Eğitim İşleri Sorumlusu Yurten Biçer, etkinliğin, eğitimcilerin eğitimi mahiyetinde olduğunu belirterek, “Belediyelerde görevli yönetici ve personelin, daha sonra alt kadrolarına ve esnafa vereceği birdizi eğitim semineri planlamakla birlikte, CD ve kitapçık da hazırladık. İlk etapta Güney Marmara’ya hitaben Bursa’da başladığımız geniş kapsamlı Gıda Güvenliği eğitimine, İstanbul, Tekirdağ ve İzmit ile devam ederek, ilerleyen tarihlerde Marmara’daki tüm şehirlerde bu etkinliği tekrarlayacağız” dedi.

Marmara Belediyeler Birliği

0212 513 56 50
www.marmara.gov.tr

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari