ÇALIK; GEÇEN SENEYE GÖRE ÇOK DAHA İYİ BİR SEZON BEKLİYORUZ

Nisan 1, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

ÇALIK; GEÇEN SENEYE GÖRE ÇOK DAHA İYİ BİR SEZON BEKLİYORUZ

KETAV ( Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı ) Başkanı Mustafa Çalık yaptığı açıklamada, KETAV olarak katıldıkları Fuarlar konusunda ve 2010 sezonu hakkında açıklamalarda bulundu.

Çalık yaptığı açıklamada, KETAV olarak katıldıkları fuarlarda Kemer’i en iyi şekilde tanıttıklarına inandıklarını belirtirken geçen yıla göre bu yıl çok daha iyi bir sezon beklentisi içinde olduklarını söyledi.

KETAV Başkanı Çalık bu yıl katıldıkları fuarlardaki izlenimlerini anlatırken, ”; KETAV ( Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı ) olarak, GATAB’ın maddi ve manevi destekleri ile birçok yurt dışı fuarına katıldık. Bu fuarlarımız arasında Almanya’nın birkaç şehri  ve Hollanda’yı sayabiliriz. Bu fuarlara ek olarak son olarak Moskova , Kiev Fuarına katıldık. Bu fuarlar Kemer adına çok yararlı geçti. Bu fuarlarda Kemer olarak, Turizm Bakanlığımızın bizlere tahsis ettiği stantlarda yer aldık. Bu stantlarımızda Kemer adına ne gerekiyorsa gereken tanıtım materyallerini gelen misafirlerimize dağıttık. Kemer’e ilginin çok olduğunu söyleyebilirim. Özellikle Kemer’in tabiat ve tarihi güzelliği gelen misafirlerimizin odak noktasıydı. Katıldığımız tüm fuarlarda, Kemer stantları diğer turizm bölgelerimize göre çok daha fazla ilgi gördü. Herkesin Kemer’e gelmek istediğine şahit olduk.”dedi.
Bu yıl Kemer’e Rus ve Ukrayna’lıların dışında Avrupa’lı turistlerin de yoğun şekilde geleceğini ifade eden KETAV Başkanı Mustafa Çalık, “ Bilindiği gibi Kemer pazarında Ruslar ve Ukraynalılar’ın ilgisi oldukça fazla. Şu anda erken rezervasyonlardan da aldığımız bilgiye göre de doluluk oranlarımızın geçen seneye göre daha yüksek olacak. Gelen konuklarımız, Kemer’i tercih edecek turistler sadece Rus ve Ukrayna’lı  değil diğer Avrupa ülkelerinden de olacak ve Avrupalı turist sayısı daha da  fazlalılaşacak. Geçen seneyle bu seneyi kıyasladığımızda, doluluk oranlarının artığını ve buna bağlı olarak da fiyatların daha iyi olacağını görüyoruz. Bu da geçen yılki krize göre gerileyen fiyatların yükseldiğini gösteriyor. Görüşüm fiyatlarda ve doluluklarda geçen yıla göre asgari % 10 artış olduğunu gösteriyor.  İnşallah bu sene turizm iyi olur.”diye konuştu.

Çalıki tüm bunların yanı sıra, yiyecek içecek maliyetlerinin de geçen yıla göre çok artacağını ifade ederken, “ Ötv’ye yapılan zam, et fiyatlarının, tavuk fiyatlarının artması, şarküteri fiyatlarının artması, Kış aylarında açık olan otellerimizden aldığımız bilgilere çok arttığını gösteriyor. Buda maliyetlerimize yansıyacak. Bunu da göz ardı edemeyiz.” Dedi. ( Fotoğraflar: Hakan ATEŞ )

Halil ÖNCÜ ( KEMER ) –

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari