ÇALIŞMAYA DEVAM

Aralık 19, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

ÇALIŞMAYA DEVAM

Akdeniz bölgesini tümden etkisi altına alan şiddetli fırtına ve yağışın, Kuzdere çayı dere yatağında yanlardan aşınmalara neden olurken, Kemer Belediyesi Fen İşleri ve Zabıta Amirliği Personeli, Başkan Mustafa GÜL’ün direktifleri ile köprüyü yıkılmaktan kurtardı.

Kemer Belediye Ekipleri Çarşamba sabah başlayan şiddetli yağmur ve fırtına süresince yolları açık tutup, sel baskını yaşanmaması için çalıştıktan sonra, Perşembe günüde çalışmalarına ara vermeden devam etti.

Bir gün önce selin aşındırdığı dere yatağının yanlarını doldururken, dün Gedelme yolundaki Kesmeboğazı Köprüsü üzerinden Kuzdere Köprüsüne kadar olan yol güzergahında; dolgu, temizlik ve sağlamlaştırma çalışmalarını sürdürdü.

Çalışmaları yerinde izleyerek bizzat yöneten Başkan Mustafa GÜL; “Yayladan gelen büyük miktardaki suyun getirdiği çamur, taş ve ağaç kütükleri büyük tehlike yaratırken, suyun kendisi de dere kenarının aşınmasına yol açtı. Belediye personelimiz büyük bir özveriyle dere yatağının yanlardan aşınmış ve kopmalar oluşan yerlerini kamyon ve greyder yardımıyla taşıdıkları büyük taş ve toprak parçaları ile doldurdu ve böylelikle derenin daha fazla yana genişlemesi engellenmiş oldu.Bugün de bu çalışmalara Kesmeboğazı Köprüsü üzerinden Kuzdere Köprüsüne kadar olan yol güzergahında devam ettik.Yoğun çalışmalarımız sonucu sel ve yağmurdan oluşacak zarar engellenmiş oldu” dedi.

Başkan Mustafa GÜL ve Başkan Yardımcısı Turhan Anatürk’ün bölgedeki çalışmaları aralıksız olarak yerinde takip ettikleri gözlendi.

IMG_5220Kemer Belediye

Basın Bürosu

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari