CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLU OLSUN!

Ekim 1, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLU OLSUN!

1–7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası olarak kutlanmaktadır.  Kemer Müftü’müz Sayın Mehmet MUSLU bu hafta ile ilgili açıklamasını, bu gece döneceği bilgisi ile birlikte Norveç’ten yapmıştır.

Bu vesile ile ekemer Aile’si olarak bu haftanın hayırlı uğurlu olmasını diliyor, Sevgili Müftü Bey’i hayırlı yolculuk temennisi ile Allah’a emanet ediyoruz.

MÜFTÜ BEY’İN AÇIKLAMASI

1986 yılından beri her yıl Ekim ayının ilk haftasını “Camiler Haftası” olarak kutlayan Diyanet İşleri Başkanlığımız, 2003 yılından itibaren bu haftayı “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” olarak kutlamaya başlamıştır.                                                       

Diyanet İşleri Başkanlığının taşra teşkilatları olarak ilçe müftülükleri, bütün siyasi görüş ve düşünüşlerin dışında kalarak İslam dininin inanç, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütme, din konusunda toplumu aydınlatma ve ibadet yerlerini yönetme görevini yerine getiren bir kamu kurumudur.                                                                                       

Bu ulvi görevin yerine getirilmesinde insanlarımızla iç içe yaşayarak dertleri ile dertlenen, dini konularda onları aydınlatan ve sosyal problemlerine çözüm arayan, sorumluluk bilinciyle hareket eden din görevlilerimizin önemli bir yeri vardır.                             

Bu nedenle, bütün din görevlilerimizi takdir ediyor, onların toplumun her kesiminden teşvik ve saygı görmesinin, hayat standartlarının sosyal ve ekonomik yönden iyileştirilmesinin ve toplum içinde hak ettikleri yeri almalarının gerekliliğini dile getirmeyi gerekli görüyorum.                                                                          

Bilimsel ve sosyal gelişmelerle birlikte, kişilikte ve üretimde kalitenin öne çıktığı, insanların moral değerlere yöneldiği ve daha sağlıklı bir hayat tarzı ve dünya görüşü arayışına girdiği günümüzde,  din görevlilerimize önemli görevler düşmektedir.                           

Din görevlisi bu alanda görevini yaparken, insanlarımızı oldukları gibi kabul etmeye ve onların düşüncelerine saygı göstermeye, mezhep, eğitim, kültür ve cinsiyet ayırımı yapmadan toplumun her kesimine eşit hizmet sunmaya dikkat etmelidir. Ayrıca toplumun bütün kesimlerinin beklediği ve ihtiyaç duyduğu sevgiyi vermeye, itici ve bıkkınlık verici söz ve davranışlardan uzak durmaya, kendisi ve cemaati ile barışık ve tutarlı yaşamaya azami derecede hassasiyet göstermelidir. Görevde başarılı olmanın, toplumsal huzuru sağlama ve korumanın bu hassasiyette olduğunun bilinciyle hareket etmelidir.           

Cami ve mescitlerin imarı konusunda ise; her Müslüman üzerine düşen görevi yapmak zorundadır. Camileri inşa eden kimselerin vasıfları, Kur’an-ı Kerimde; ”Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve Ahiret gününe iman eden, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar eder. İşte doğru yola ermişlerden olmaları umulanlar bunlardır.” (Tevbe 18) şeklinde belirtilir.

Ne mutlu Allah’ın evleriyle ilgilenenlere…                                                                    

Bu haftada yapılacak etkinliklerin, ülkemiz, milletimiz ve değerli din görevlilerimiz için hayırlı ve başarılı hizmetlere vesile olmasını, Yüce Allah’tan diliyorum. Bütün personelimizin “Camiler ve Din Görevlileri Haftası”nı kutluyor ve hizmetlerinde başarılar diliyorum.

Mehmet MUSLU

Kemer Müftüsü

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari