CENNETİ BU DÜNYADA YAŞAMAK İÇİN “AYKA VİTAL PARK”

Ocak 17, 2010 tarihinde tarafından  
BİZİM KEMER YAZILARI kategorisinde yayımlanmıştır.

CENNETİ BU DÜNYADA YAŞAMAK İÇİN

Ülkemiz baştan sona keşfedilmiş ve keşfedilmemiş güzelliklerle dolu. Bu güzelliklerden birinin Antalya-Kepez Duacı Köyü’nde olduğunu keşfeden Kardiyoloji Uzmanı Dr. Aynur Doğan ve eşi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Kâzım Doğan, uzmanlıkları olan sağlık sektörünü Türkiye’nin lokomotif sektörü turizm ile birleştirerek bir sağlık ve turizm kompleksi yaratmışlar.

“Düşlediğiniz huzura hoş geldiniz” sloganıyla karşılandığınız bu tesis Kepez Duacı Köyü’nün sınırları içerisinde ve havaalanına 30, şehir merkezine 12, denize 15, ve terminale 10 dakika uzaklıkta. Adı AYKA VİTAL PARK

Sağlıklı Yaşam Programları, Diyet ve Zayıflama Programları, Boyun, Bel, Sırt ve Eklem Ağrıları Tedavi Programları, Osteoporoz Tedavi Programı, Romatizmal Hastalıkların Rehabilitasyonu, Ortopedik ve Travmatolojik Rehabilitasyon gibi, daha birçok sağlık programını uygulayan bu tesis aynı zamanda şehrimize gelen değer verdiğiniz, özel dostlarınızı  ağırlayabileceğiniz tabii güzellikler ve temiz havası ile eşsiz bir mekan.

Yeni yılı özel ve başarılı bir organizasyonla ve misafirleriyle karşılayan Sevgili Doktorlarımız sağlıktaki uzmanlıklarına bu defa da turizmin konukseverliğini ekliyorlar.

Dün gece bu tesis için özel bir geceydi. Hollanda’dan gelen misafirleri ile ülkemizin çeşitli yerlerinden gerek turizm gerekse sağlık ve diyet programları için gelen misafirlerini “Dostluk ve Balık Gecesi” adıyla organize ettikleri bu gecede kaynaştıran doktorlarımız bir sınavı daha başarıyla atlattılar. Bu çok keyifli tesisin Ön Büro Şefi olarak bazı hazırlıklar yapmak bana düşmüştü.

Kemer gecelerinden tanıdığım bir isim aklıma geldi bu gece için. Yıllar önce telefonuma kayıt ettiğim 0 535 949 84 46 numaralı telefonun değişmemiş olması için dua ediyordum. Onu yıllarca önce o sıralarda görevim gereği bulunduğum Kemer’de, Kemer Marina’da ki Surf Restoranda defalarca dinlemiş ve bir gün lazım olur diye telefonunu almıştım.

O sıralarda o aynı zamanda Meder Hotel ve Orange County Hotel’de müzik yapıyordu. Ve telefon çaldı. Görüştük, davet ettim. İyi ki etmişim. Harika bir gecenin mimarlarından oldu kendisi. Bu isim Turgay idi.

Pianist Şantör Turgay’ın Latin Müziği ile nostaljik bir gece yaşandı. Ardından onun kadife sesi ile seslendirdiği Ege, Akdeniz ve Rumeli Türküleri ve o türkülere eşlik eden misafirlerin kahkaha ve mutlulukları doldurmaya başladı salonu.

Bir ara mikrofonu eline geçiren tesisin sahibi, heyecan ve mutluluktan yerinde duramayan patronumuz Dr. Kâzım Doğan, müzik olmadan söylediği türküleri ile gecenin solisti oldu. Özgün müziğin bazı parçalarını seslendiren Dr. Kâzım Bey ve ona eşlik eden misafirleri ve hastaları salondan tam not aldı.

İlerleyen  saatler ise konukların dansları ve çeşitli yöresel oyunlar ile coştuğu anlardı. Sevgi bağı ile bağlandığımız Hollandalı konuklardan Humble Theu, Vanden Brand Regg, Beng Tiu, Dorkers Ad, Dinic Kandol hem dansları hem de sempatik tavırları ile bir parçamız oldular.

Sevgi dolu bir bakışın bütün uzaklıkları çözdüğü bu gecede bir hanımefendi ise Hollandalı Dostlarımız ile aramızdaki köprüyü kuran kişiydi. Zuhal Doğu Hanımefendi tercümanlığı ile olduğu kadar güzellik ve zarafeti ile de gönüllerde taht kurdu. Fransa’dan gelen bir misafirimiz daha vardı. Dr. Muspeh Arslan. Onun Türk olduğunu öğrenmek ve ülkemizi yurt dışında başarı ile temsil ettiğini bilmek ise ayrıca bir gurur kaynağı oldu bizler için.

Ve, Av. Galip Kaya, 5. Dönem Antalya Milletvekilimiz. O kürsüde konuşmaya başlayınca bu tesisin kuruluş amacı da ortaya çıkmış oluyordu. Şöyle diyordu Eskimeyen Vekil’imiz.

“Buraya on iki gün önce eşimle geldiğimde, eşimin bir elinde baston bir yanında ise ben vardım. Eşim yürüyemiyordu ve çok zor günler geçiriyorduk. Bir vesile buraya geldik. Şimdi eşimin bastona ihtiyacı kalmadı. Çok mutluyuz. Teşekkür ediyoruz bu tesisi buraya yapanlara, bu genç doktor çifte. Bir teşekkür de yıllardan beri oluşan gönül köprümüze bir de sağlık köprüsü ilave ederek bu zarif ve sevecen Hollandalı dostlar ile bizi kaynaştırdıkları için tüm bu güzel kompleksin çalışanlarına ve misafirlerine ”

Evet, artık biz komplekstik. İşveren ve çalışanlarımız, tesis ve misafirlerimiz, doktor ve hastalarımızla mükemmel uyumlu bir kompleks.

Toplam 172 oda ve 298 yataktan oluşan, tek kişilik, çift kişilik ve suit odaların yanı sıra, özel bakım odaları ve bedensel engelli odaları olan, her odası bir hastane intizamı ve beş yıldızlı bir konforun birleşiminden meydana gelen bir kompleks.

Merkezi ısıtma ve soğutmalı toplantı salonları, resim ve el işi atölyesi, sinema salonu, kütüphane, şapel ve mescidin yanı sıra bilardo, masa tenisi, okey ve tavla severler için oyun salonu, kısacası bir insanın yaşaması ve hayatı sevmesi için, hayata sağlıkla bakması için her şeyi düşünülmüş bir kompleks.

Açık ve kapalı yüzme havuzu, Rehabilitasyon havuzu, Türk hamamı, sauna, jakuzi aktiviteleri ile zenginleştirilmiş SPA Merkezi, Anti Aging, Masaj ve Aroma Terapotik Bakım için de dizayn edilmiş bir kompleks.

En kısa cümle ile “Yaşamın sevgiyle buluştuğu nokta” diye anlatabileceğim bir kompleks.

Sizde gelmek isterseniz adresimiz  şöyle;

Duacı Köyü Akhöyük Caddesi, No: 1 Kepez- ANTALYA

TELEFON: 0090 242 445 17 00 FAX : 0090 242 445 17 17

Mail yoluyla ulaşmak isterseniz:

info@aykavitalpark.com

Anlattıklarımın eksiği var fazlası yok, bilgisayardan incelemek isterseniz:

www.aykavitalpark.com

Haber; Süleyman Turan – ekemer.com

  • Netinial Internet

Yorumlar

“CENNETİ BU DÜNYADA YAŞAMAK İÇİN “AYKA VİTAL PARK”” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. Serap dedi ki:

    Çok güzel bir tesis..Herkese sağlık getirmesi dileklerimle…

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari