CEVAPSIZ BIRAKMAMAK GEREKİR-CENAN AKPINAR

Kasım 25, 2009 tarihinde tarafından  
PARAGÖZ - HALUK MEHMET ATASOY kategorisinde yayımlanmıştır.

CEVAPSIZ BIRAKMAMAK GEREKİR-CENAN AKPINAR

AKP’li Bakanlardan Hüseyin ÇELİK’in memurların eylemine ilişkin açıklamasına gülmek mi, ağlamak mı gerektiğine karar vermek zor. Ancak, cevapsız da bırakmamak gerekir diye düşünüyorum. Açıklamanın özetini isterseniz belirteyim;

“Memurların; vatandaşın hayatını ızdıraba çevirmeye hakları yok…!”

Önce ki hükümetlerin icraatlarını kesin ifadelerle seçim döneminde yerden yere vuran AKP hükümeti, kendi icraatları döneminde, seçim bildirgelerinde vaat ettiklerinin büyük çoğunluğunu yerine getirmeyip, dar gelirli halk kesimini açıkça yoksulluğa ve açlığa mahkum etmiştir.

Sözde toplu görüşmeler yapılıyor, bu görüşmelerden bir sonuç alınmayınca, hakem heyetine gidiliyor, hakem heyetinin bitaraf olarak önerdikleri zam oranları bugüne kadar kesinlikle uygulanmıyor, adeta çalışan kesim hükümetin insafına terk ediliyor…!

Memur haklı olarak eylem yaptığı zaman ise, bu hükümetin yetkilisi çıkıyor “vatandaşın hayatını ızdıraba çevirmeye hakları yok…” diye beyanda bulunabiliyor.  Peki, Sn. Bakan hükümet olarak sizin çalışanın hayatını ızdıraba çevirmeye hakkınız var mı? Hakem heyetinin kararlarına uymayacak iseniz, ne demeye toplu görüşmeler, yok uyuşmazlık zabıtları, hakem heyetleri ile  sefalete, açlığa mahkum ettiğiniz çalışanları oyalıyor ve hayatlarını ızdıraba çevirmenin ötesinde zehir ediyorsunuz?

Buna, sizin ve temsil ettiğiniz hükümetin hakkı var mı? Çocuk avuttuğunuzu mu sanıyorsunuz? Artık çocuklar bile ellerine tutuşturulan bir şekerle avunmayacak kadar bilinçliler, sizin verdiğiniz aylık zam ile, çalışan ve emekli günlük bir ekmek bile fazla alamaz? Peki sizin maaşlarınızda ne kadar artış oluyor bu verdiğiniz zam ile? Neden sizler fedakarlık örneği gösterip, “milletvekilleri maaşlarında kesinlikle artış olmayacaktır” diyemiyorsunuz? Muhalefete de sormak gerekir; “siz neden komik maaş artışına karşı memurun yanında meydanlarda değildiniz?”

“Biz zam istemiyoruz, memur ve emeklilere yapılan artışlar gerçek kayıplarını kapatmaz” diye önerge vermiyorsunuz?

Kaldı ki, hükümeti temsil eden Sn. Bakanın da, muhalefetin de, milletin feryadını duyması ve uyutma politikalarından vazgeçmeleri, tokat gibi yüzlerde patlayan acı gerçeklerin artık kabul edilmesi gerekir. Ülkede halinden memnun olan hiçbir kesimden söz etmek mümkün değilse, bunun sebeplerinin çok iye araştırılarak gelir dağılımında, uygulamalarda, takip edilecek politikalarda adil olunması elzemdir.

Yine millet olarak biliyoruz ki, milletvekillerimiz bile sağlıkta katkı paylarını ödemekten aciz durumda olduklarından kaldırılması için uğraşıyorlar, plakaları kırmızı olmadıkları için mutlu değiller, aldıkları maaşa gelince, doğrusu onların bu hayat şartlarında, o kadarcık maaşla nasıl geçindiklerini anlamak mümkün değil. Yani onlar da hallerinden memnun değiller.

Okurlarımıza saygı ve sevgilerimle..

Ooooh! İçim rahatladı….!

CENAN AKPINAR

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari