CHP KEMER İLÇE BAŞKANI’NIN BASIN AÇIKLAMASI

Temmuz 25, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

CHP KEMER İLÇE BAŞKANI'NIN BASIN AÇIKLAMASI

Rahatsızlığım dolayısı ile maillerime bakamadığım için gözümden kaçan, ancak güncelliğini her zaman koruyan bu basın açıklamasını şu anda sitemize koyabiliyorum. Bu gelişme ve gecikme için Sn. Kemal Yüksel Bey’in şahsında tüm Kemer Kamuoyundan özür dilerim.

 

Hüseyin Soydabaş

 

BASIN AÇIKLAMASI

 

1938 Türk-İngiliz Serbest Ticaret Antlaşmasının hemen bir yıl sonra ilan edilen Tanzimat Fermanı ve 1856 Islahat Fermanı, nasıl Osmanlıyı çökerten Avrupa dayatmalı siyasi projeler olduysa bu günde benzer ekonomik ve siyasal dayatmalarla ülkemizin kurucu felsefesi yok edilerek üniter yapımızın tehdit altında tutulduğu ve gün geçtikçe ekonomik bağımsızlığımızın onarılamayacak boyutta zedelendiği açık bir gerçektir. Buna dayalı olarak mevcut İktidarın cumhuriyet kazanımlarını bir daha dönülmesi çok güç bir biçimde “babalar gibi sattığını” ve bu konuda, “mayınlı stratejik vatan topraklarını satmak için gösterdiği olağan üstü çabadan da görüleceği gibi” ne kadar teslimiyetçi bir görev üstlendiğini hep birlikte görüyoruz.
 
Adeta Sevr dayatmasının yapıldığı bu dönemde Lozan Barış Antlaşmasının 86.yılına giriyoruz.24 Temmuz 1923’te imzalanan bu antlaşmayı Mustafa Kemal ATATÜRK şöyle değerlendirmişti:
“Lozan Barış Antlaşması’nın ihtiva ettiği esasları, diğer barış teklifleriyle daha fazla mukayeseye mahal olmadığı fikrindeyim. Bu antlaşma, Türk milleti aleyhine asırlardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması’yla ikmal edildiği zannedilmiş büyük bir suikastın yıkılışını ifade eden bir vesikadır. Osmanlı Devrine ait tarihe örneği bulunmayan bir siyasi zafer eseridir.”
Bu anlamda Lozan’ı ve Sevr’i adeta uzmanıymış gibi bilmek, günümüzde karşı karşıya olduğumuz tehlikeler nedeniyle her yurttaşın başlıca görevlerinden biridir diye düşünüyor ve Lozan’da çizilen haritayı değiştirmek isteyenlere karşı Ulusça tek yürek, tek yumruk olmamız gerektiğini haykırıyoruz.
 
Son olarak Lozan Barış Antlaşması’nın 86. yılını kutlarken, Lozan’ın bize getirdiği tam bağımsızlık ve antiemperyalist anlayıştan ödün vermeyeceğimizi beyanla, Lozan’a giden meşakkatli yolda Sakarya’da, Dumlupınar’da toprağa düşenleri, İsmet Paşayı ve Mustafa Kemal’i rahmetle anıyoruz.23.07.2009
 
 
CHP Kemer İlçe Başkanı

Kemal YÜKSEL

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari