CHP’LİLER DELEGE SEÇİMİ İÇİN SANDIĞA KOŞTU

Kasım 22, 2009 tarihinde tarafından  
SOYDA_BAŞYAZI - HÜSEYİN SOYDABAŞ kategorisinde yayımlanmıştır.

CHP’LİLER DELEGE SEÇİMİ İÇİN SANDIĞA KOŞTU

CHP’de K…. İlçesi’nde delege seçimi vardı. Kimi ilçelerde seçimler sakin geçerken, K…. İlçe’si kıyasıya bir yarışa sahne oldu. İlçe kongrelerine hazırlanan CHP`de delege seçimleri olanca hızıyla devam ediyor. Bazı ilçelerde delege seçimleri çok sakin geçerken, K….`de ilginç gelişmeler de yaşandı.

A….  LİSTE ÇIKARDI : K….`deki delege seçimlerinde bazı mahallerde çift liste çıktı, ilçe başkanlığından alınan T….. A… da liste hazırladı. K….`deki delege seçimleri bugün de devam edecek. Hem genel merkez tarafından ilçe başkanlığına atanan S…. Ş…., hem ilçe başkanlığından alınan T….. A…., hem de B….. Y….. aday gibi.

K……. İLÇESİNDE CHP ÜÇ ADAYLI : CHP`de delege seçimleri tüm hızıyla devam ediyor. K….. İlçede başlayan delege seçimlerinde ilginç gelişmeler yaşandı. Bazı mahallerde çift listenin yarıştığı seçimlerde, görevden alınan eski ilçe başkanı T….. A….`nun da liste çıkardığı, hatta K….. Mahallesi`nde seçimi kazandığı iddia edildi. Mahallerinde  yapılan delege seçimlerinde, K…. Mahallesi, Y….. S….. Mahallesi, Ç….. Mahallesi, İ….. Mahallesi, H… O….n Mahallesi ve K……`nın delege seçimleri tamamlandı.

ÜÇÜ DE ADAY OLACAK : Seçimlere bugün ise E……. Mahallesi, Y……. Mahallesi, B……. Mahallesi, M…. S….. Mahallesi, F…. Mahallesi, G….. Mahallesi, A….. Mahallesi ve H….. ile devam edilecek. Son derece sakin geçen delege seçimi sürecinde, genel merkez tarafından göreve atanan ilçe başkanı S…. Ş….., aday olduğunu bir kez daha vurguladı. T….. A…., seçim sonuçlarına göre hareket edeceğini ifade ederken, aday olması beklenen diğer isim B….. Y…… ise her türlü şartta aday olacağını ifade etti.

K….. İLÇESİNİN GELECEĞİ İÇİN ADAYIM : Mevcut ilçe başkanı S…..  Ş….., K…..`in geleceği için aday olduğunu söyledi. Ş….., “Delege seçimlerini K…..`e yakışır bir şekilde sürdürüyoruz. Adaylık herkesin hakkı. Ben arkadaşlarıma saygı duyuyor onlara başarılar diliyorum. CHP`yi K…..`de zirveye çıkarmak için adayım. Çıtayı kim daha yukarılara çıkaracaksa o başkan olmalı. İlçe başkanlığım sürecinde küskünleri partiye geri döndürmeye çalıştım” dedi.

“ADAY OLMAM” SÖZÜ VERMEDİM : Görevden alınan T…. A…., yeniden adaylık için göz kırptı. A…, “Uzun yıllardır CHP K….. İlçe Başkanlığı yaptım. Başarılı olduğuma inanıyorum. Ben S…. Ş…..`e ‘aday olmayacağım` diye bir söz vermedim. Aday olmak en doğal hakkım. Delege seçimlerinden çıkacak sonuca göre karar vereceğim. Beraber hareket ettiğim arkadaşlarım ve ekibim var. Onlarla devamlı istişare yapıyoruz” dedi.

HER ŞARTTA ADAYIM : CHP K…. İlçe Başkanlığı`na aday olan bir diğer isim B….. Y….. ise her türlü sonuçta aday olduğunu açıkladı. Y….., “Bana partili arkadaşlarımdan yoğun baskı ve istek olduğu için aday oldum. Süreç içersinde yaptığım temaslar beni aday olmam için net karar vermemi sağladı. Delege seçimlerin sonuçları ne olursa olsun adayım. Ben herkesin adayıyım” dedi.

CUMHURİYETLE AYNI YAŞTA OLMAKLA ÖVÜNEN CHP BU DEFADA DEMOKRASİNİN GEREĞİNİ YAPMIŞ VE K…… İLÇESİNDE, İLÇE BAŞKANLIĞI İÇİN ÜYELERİNİN ÖNÜNE BELDE VE MAHALLELERDE SEÇİM SANDIĞINI KOYARAK İLÇE BAŞKANINI SEÇECEK DELEGELERİN SEÇİMİNİ YAPMIŞTIR.

BU HABER BİZİM KOCAELİ GAZETESİNDEN ALINMIŞTIR. K…… İLÇESİ OLARAK ANILAN İLÇE, KOCAELİ’NİN KÖRFEZ İLÇESİ. ADAYLARDA KÖRFEZ  İLÇESİNİN ADAYLARIDIR.

SİZ NE SANDINIZ ! ÇOK BEKLERSİNİZ, SANDIĞI ALAN BELDELERİ GEÇMİŞ.

X

Geçen günlerde sitemizde yayımlanan “Elime eski gazeteler geçti yeni yorumlar yaptım” isimli yazımdan hareketle, bazı can ciğer, kuzu sarması arkadaşlarım “hep CHP’ye çatıyorsun onun hatalarını ön plana çıkarıyorsun. Diğer partilerde her şey normal mi yani?” dediler. Üzüldüm. Haksızlık mı yaptım acaba, diyerek yazımı kontrol ettim. Oysa o yazımda Ak Parti Kemer İlçe Başkanlığının da, siyasi ömrünü tükettiğinden bahsederek “Bu görüntüsü ile artık Zafer YAMAN’ın ne partisine ne de Kemer’e faydası olması imkansız. Görüntü itibariyle kabullendiği bu durumu resmiyete geçirmeli ve gerekeni yapmalıdır” demişim. Tabii o tınmamış, ama CHP üzülmüş. Bu da bir erdem.

Lütfen bana kızmayın, yalanımı ortaya çıkarın veya susun. Siz ne yapıyorsanız onu yazıyorum. Yani, ben olanı, okuduğumu, gördüğümü ve duyduğumu yazıyorum.

Mesela yukarıda ki haberi Bizim Kocaeli Gazetesi’nden okudum ve yazdım. CHP Kemer’de de delege seçimi yapsa ve duyarsam yazarım.

X

ŞİMDİ DE DUYDUĞUM BİR ŞEYİ YAZAYIM

Malum, MHP Genel Kongresini yaptı ve Sn. Devlet BAHÇELİ yeniden genel başkan seçildi. Bu seçimlerin delegelerinin tespiti için geçmişte ülke genelinde beldelerden başlayan, ilçelerle süren ve illerle tamamlanan bir süreç yaşandı ve Genel Merkez Delegeleri seçildi. Oysa MHP Kemer Teşkilatı ilgili prosedürü yerine getiremediği için ilçe kongresini tamamlayamamış ve bünyesinden Genel Merkez Delegesi çıkaramamıştı.

Önümüzdeki günlerde MHP Kemer İlçe Teşkilatı yeniden İlçe Başkanı’nı seçmek için sandığa gidecek. Muhtemel adaylar, yenilikçi kanattan halihazırdaki İlçe Başkanı Sn. Kadir BATU Bey ve  gelenekçi kanattan Sn. Hasan AKTAŞ Bey.

İkisinin de MHP ye bir çok hizmetleri var ve ikisi içinde hayırlı olsun. Başka adaylar olursa onlara da hayırlı olsun.

Ama duydum ki ne yenilikçi ne de gelenekçi kanattan olmayan, eskiden “MHP de biz tozları yuttuk, falan reisle feşmekan yaptık deyip de sonradan Ak Parti’ye geçip de, sonradan da MHP ye geçen (Aklım karıştı, tam tersimiydi yoksa) neyse işte bir o yanda bir bu yanda olan bir ağabeyimizin de MHP Kemer İlçe Başkanlığı için adı geçiyormuş.

Ben Ak Parti İlçe Başkanı  iken o MHP de idi ve Ak Parti’ye ook atıyordu. Sonra onu dinledim MHP ye geçtim ki, bir de baktım o Ak Parti’ye geçmiş ve defa da MHP aleyhine ook atıyor.

Şimdi ise,  ooofff, yine kafam karıştı…

Bunu niçin yazdım. MHP’yi uyarmak için. Kaza ile duyduğum doğru ise sizlere söz veriyorum onun hakkında çok şeyler yazacağım. Bir çoğu bana söylediği şeyler.

Mesela “Hüseyin, oğlum biz yıllarımızı o ad…..” demişti, bir seferinde…

Hay, Allah dilimden kaçtı. Sahi, aday olunca yazacaktım.

Sevgi ve saygılarımla…

Hüseyin SOYDABAŞ

 • Netinial Internet

Yorumlar

“CHP’LİLER DELEGE SEÇİMİ İÇİN SANDIĞA KOŞTU” adlı makaleye 20 yorum yapilmis
 1. Özgür Yılmaz dedi ki:

  Sayın Soydabaş,
  Maalesef Kemer CHP’de yakında yapılacak olan kongrede oy kullanabilecek kişileri seçecek delege seçimleri anti demokratik bir yöntemle organize edilmiş ve biz yaptık oldu mantığıyla bitirilmiştir.Tekirova ve GATAB’la ilgili her konuda yerel basında boy gösteren CHP Kemer parti yönetimi Delege seçimiyle ilgili takvim konusunda çok işbitirici bir uslupla süreci üyelere sağlıklı bir şekilde duyurmamışlardır.Kendi düşüncelerine uygun kişilere bilgi verilirken yıllardır partiye hizmet etmiş,delegelik yapmış ve son yerel seçimde canla başla mücadele etmiş kişilere ne hikmetse ulaşılamamıştır.
  CHP düşünce ve etiğine uymayan,kendilerince bir hukuka uydurulmuş bu davranışı kınıyorum.Kendileri gibi düşünmeyen üyelerin en temel hakkı olan seçme ve seçilme hakkına gösterilen bu hoşgörüsüzlüğün de kabul edilmesi asla mümkün değildir ve bunun bedelini böylesine bir davranışa girenler ve bu haksızlığa göz yumanlar ödeyeceklerdir.
  Seçme ve seçilme hakkı parti üyelerinin en temel hakkıdır.Bu konuda yapılan istismar ve manipulasyonları CHP’lilerin kabul etmesi mümkün değildir.Böylesine bir talihsizliği partimize yaşatanlar bunun hesabını vereceklerdir.

 2. S.Güneri dedi ki:

  Kendinizce haber veya yorum yapıp durmayın sayın Soydabaş.
  Ne demek istiyorsunuz. Chp Kemer ilçe başkanlığında delege seçimi falan yapılmadı. yapılsa gazeteler yazardı. ne yapılacağı ne de yapıldığı yok hiç bir gazete de.
  Atatürkün partisi yangından mal kaçıracak değil ya…
  Allah, Allah.

 3. Zeki Tüfekçioğlu dedi ki:

  Böyle chp ve demokrasi düşmanlarının eline koz veriyorlar ya.
  chp yi bu hale düşürenler utansın.

 4. Mehmet Karabalık dedi ki:

  Eskiden Chp delege seçimi yapacağı vakit yer yerinden oynar ya kavga ya şenlik olurdu.Ama kavga edenlerinde şenlik yapanlarında YÜREĞİNDE YURT VE HALK SEVGİSİ VARDI.
  Şimdi kim kime dum duma, kendileri çalıp kendileri oynuyorlar.
  Milleti soğutup, Akp nin ekmeğine yağ sürüyorlar.

 5. Naci Üstel dedi ki:

  herkesin haberinin olması şartmı yani, bilmediğim için soruyorum.

 6. cihat ibrahimoğlu dedi ki:

  biz chp için seçimde neden karşılık beklemeden bir oy fazla alalım diye çalıştık ddindik, bu insanlar seçim zamannında başka partiye çalışmıyormuydu? tüm yakın çevreleri kim için çalıştı seçimlerde? bu insanlar utanmazlar mı? bu insanların neye hizmet ettiği bilinmiyor mu? chp ağalar partisimidir? istedikleri gibi delege atıyorlar? delege seçimi mahalle mahalle sandık kurularak gerektiği gibi yapılmalı,

 7. hayati ibahimoğlu dedi ki:

  ben chp kemer ilçesi aslanbucak mahallesi kayıtlı üyesiyim,ben ve bir çok üyeye haber verilmeden keyfi delege belirlemesi yapılmıştır,siz daha bir kaç ay önce yapılan yerel seçimlerde, hiç bir çaışma hiç bir yardım yapmadığınz gibi pek çoğunuz bir başka patiye çalıştınız,bütün kemer halkı bunu bilmektedir,şimdi de partiyi kahvehane ağalığı şeklinde bi faaliyete bulunarak chp ruhunu ,chp anlayışını adeta hiçe sayıyorsunuz,sizde hiç sorumluluk ,vicdan ülkenin içinde bulunduğu olağan üstü ortam kaygısı yok mu?siz ne çeşi chp lisiniz?gerçek düşünceleriniziaçıklayında öğrenelim,bu aptığınız atamaları şiddetle kınıyor, yeniden gereği gibi delege seçimi yapılması için tüm çabalarımı ortaya oacağımı belirtiyorum..

 8. Ali E. Koç dedi ki:

  Yıllardır gönlümüzün partisi olarak sevdiğimiz, Aziz Atatürk’ün kurduğu misyon diye saygı duyduğumuz Cumhuriyet Halk Partisi’nin eriyen oylarının sebebi nedir.

  A- DSP’nin yeni bir Genel Başkan’la yükselmesi mi?
  B- TDH’nin Mustafa Sarıgül’le parlayan yıldızı mı?
  C- DSHP’nin Rahşan Ecevit tarafından kurulması mı?
  D- Onur Öymen’in Meclis’te yaptığı konuşma mı?

  Hayır, hiç birisi değil. Halkın partisi artık aristokrasinin ve kapalı kapılar partisi olup, tabanın sesinden uzaklaştığı için eriyor.
  Ötekileşiyor.

  Ama onlar mutlu ses etmeyin uyanmasınlar.
  Barajın altında kalacaklarının farkına varmasınlar.

 9. Kayıtlı üye ve eski delege dedi ki:

  Ben kayıtlı üye ve delegeyim ama benimde haberim olmadı.
  Acaba delegeliğim bitmişmidir, nereden öğrenebilirim.

 10. YÖNETİM KURULU ÜYESİ dedi ki:

  Abisi,benim bile öğlenden sonra haberim oldu.
  Düğünmü bu herkesin haberi olacak.

 11. Belediye Başkanı dedi ki:

  “Bunu belediye başkanı yazmadı,sadece rumuz benimkisi.
  Ama “Vallahi” konuşurken duydum. Onların bile çok geç haberi olmuş.

 12. admin dedi ki:

  Bu yorum sırasına bakılırsa, biraz sonra İl Genel Meclis Üyesi arayacak.
  Daha sonra da Genel Merkez galiba…
  Saygılar, demokrasiyi işlerine göre yorumlayanlara.

 13. sakineova dedi ki:

  sayın soydabaş ya gazeteci değil siniz yada yanlı yazıyorsunuz nezaman sandık konuldu yada üyelere nezamam haberverildi biz kemer de yaşamıyorruz galiba ky ekibi tamam antidemokrasi uyguluyorlar secimde mhp ye calıştı lar kimileri oyda verdiler şimdi partili oldular kücük beyinli ilbaşkanı sadece kendi koltuğunu düşünerek o ekibi getirdi chp onlar icin adreslerini bellirlemek icin aractır onlar partili olamazlar chp li olmak onur dur gurur dur namus tur gercek chp liler partisini …

 14. Soner Karaca dedi ki:

  TÜM BU OLUP BİTENLE İLGİLİ CHP İLÇE YÖNETİMİNİN BİR CEVABİ AÇIKLAMA YAPMAMASI CHP GELENEĞİ VE ANLAYIŞI BAKIMINDAN İNANILIR GİBİ DEĞİL.

 15. LATİF COŞKUN dedi ki:

  Amerikalı uzay bilimci araştırmacıların NASA’dan son yaptıkları açıklamaya göre uzaydan bakıldığında dünyada iki şey görülebiliniyormuş;Birincisi Çin seddi,ikincisi ise şu anki CHP ilçe yönetiminde olanların çoğunun yerel seçimlerde rakip partiye yaptıkları çalışmalar…

 16. EMEK dedi ki:

  CHP ANTİ DEMOKRATİK UYGULAMALAR YAPMAZ…İLÇE YÖNETİMİ ÜYELERE ULAŞAMAMIŞTIR.
  GATAP SULARI KESTİ ONDANDIR…

 17. Şeref Şahin dedi ki:

  Gatab ilçe başkanı.

 18. TEKİROVALI'LAR dedi ki:

  CHP Tekirova’dan şimdiye kadar yüksek ilgi görmüş ve gösterdiği adayları seçmen benimseyerek oy vermiştir.
  Yerel seçimlerin üzerinden az bir zaman geçtiği halde belediye başkanımızın ve halkımızın motivasyonunu bozan CHP İlçe başkanını kınıyoruz.
  Varsa yoksa Gatab.
  Bu hareketi Tekirova’ya zarar veriyor.
  Yakinen tanıdığımız Kemal Yüksel beyin, tekirovaya zarar vereceğini düşünmemiştik. Bu chp ye olan tavrımızı değiştirecektir.

 19. Herkesin düşüncesi. İlçe yönetimi hariç dedi ki:

  Son dört beş yıldır güvendiğimiz oy verdiğimiz Chpnin yerinde yeller esiyor. Seçimlere beş ay kala ilçe yönetimini sil baştan yapan partimiz bu haber ve yorumlar da okuyarak gereğini yapar, inanıyorum.
  Halktan uzaklaşmış halk partisi.

 20. Ali Ekber KOC dedi ki:

  Sayin soydabas; 1.Yukarida yorumlarda ismim kullanilarak yorum yapilmis ve bu yorumu kopyala yapistir usulü yorumumun altina ekledim.
  2. Bu yazilan üslup hic tavsip etmedigim bir yazi bicimidir. 3.Benim ne kadar CHP li oldugumu herkes bilir, Partimin barajin altinda kalmasi diye bir kelimeyi asla kullanmadim,kullanmam da. 4. Benim ismimi kullanip yorum yapan arkadasa da nacizane bir lafim olacak,Delikanli insan kendi ismini yazar ve yorumunu yapar.
  Sayin Soydabas, yeri geldiginde ilce teskilatimi sert bicimdede elestirebilirim. Bu benim dogal hakkim, yanlislarin üstüne gidebildigim kadar giderim. Ama su unutulmamali kol kirilir yen icinde kalir. Inanin bu yorumu yazan insanin kanindan süphe duyarim. Benim kanim gibi CHP”li aksin. Dünde CHP liydim, bugünde öyle, yarinda öyle olacak.Hic bir sekilde partimizin verdigi görevden asla kacmadik.
  Saygilarimla…

  Yıllardır gönlümüzün partisi olarak sevdiğimiz, Aziz Atatürk’ün kurduğu misyon diye saygı duyduğumuz Cumhuriyet Halk Partisi’nin eriyen oylarının sebebi nedir.

  A- DSP’nin yeni bir Genel Başkan’la yükselmesi mi?
  B- TDH’nin Mustafa Sarıgül’le parlayan yıldızı mı?
  C- DSHP’nin Rahşan Ecevit tarafından kurulması mı?
  D- Onur Öymen’in Meclis’te yaptığı konuşma mı?

  Hayır, hiç birisi değil. Halkın partisi artık aristokrasinin ve kapalı kapılar partisi olup, tabanın sesinden uzaklaştığı için eriyor.
  Ötekileşiyor.

  Ama onlar mutlu ses etmeyin uyanmasınlar.
  Barajın altında kalacaklarının farkına varmasınlar.

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari