ÇOK ÇOCUK YAPIN, İŞSİZLER ORDUSUNA KATIN – Muammer BAKIRCI

Ekim 18, 2009 tarihinde tarafından  
KATEGORİLENMEMİŞ kategorisinde yayımlanmıştır.

ÇOK ÇOCUK YAPIN, İŞSİZLER ORDUSUNA KATIN - Muammer BAKIRCI

Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 3 çocuk yapın açıklamasını hatırlarsınız. Bunu hangi sebeple söylediğini veya neye hizmet ettiğini ben anlayamadım.

Resmi rakamlara göre yüzde 14 işsiz, iş aramaktan umudunu kesenlerle birlikte yüzde 20 işsizlik olan ülkemizde hala çocuk yapın demenin mantığı nedir.

Emekli yaşının 65 e çıkarılması, kıdem tazminatlarının düşürülmesi, işçinin sosyal haklarının bir bir elinden alındığı AKP Hükümetinin başının bu açıklaması bende başka düşüncelerin oluşmasına neden oldu.

Fındıkçının değimi ile ‘’Deliğe süpürülmesi değil kullanılması gereken’’ Başbakanımız acaba özelleştirilme adı altında peşkeş çekilen kurumlarımıza, ucuz işçi yetiştirme garantisi mi verdi de halktan böyle bir istekte bulunuyor.

AKP Hükümetinin ekonominin içinden çıkamayınca yine işçinin parasına göz diktiğine bir daha şahit olduk. Son çıkarttıkları yasa ile işsizlik fonunda biriken 3 milyar doları iç ettiler. Fonda biriken bu parayı işsizlere maaş olarak bağlasalar ‘’alın verin ekonomiye can verin’’ reklâmlarına bile ihtiyaç kalmaz.                                                                    İşsiz güçsüz bir millete para harcayın diye reklam yapan sivri zekalılara da ihtiyaç kalmaz.

Yanlış kur politikaları sonucu, Uyguladığı politikalarla 1 milyon çiftçiyi göçe zorlayan ve işsizler ordusunu katan. Tekstil firmalarının batmasına neden olarak milyonlarca işsiz yaratan kısacası üreticiyi dünya ile rekabet edemez hale getirip işsizler ordusu yaratan AKP Hükümetinin başının en az 3 çocuk yapın açıklaması abesle iştigalden başka bir şey değildir.

Tüm dünyada bankalar batarken Türkiye’dekilerin milyar dolarlık kar açıklaması da AKP Hükümetinin yanlış politikalarından kaynaklanmaktadır. Esnaf ve üretici batarken Bankalara kredi verin baskısını hiç bir banka ciddiye bile almamıştır. Bunun sebebi de AKP’nin bankaların yabancılaşmasına izin vermesinden kaynaklanmaktadır.

Sonuç olarak anladığımız Türk halkı ucuz iş gücü olarak hazırlanıyor. Savaşlarla alınamayan Anadolu toprakları ve Türk vatandaşları küresel sermayenin modern sömürüsü altına sokuluyor. Peki biz niye kurtuluş savaşını verdik? Neden Çanakkale’de o kadar şehit verdik? Bu soruların cevabını alamayacağımızı biliyorum.

Ama Türk halkının da bu sistemi yaratan AKP’ye ilk seçimlerde gerekli cevabı da vereceğinden eminim.

 • Netinial Internet

Yorumlar

“ÇOK ÇOCUK YAPIN, İŞSİZLER ORDUSUNA KATIN – Muammer BAKIRCI” adlı makaleye 2 yorum yapilmis
 1. EMEK dedi ki:

  YAPIN YAPIN SONRAMI HİÇBİR SORUYA YANIT VEREMEYEN LİSE MEZUNLARI…
  SONRA SADECE OY VEREN KİTLELER…
  KARAMSAR GELECEĞİ OLMAYAN BİR TOPLUM…SUÇ İŞLEMEYE ADAY KİTLELER.

 2. bky dedi ki:

  eleştirmek neden daha kolay gelir .bence çözüm üretmekten daha kolay sanıyorum.sormazlarmı adama sen ne yaptın diye.sen bu ilçenin yetkili kurumları ile çözüm için ne önerdin .kaç defa herhangi bir okula gidipte eksiginiz nedir diye sorduk.bence birşeyleri eksik yada yanlış buluyor isek o işle ilgili olanlar ile yada kurumlar ile önce gücümüz oranında çalışmalı daha sonra eleşiriyi haketmeliyiz.teş.

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari