DENİZ KUM GÜNEŞ SEKS İÇKİ TEMİZ YATAK

Mart 14, 2010 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

DENİZ KUM GÜNEŞ SEKS İÇKİ TEMİZ YATAK

Hadee, uçak dahil hepsi birden 10 euroooooo

Sayın Belediye Başkanı Mustafa GÜL, 2010 turizm sezonunun başlangıcında, daha önce hep yapıldığı gibi bir deklarasyon yayınlamış. Bu yazı metnini Ekemer de görebilirsiniz. Bu olması gereken bir şey. Ancak ben bu yazıyı okuyunca bazı sorular, eleştiriler ve cevaplar hazırladım. Biraz geçmişe gittim biraz da geleceğe…

Şu an bir dış ülkedeyim ve işimin gereği, burasıyla bizim oraların kıyaslamasını yapmaktayım. BAE ülkesinin turizmde ilerlemesi için neler yapması gerektiği ile igili, tecrübeli Akdeniz Ülkeleri’nin turizm anlayışları ile ilgili, var olanın nasıl kullanılması gerektiği ile ilgili, uluslar arası turizm pazarlama ve reklam teknikleriyle ilgili ve bununda yanı sıra, hayal kurmanın önemi ve yaratıcı yazarlık ile ilgili seminerler, konferanslar vermekteyim.

Yani kısacası, bir beyin göçü neticesinde bulunduğum bu ülkede turizm öğretmenliği yapıyorum ama işimi yaparken konuşmalarımın bir tarafına mutlaka ülkem Türkiye’yi, özellikle Akdeniz bölgemizin güzelliklerini ve özelliklerini sıkıştırıyorum. Taa ki bazı konular canımı sıkmaya başlayıncaya kadar;

Bugün www.ekemer.com da başkanın yazısı var ben de altına bir eleştiri yazdım. Orada özetle demek istedim ki,

“Sayın Gül, Siz bir belediye başkanısınız.

Esnafın dükkan önüne masa koyup kebap yemesini, okey oynamalarını engellemek sizin işiniz değil. Bırakın bu deklarasyonu zabıta müdürünüz yazsın ve göndersin.

Sizin işiniz, bu harika bölgenin kaynaklarını kullanarak, gelecek için neler yapılabileceğini tasarlamak. Bunun için ekipler kurmak, projeler oluşturmak ve uygulatmak. Siz ve diğer belediye başkanları hep bunun için seçildiniz. Ancak görünen o ki…

Neyse. Konuya gelelim. Sayın Gül. Bu öncelikle size ve sonra turizmcilere yönelik açık bir mektup. Lütfen dikkatlice okur musunuz?

Kemer zor durumda. Sadece Kemer değil, Türk turizmi zor durumda. Çünkü siz yanlış bir şeyi pazarlıyorsunuz.

Her turizmcinin ağzında aynı laflar; Deniz-kum-güneş-herşey dahil sisteminin getirdiği zararlar Vs. uyku verici laflar. Biliyorum şu an Kemer’de bir sürü toplantı yapılıyor ve her turizmci her sene olduğu gibi aynı sakızı çiğniyor. Ama dedim ya, siz yanlış yoldasınız. Yanlış şeyi pazarlıyorsunuz.

ÖNCELİKLE BİLMEDİĞİNİZ ŞU;

Dünya Kemer’i, Tekirova’yı, Çıralı’yı nasıl tanıyor?

Diyeceksiniz ki, Kemer Plajları, temiz oteller, cam gibi deniz, Ayışığı parkı, deniz turları, safari turları, Çıralı Plajı….Ama HAYIR. Dünya KEMERİ TANIMIYOR KARDEŞİM. Dünya’nın tanıdığı, KEMER değil.

Hep söylüyorum, Yabancı dil bilmediği için neredeyse tuvaleti bile bulamayacak yöneticiler yurt dışı fuarlara gidiyorlar ve tek kelime konuşmadan palmiye ağacı ve photoshop da mavileştirilmiş havuz görüntüleri olan otel broşürlerini dağıtıp azıcık da boy gösterdikten sonra dönüyorlar. Yarın torunlarına diyecekler ki; “Ben Almanya’ya gittim, Fransa’ya, Petersburg’a gittim.”

Faydasız girişimler…..

Binlerce broşür dağıtılıyor bir tane broşür gösterebilir misiniz bana, gerçekten Kemer’i anlatan? Yok ki. Kemer’i anlatan derken, caddelerinden bahsetmiyorum. Her öğleden sonra saat 5 den itibaren Kemer’e gölge veren OLYMPOS dağından bahsediyorum. Utanç verici diğer ismiyle TAHTALI.

PHASELİS’DEN bahsediyorum. Hani kuru balık karşılığı satın alınan araziye kurulmuş ve yaşadığı sürece bölgede gerçekten isim yapmış olan o şehirden. O şehirde, tam 300 yıl boyunca KURU BALIK FESTİVALİ yapıldığını biliyor muydunuz?

Gelelim Yörük ismiyle, Yanartaş’a. Düşünebiliyor musunuz? Buraya ait inanılmaz güzellikteki mitolojik metin unutulmuş, birçok tanıtım broşürlerinde adı hala YANARTAŞ olarak geçmekte. Turistlere “Hadee yanartaşa bir-iki” denmekte. Oysa burası KHİMAİRA ve dünya OLYMPOS DAĞI ile KHİMARİA bölgesinde geçmiş olan BELLEROPHONTES-PEGASUS hikayesiyle tanıyor burayı.

Açın internete bakın. Bazı Websiteler Türkiye’nin reklamı olur diye kasıtlı olarak Kemer ismini koymuyor. Ama Avrupa’da, Amerika’da, Japonya’da hatta burada BAE de bile bu hikayeye vakıf olan ilk okul çocukları sonuçta o hikayenin yaşandığı yerin Türkiye’nin Akdeniz sahili olduğunu öğreniyor. İşte bizim işimize yarayacak, para getirecek turisler bunlar.

Yani neymiş; Gerçek, bilinçli turist, Kemer’i değil, KHİMAİRA-OLYMPOS DAĞI-BELLEROPHONTES-PHASELİS i biliyormuş. O bilinçli turistler Kemer özelliklerinde bir yer arasalarmış, öyle yerler kendi ülkesinde de varmış. Kemer’in çakıllı denizini kimse takmıyormuş. Takan sadece Ruslarmış, çünkü buradaki 5 yıldızlı otelde her şey dahil konaklamak, adama evinde konaklamaktan daha ucuza geliyormuş. Yakında Ruslar bile bize küsecekmiş. Turizmciler adam başı 5 dolara Çin’den Vietnam’dan turist getirmeyi tasarlıyormuşşşşşşşşşşş.

Peki kardeşim, Siz neyi pazarlıyorsunuz?

“DENİZ KUM GÜNEŞ SEKS İÇKİ TEMİZ YATAK. Hadee, uçak dahil hepsi birden 10 euroooooo”

Siz kendiniz tarihi bilmezseniz, yaşadığınız, ekmeğini yediğiniz bu bölgede kurduğunuz otellere ROSE-AMBASSADOR-TÜRKİZ-AYIŞIĞI-ZARTZURT gibi isimler takarsanız, PEGASUS isimli otelde bir kişi bile PEGASUS’un ne olduğunu bilmiyorsa, siz gerçekten de umutsuz vak’a sınız.

Mısır Kahire’de, otel reklamlarına rastlayamazsınız. Orada Nefertiti, Hatshepsut-Ramses figürleri mecburi hale getirilmiştir. Mısır’ın kendisi bir marka olmuştur. Dubai’de her taksi plakasında BURJ AL ARAP otelinin figürünü görürsünüz.

Yahu siz KEMERLİLER, GÜZELİM PORTAKAL BAHÇELERİNİ YOK ETTİNİZ. HER SENE İÇİNİZDEN BİRİLERİ HEKTARLARCA ORMAN YAKIYOR. NEREDEYSE TEPENİZDE DİKİLİYOR DİYE OLYMPOS DAĞIYLA KAVGA EDECEKSİNİZ. PHASELİS’İ CAHİLLERİN YÖNETİMİNE VERMİŞSİNİZ HERİFLER ŞAPKA DAĞITIYOR. YAHU SİZ YÖNETİCİLER, NE MİTOLOJİDEN ANLIYORSUNUZ NE TURİZMDEN. YAHU SİZ TURİZM PERSONELİ, NE OLACAK SİZİN HALİNİZ? BİR KELİME BİLE YABANCI DİL YOK..Ha?

“DENİZ, KUM, GÜNEŞ, SEKS, İÇKİ, TEMİZ YATAK. Hadee, uçak dahil hepsi birden 10 euroooooo”

Arif olan understand.
Kemerist.

 • Netinial Internet

Yorumlar

“DENİZ KUM GÜNEŞ SEKS İÇKİ TEMİZ YATAK” adlı makaleye 3 yorum yapilmis
 1. isimsizzz dedi ki:

  Harıka bır yazı olmuş. yanlız anlayana…
  Senelerdir yazarsın bıkmadın ama yöneticiler bıktı senin önerilerinden:):)

 2. kemer aşığı dedi ki:

  Demek artık birileri konuşmaya başladı. Birileri pandorayı açmış görünüyor. Konuşulmayanı konuşmak kolay değil. Bunu ancak menfaati olmayanlar, işten atılma korkusu yaşamayanlar, belediyede işi olmayanlar, yalakalık yaparak geçinmeyenler yapabilir. Tebrik ederim. Evet bende katılıyorum. Kemer ve çevresi, Bilinçli, turizmi bir kültürel alışveriş ve dinlenme aracı olarak görenlerin, bu seyahat için harcaması gereken parayı ikinci planda gören kişilerin gelebileceği bir destinasyon. Onların, Kemer ve çevresiyle ilgili olarak bilmek istedikleri, ilgilendikleri en önemli şey Olympos, Phaselis ve meşhur mitolojilere yakın olabilmektir. Bunu yaparken iyi korunan çam ormanlarında, henüz binalaştırılmamış portakal bahçelerinde konaklamak, kitap okuyarak mikemmel havayı solumak isterler. Kendilerini o özel mekanlarda hissetmekten zevk alırlar. 1990 larda gelen turistlerimizin çoğunluğunu bu tarz turistler oluşturuyordu ve o zamanlar, turizmden kişi başına düşen gelir daha fazlaydı. Peki ne oldu da böyle oldu? Kemer turizmi neden yön değiştirdi? Nedir bu yozlaşma? Kemer nereye koşuyor?

  Benim duyduğum doğruysa eğer, sizin teyid ettiğiniz gibi Kemer yıllarca kısır siyasi çekişmelerle uğraşan, cahil, vizyonsuz, gezen ama gezdiğini yorumlamayan yöneticiler tarafından yönetildi. Hele o özel beldelerin uzman akademisyenlerden kurulu birer turizm komisyonu tarafından değil de, muhtarlar, okuma yazmayı sökememiş başkanlar tarafından yönetildiğini biliyor olmak. Ve bu bilgilerimin sizin bilgilerinizle örtüşüyor olması. İnanılacak gibi değil. Evet siz haklısınız. Kemer ve çevresinin turistik tanıtım çalışmaları birkaç oy aldı diye başa getirilmiş olan ama yetersizsizliği apaçık olan yöneticilerin elinden alınmalı ve çok iyi seçilmiş, çevrenin menfaatlerini kendi menfaatlerinin üzerinde gören idealist uzmanların yönetimine verilmeli. Belediye başkanları da o deklarasyonda olduğu gibi esnafın kebabıyla uğraşmaya vakit bulabilmeli. Buna kimse karşı çıkmamalı, özellikle turizmciler buna önayak olmalı. Aksi halde dediğiniz gibi yakında Kemer diye bir şey kalmayacak. Bu arada siz “kemerist” diye nick koymuşsunuz. Ama inanın hepimiz KEMERİSTİZ.

 3. KEMERİST dedi ki:

  SAYIN BAŞKAN,
  SİZE BİR ÖNERİ DAHA,
  PHASELİS-GEDELMA BÖLGESİ-İDYROS BAĞLANTILI, UZMAN DESTEKLİ BİR TARİHİ FİLM İÇİN, PEGASUS MİTOLOJİSİ İLE İLGİLİ FİLM YAPIMI İÇİN LÜTFEN BİR YÖNETMEN VEYA YAPIMCI FİRMA VEYA HER NEYSE.. ÇAĞIRIN. SENARYOYU SİZE BEN VERECEĞİM…MENEJERİMLE GÖRÜŞÜN VE BAĞLANTIYI YAPIN. SAYIN HÜSEYİN SOYDABAŞ SİZE BENİMLE İLGİLİ İLETİŞİM BİLGİLERİNİ VERECEKTİR. HER TÜRLÜ KOLAYLIĞI YAPACAĞIM VE ÜSTÜNE, BAĞLI OLDUĞUM ULUSLARARASI FİRMANIN FİLM İÇİN DÜNYA ÇAPINDA TANITIM YAPMASINI SAĞLAYACAĞIM. KEMER İÇİN BUNDAN BÜYÜK İYİLİK OLMAZ. FİLMİN YAPIM AŞAMASI BİLE BÜYÜK İLGİ ÇEKECEKTİR. DÜNYACA TANINMIŞ SANATÇILARIN BU FİLMDE ROL ALMASI İSE HİÇ ZOR DEĞİL. EĞER DÜNYA ÇAPINDA BİR YAPIMCI FİRMA BULAMIYORSANIZ BU KONUDA DA YARDIM EDECEĞİM. TROYA FİLMİNİ GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNE GETİRİN. KEMER’İN BUNU YAPACAK GÜCÜ VAR. SADECE AZICIK CESARETLİ OLUN. BEN BU KONUYU FİRMAMIN YÖNETİM KURULUYLA GÖRÜŞTÜM. BUYRUN SİZE İMKAN. DEĞERLENDİRİN ADINIZ TARİHE GEÇSİN.
  SENAN **********

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari