DERSİM LİLER ÇOŞTU

Aralık 6, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

DERSİM LİLER ÇOŞTU

KAMER GENÇAKAYDINAntalya’da yaşayan Tuncelili hemşeriler, Tunceliler Vakfı’nın düzenlediği ‘Dostluk ve Dayanışma Gecesi’nde bir araya geldi

Sini düğün salonunda gerçekleşen dayanışma gecesine, Tunceli bağımsız milletvekili Kamer Genç, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Dumlu Özpolat, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, CHP İl Başkanı Ömer Melli, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, meclis üyesi Deniz Fırat Budak, Antalya Hacı Bektaş Anadolu Kültür Vakfı Şube Başkanı Binali Efe, vakıf yönetim kurulu üyeleri, Alevi Dernekleri Antalya Şube Başkanı Hakverdi Çelik, dernek yönetim kurulu üyeleri, Alevi Kültür Denekleri Örgütlenmeden Sorumlu Genel Sekreter Ergun Kurt, Konyaaltı Alevi Dernekleri Başkanı Tahsin Akpınar, Kepez CHP ilçe başkan adayı Yılmaz Karakoç ve çok sayıda davetli katıldı.

‘İslam devleti kurulmak isteniyor’

Gecede sahne alan Nobel Türkü barın solisti Emre Saltuk, söylediği türkülerle davetlileri coşturdu. Geceye katılanlar Saltuk’un türküleriyle doyasıya halay çekti. Slayt gösterisi ve şiirlerin okunduğu  gecede Antalya Tunceli Vakfı Başkanı Hasan Mazaca konuşma yaptı. Mazaca şunları söyledi, “200 yıl önce yaşayan atalarımıza bizlere bu kültürü miras bıraktıklarından dolayı şükranlarımızı sunuyoruz ve bizlerde bu mirası gelecek kuşaklara aktarmak için asimilasyona ‘hayır’ diyoruz. Tunceli halkı tarih boyunca çok ağır bedeller ödedi. Ne kadar bedel ödeseler de Tunceli halkı asimilasyona uğramayacaktır. Yaşamınız Munzur gibi duru düzgün baba gibi dik dursun.”

Mazaca’nın ardından söz alan Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç ise, “Laik çağdaş demokrat bir ülke istiyoruz ama AKP iktidarı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın laik Türkiye Cumhuriyeti devletini yıkıp yerine islam devleti kurmak istiyor. Recep Tayyip Erdoğan dünyanın sayılı zenginlerinden birisi oldu. AKP iktidarı ve başbakan kardeş kavgası çıkarmaya çalışıyor.” dedi.

SEKİZ SAYFA

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari