DEVLET SINIFTA KALDI

Ekim 5, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

DEVLET SINIFTA KALDI

Bu yazı Kemer Pusula Gazetesi’nin ilk sayısından alınmıştır. Hayırlı olması dileklerimizle…

Bir zamanlar tüm branş doktorlarıyla heyet raporu dahi verebilen Kemer Devlet Hastanesi şimdi Antalya’ya sevk yapmakla yetiniyor.

Vatandaş bağışı ile açılan poliklinikler dahi doktorsuzluktan dolayı kapalı. Birçok hasta bu yüzden her gün Antalya’ya taşınıyor. Vatandaşlar Kemer Devlet Hastanesinin bu hale düşmesinin sebebi olarak Akp yönetimini gösteriyorlar.

Başhekim Levent Arıcan döneminde Kemer Devlet Hastanesi heyet raporu dahi verebilecek konuma gelmişti. AKPli yöneticileri bazı vatandaşların uyarmasına rağmen Dr. Levent Arıcan’la siyasi olarak uğraşmasının Kemer’e zarar vereceğini, buraya bir daha ortopedi doktorunun zor getirilebileceği uyarılarına rağmen kadrolaşma hevesi ile bu operasyonu yapmıştı.

Şimdi ise Kemer Devlet Hastanesindeki doktor yokluğundan birçok hasta özel hastanelere ve Antalya’ya gitmek zorunda kalıyor.

Ortopedi gibi önemli bir bölümün eksikliğini yaşayan Kemer’deki vatandaşlar, kırık ve çıkıklar için Antalya’ya gidip gelmenin büyük bir eziyete dönüştüğünü belirterek, özel hastanelerde ise tedavi olmanın faturasının da kabarık olduğundan dert yanıyorlar.           

Özellikle aracı olmayan vatandaşlar Kemer Devlet Hastanesinin bu durumuna isyan ederken, yetkililerin acilen soruna çözüm bulmasını bekliyorlar.

İnsan sağlığı gibi önemli bir konuda yaşanan bu sorun, siyaset adı altında insanların sağlıyla nasıl oynandığını da ortaya koyuyor. Üstelik de Kemer gibi bir dünya kentinde…

Kemer’in ilk turizmcilerinden olan geçtiğimiz yıllarda Kemer Devlet Hastanesi Göz Polikliniğinin cihazlarını bağışlayan Ali Alpasar da, yaptığı bu bağış nedeniyle pişmanlığını dile getiriyor. Hastanede göz doktoru olmadığı için sürekli Antalya’ya gitmek zorunda kalan hayırsever işadamı da hastanenin bu durumuna dert yananlardan…

KEMER PUSULA

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari