DİKKAT TEHLİKE KAPINIZDA…!

Nisan 15, 2010 tarihinde tarafından  
İÇİMDEKİ SESLER - A.CENAN AKPINAR kategorisinde yayımlanmıştır.

DİKKAT TEHLİKE KAPINIZDA...!

Ülkemizde kaçak olarak (izinsiz) yabancı çalışan/çalıştıranlara karşı mücadeleyi müzisyenlerimiz başlatmıştır.

Bu sadece müzisyenlerimizin değil tüm meslek gruplarını ilgilendiren ciddi bir tehlikedir. Doktorlarımız, mimarlarımız, avukatlarımız ve aklımıza gelen tüm kesimler için kaçak çalışanlar/çalıştıranlar bu ülkenin insanlarına karşı çok ciddi bir ihanet içerisindedirler.

Bununla mücadelede tüm sivil toplum kuruluşlarının ortak bir paydada buluşarak birbirlerine destek olmaları şarttır ve ancak bu şekilde bu ciddi tehditle baş etmek mümkündür.

Yabancıların çalışmasına mütedair yasa yeterli olmayıp, kaçak çalışan yabancılarla mücadelede de nasıl bir denetim yapıldığı/ yapılması düşünüldüğü açıklanmamıştır. Nitekim bu konuda sayı olarak son derece yetersiz veriler, ciddi olan bu tehlike ile yeterli mücadelenin yapılmadığını göstermektedir.

Türkiye’nin bir kültürler ülkesi olacağından dem vuran yetkililer, kendi kültürümüzün gün geçtikçe silinmeye mahkûm edildiğini görmezden gelmektedirler. Turistik tesislerimizde bedevilerin oryantal kültürleri (ki buna kültür denilebilirse) kendi kültürümüzmüş gibi yansıtılmakta, turistik tesislere kendi kültürümüzü tanıtmaları konusunda hiçbir mecburiyet, yaptırım getirilmemektedir.

Bu ülkenin Kültür Bakanlığı ne işe yarar? Ne için vardır? Kime, kimlere hizmet etmek istemektedir? Neden turistik tesislerde gürcü, çeçen, Azeri ve diğer ülkelerin folklorcuları bizim folklorumuz gibi empoze edilmektedir? Bunların oynadığı oyunların müzikleri dahi bu ülkelerin kendilerine aittir. Bir Gaziantep, Konya, Kahramanmaraş, Ankara, Karadeniz bölgesi folkloru yerine diğer ülkelerin folklor gösterileri ve folklorcuları?

Ülkemizde yakında, ülkemizde Sovyet bloğu ülkelerinin doktorlarının hastalarımıza derman olmaya çalışacaklarını, mimarlarının, mühendislerinin hatta avukatlarının ilgili konularda ahkâm keseceklerini görmüyor musunuz? Nitekim Güney Anadolu özellikle Antalya, çevre il ve ilçeleri Ruslar tarafından, Fethiye ve yöresi İngilizler, Alanya tarafı Almanlar tarafından parsellenmiştir. Parselleyen ülkelerin ilk etapta kaçak çalışan müzisyenleri ortaya çıkmıştır. Zaman içinde diğer dallarda kaçakların da çalışmaya başlayacaklarından kimsenin şüphesi olmasın.

Tüm sivil toplum kuruluşlarını, kültür emperyalizminin, asimilasyonunun ilk adımını teşkil eden kaçak yabancı çalıştırılmasına karşı mücadeleye davet ediyorum. Bugün onların kapısı çalınmıştır, unutmayınız ki yarın sizin meslektekilerin de kapısı çalınacaktır.

Özet olarak kaçak yabancı çalıştırılmasına karşı tüm duyarlı kesimleri, konuyu gündeme taşımaya davet ediyorum.

CENAN AKPINAR

MÜZİSYEN-ARAŞTIRMACI YAZAR

  • Netinial Internet

Yorumlar

“DİKKAT TEHLİKE KAPINIZDA…!” adlı makaleye 3 yorum yapilmis
  1. serhan ÖZARMAGAN dedi ki:

    Sn AKPINAR. Bu Davaya vermiş oldugunuz kararlı ve azimli mücadelenizde hep yanınızdayız..iyiki VARSINIZ TEŞEKKÜRLER

  2. Miran Çelikbaş dedi ki:

    Sn.Akpınar kardeşim;ben bu konudaki düşüncelerimi facebook sayfanıza yazarak dile getirmiştim.Ama bu demek değilki sizi yalnız bırakacağım bu konuda.Evet kardeşim sonuna kadar destekliyorum sizi,iyiki varsınız,iyiki bu kadar duyarlı düşünüyor ve bunu dile getiriyorsunuz.Tatil amaçlı olarak yurdumuza gelip,piyasadaki müzisyenlerimizin aldıkları günlük ücretin 4/1 fiyatına kadar piyasa rayişini düşürüp,müzikaliteyi bozup,bizleri aç bırakan yabancı müzisyenlere sonuna kadar karşıyım ve sonuna kadar sizin gibi değerli müzisyenlerin yanındayım,destekçinizim.Bu gibi kaçak müzisyen çalıştıran iş yeri sahiplerinida Maliyeye,Mali Polise ve Kaçak yabancı işçiler Büro amirliğine bildirilmesinide bir görev olarak addediyor,her vatandaşımızın ve özelliklede müzisyenlerimizin bu şekilde özverili davranmasını bekliyorum.Sizede Sn.Cenan AKPINAR dostum çalışmalarınızda başarılar diliyor,gözlerinizden öpüyorum.Allah’a emanet olun.Allah siszi korusun…

  3. CENAN AKPINAR dedi ki:

    Sn. ÖZARMAĞAN & Sn. ÇELİKBAŞ; bizim sesimizi duyurmaya yardımcı olan http://www.ekemer.com sitesini ziyaret ettiğiniz ve desteklerinizden ötürü sonsuz teşekkürler. Mücadelemize yılmadan, yorulmadan devam edeceğiz. Yaşasın TÜRK kültürü, sanatı ve sanatkarları…Konuyu gündeme taşımayanlar utansın…!

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari