DOMUZ GRİBİNDE DİKKATLER BAŞKA TARAFA ÇEKİLİYOR

Kasım 16, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

DOMUZ GRİBİNDE DİKKATLER BAŞKA TARAFA ÇEKİLİYOR

ÖDP Antalya İl Yönetim Kurulu Üyesi Aysel Aydın AKP Hükümetinin her zaman olduğu gibi domuz gribi konusunda da bilinçli olarak dikkatleri başka yönlere çekmeye çalıştığını iddia etti.

Aysel Aydın: Herkesin Makam Arabası mı Var?

ÖDP Antalya İl Yönetim Kurulu Üyesi Aysel Aydın AKP Hükümetinin her zaman olduğu gibi domuz gribi konusunda da bilinçli olarak dikkatleri başka yönlere çekmeye çalıştığını iddia etti.
Aysel Aydın açıklamasında, “36 yurttaşın yaşamını yitirdiği bu günlerde meselenin özünü konuşmak yerine sözüm ona Sağlık Bakanı ile Başbakan arasında var olduğu iddia edilen fikir ayrılığının bilinçli olarak gündeme getirildiğini ve AKP tarafından tartıştırıldığını belirterek, böylece domuz gribindeki asıl gerçeklerin üzeri örtülmek istenmektedir” dedi.
Aydın, “tartışılacaksa aşı olmak isteyen birinin nerede ve nasıl aşı olabileceği tartışılmalıdır, tartışılacaksa gripten korunmak için bakanlığın önerilerinin yoksullar tarafından nasıl hayata geçirebileceği tartışılmalıdır dedi. Aydın, Sağlık Bakanı hastalığın bulaşmaması için çevrenizdeki kişilerden, kalabalıktan uzak durunuz diyor, işine gidebilmek için otobüslere, minibüslere, sıkışarak binmek durumunda olan milyonlarca yoksul çevresindekilerden nasıl uzak duracak? Sayın Bakan makam arabasıyla, tek başına kendi işine giderken herkesin de işine kendisi gibi makam arabasıyla gittiğini mi düşünmektedir?” diye sordu.

Aydın, “Başbakan önce ‘Ben aşı olmayacağım’ dedi şimdi de Türkiye’ye gönderilen aşıların ABD’deki aşılardan farklı olabileceğini söyledi, bu açıklamalar rastgele değil özellikle ve bilinçli olarak yapılmaktadır iddiasını yineleyerek, sanki isteyen herkes aşıya ulaşabiliyor ve yaptırabiliyormuş gibi, aşı olalım mı olmayalım mı tartışması sürdürülüyor” şeklinde konuşmasını sürdürdü.

Aydın, “Sağlık Bakanının domuz gribinden korunmak için getirdiği önerilere de dikkat çekerek, bunlar ya halkla dalga geçiyorlar yada Türkiye dışında bir ülkede yaşıyorlar dedi. İşine gidebilmek için iki araca binmek zorunda olan milyonlarca insanın tasarruf yapmak için yolun bir kısmını yürümek durumunda olduğu bir ülkede yapılan bu tür önerilerin hiçbir karşılığı olmadığına vurgu yapan Aydın, alay eder gibi ‘Eğer hastalandıysanız veya hastalık belirtilerini gösteriyorsanız evde istirahat ediniz ve çevrenizdeki kişilerden de onlara bulaştırmamak için uzak durunuz’ önerilerinde bulunuyorlar. On kişi iki göz odada yaşamak zorunda olanlar bu öneriyi nasıl hayata geçirebilir? Bu hiç mi akıllarına gelmiyor?” diye sordu.

Aydın, “Sağlık Bakanlığının domuz gribinden korunmak ve gribe yakalanılması durumda yapılacaklar hakkında yaptığı tüm önerilerinde zenginler, parası olanlar için geçerli olduğunu ifade ederek, ülkedeki milyonlarca yoksula gözlerini kapamış onları görmeyenlerin tüm önerilerini zenginler için yapmaları da gayet doğal dedi. Aydın, bakanlık hastalık belirtileri olduğunda doktorunuza başvurun diyor, evine kuru ekmek götürecek parası olmayanlar katkı payı vererek nasıl muayene olabilecektir? Tartışılması ve çözüm üretilmesi gereken budur” şeklinde konuştu.

Domuz gribinin en fazla yayılacağı ve ölümlere neden olacağı kesimlerin yoksullar ve dar gelirliler olacağına dikkat çeken Aydın, bu nedenle de alınması gereken önlemlerde asıl yoksulların hedeflemesi gerektiğini vurguladı.

AKP Hükümetinin halkı yanıltmak yerine toplum sağlığının korunması ve salgın hastalıkla daha kolay baş edebilmek için acil önlem alması gerektiğini söyleyen Aydın, düzenli bir geliri olmayanlara çalışmaya endekslenmeyen bir yurttaşlık geliri bağlanmasından-yoksulların beslenme, barınma, ısınma, temiz su, temizlik malzemesi ihtiyaçlarının karşılanmasına, asgari ücretin en az iki katına çıkarılmasından, hiçbir ek ödeme talep edilmeden, prim borcu olup olmadığına bakılmadan herkesin muayene ve tedavisinin ücretsiz yapılmasına kadar alınması gereken önlemleri tek tek açıkladı.

AJANS BİR
www.ajansbir.com

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari