DOMUZ GRİBİNİN DÜŞMANI TEMİZLİK

Kasım 18, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

DOMUZ GRİBİNİN DÜŞMANI TEMİZLİK

Tekirova Belediyesi ve Kemer Yaşam Hastanesi işbirliği ile  Tekirova Halit Narin İlköğretim okulu 6,7,8 sınıf öğrencilerine  ve  velilere domuz gribi ile ilgili seminer verildi.
Tekirova Kültür Merkezi toplantı salonda  gerçekleştirilen semineri Kemer Yaşam Hastanesi acil servis doktoru aynı zamanda Başhekim Yardımcısı Dr.Emin Ali Tütüncü verdi.
Dr.Ali Tütüncü verdiği seminerde domuz gribinin normal gripten farksız olduğunu vurgulayarak gripten korunmak için temizlik ve hijyen konusuna dikkat edilmesi  gerektiğini söyledi.

Tekirova Belediyesi ve Kemer Yaşam Hastanesi işbirliğinde yapılan seminer iki aşamada yapıldı. Tekirova Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan seminere sabah Tekirova Halit Narin İlköğretim Okulu  6,7,8  sınıflarında okuyan öğrenciler katıldı.
Aynı  seminer öğleden sonrada Tekirova’da yaşayan yetişkinlere verildi.

Kemer yaşam Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Emin Ali Tütüncü’nün verdiği seminer 2 saat sürdü.
Dr.Tütüncü domuz gribi ile ilgili paniğe gerek olmadığını ve doğru bilgilenmenin önemine değindi.
Domuz gribinin de normal gripler gibi değerlendirilmesi gerektiğini söyleyen Dr.Tütüncü özellikle hijyen konusuna çok dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

Gribin normal gripler gibi ağız ve burundan yayıldığı bilgisini veren Tütüncü hasta olan kişilerin hassas davranması gerektiğini ekleyerek şöyle devam etti .“ Önemli olan doğru bilgilenme ve doğru önlemlerin alınmasıdır. Domuz gribi ile ilgili paniğe gerek yok.

Herkes açıklamalarda bulunuyor. Konu ile ilgili gerekli açıklamaları yapma yetkisi Dünya Sağlık Örgütünde ve Türkiye de Sağlık Bakanlığındadır. Domuz gribi ile ilgili nasıl bulaşır, ve hasta olunca nasıl tedavi edilmelidir bunların halkımıza doğru anlatılması gerekmektedir.

Her insanın bünyesi farklıdır. Bağışıklık sistemi güçlü olan insanlar daha çabuk atlatır. Zayıf olan ve başka hastalığı olan insanlarda risk fazladır. Özellikle hamileler ve bebeklerde bu risk oranı artıyor.  Benim önerebileceğim temizlik konusuna dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle toplu yaşanan yerlerde daha çok hassas davranılmalı. Ve hasta olan insanların doktora giderek uygulanan tedaviye uymaları şart” dedi.

Öğrenciler ve halk domuz gribi seminerlerinde merak ettikleri konular hakkında da Dr.Tütüncü’ye sorular sordular.

BASIN SERVİSİ

  • Netinial Internet

Yorumlar

“DOMUZ GRİBİNİN DÜŞMANI TEMİZLİK” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. Emin Ali Tütüncü dedi ki:

    Arkadaşlar bir düzeltme-ekleme yapmak gerekiyor. Diğer griplerden klinik belirtiler olarak farksız demek daha doğru. Yoksa yanlış anlaşılmalar olur. Bu gribin en öenmli farkı daha önce insanlarda hiç görülmemiş olması ve bu nedenle klinik ve pandemik seyrinin nasıl olacağı kestirilemiyor.

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari