DÖNEKLERDEN DOĞRU SÖZ ÇIKMAZ!

Mayıs 17, 2010 tarihinde tarafından  
ÜSTAD'IN KALEMİNDEN - BURHAN ÖZBEY kategorisinde yayımlanmıştır.

DÖNEKLERDEN DOĞRU SÖZ ÇIKMAZ!

Bir başka söylemle; “eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz”

Bir zamanlar, saygın, güvenilir, dürüst sandığınız kişiler…

Mevcut “AMPUL DÖNEMİNDE VE DÜZENİNDE” bir bakıyorsunuz karşınıza “değişmiş seviyesiz, üç kağıtçı ve “DÖNEK” yaratıklar olarak çıkıyorlar…

***

Ertuğrul Özkök, Kenan Evren’le konuşmuş. 12 Eylül’ün yargılanmasına yönelik Anayasa değişikliğinde ki kararla ilgili görüşlerini sormuş…

Evren’in yanıtı manidar:

“12 Eylül’den sonra, bugünün kalemlerinin o tarihlerde yazdıkları yazıları arşivlere girip okusunlar. Bakın o dönemde neler yazmışlar, görsünler” demiş.

Evren yanıtında haklı…

Şimdinin, “AMPUL PERVANELERİ” yani “MODA DÖNEKLERİ” bugünlerde kimleri yağlamakla ballamakla meşguller? O tarihlerde ise kimleri göklere çıkarıyorlardı?..

***

Sönmeye yüz tutmuş ampul ışığının silik gölgesinde silikleşmiş olan kimilerinin, bugünlerde CHP’yi müze yapalım türü “büyük laflar(!)” ederlerken, geçmişte CHP’de bir yerlere gelmek için kimlerin gönlünü kazanmaya çalıştıkları ve ne veciz sözler (!)söylediklerini bellekler unutmuyor…

Bellekler unutsa bile, internet unutmuyor…

Bugün kimlere ne için hizmet ediyorlar herkes ibretle görüyor…

***

Sihirli koltukları (!) sayesinde, geçmişte ve BİRİNCİ VE İKİNCİ AMPUL DÖNEMLERİNDE, bol paralara daha doğrusu büyük servetlere kavuşmuş kimi entel, dantel ve elitlerin; birden bire hidayete erip, umre yolarına düşmeleri acaba Allah’ın bir hikmeti mi?

Yoksa, ilerlemiş yaşları gereği bedenleri ve ruhları öbür cihana yaklaşırken; malı büyük partilerle götürüp, bugün ülkede milyonlarca aç ve yoksulun oluşmasına neden olan “kutsal çalışmalarına bağlı(!) ağır günahlarından kurtulma çabalarının umutsuz telaşı mı?

***

Bunlar hiç mi Allah’tan korkmaz kuldan utanmazlar!

Haklarında bir sürü şaibe ortaya atılacak, malı götürüp sülalece zenginleştiklerini dünya alem duyacak, bunlara tınmayacaklar, vitrine çıkıp başı secdeye değen “dindar(!)” görüntüsünde, umre ya da Hac yollarına düşüp, insanları dürüst oldukları yönünde kandırmaya çalışacaklar!

***

Söz Saadet Partisi eski milletvekili Mehmet Bekaroğlu’nda
”Şimdi değişmek moda, artık herkes yenilikçi…

Ortalık ‘büyük sorgulamalardan sonra doğruyu bulup hidayete erenlerden geçilmiyor. İtirafçılar baş tacı ediliyor: “Değiştiler, artık gerçeği gördüler.” “Ama…” diyecek olanlara derhal müdahale ediliyor: “Eskileri eşelemeyelim, şimdi bir terapi sürecinden geçiyoruz, kötü olanları unutalım, güzel şeyler düşünelim.”
Çok eskilere gitmeye gerek yok.

Şu yakın zamanlar içinde bu tiplerin onlarca örneğini göstermek mümkün.

Gazete arşivlerini şöyle bir karıştırın; öncesinde Ecevit ve Demirel’e alkış tutan onlarca aydının 12 Eylül sonrası Kenan Evren’in huzurunda el pençe divan durduklarını görürsünüz.

Daha sonra Özal’ı pohpohlayanlar da aynı insanlardı.
Şimdilerde işleri takip etmek daha kolay; artık hafıza-i beşer nisyan ile malûl değil, çünkü internet var.

Dün 28 Şubat günlerinde Çevik Bir’in gözüne girmek için Tayyip Erdoğan’a insafsızca çakanların bugün aynı Tayyip Erdoğan’ı göklere çıkarmak için nasıl taklalar attıklarını aynı anda izliyoruz.
Tiksinti geliyor, insanın midesi kalkıyor.” (
Odatv.com – 15 Mayıs- 2010)

***

Daha fazla söz ve yoruma gerek var mı?

Her şey, daha doğrusu her rezalet ve kepazelik ortada değil mi?

Halen okumakta olduğumuz bir kitap var.

“İnsan suretleri.” (D.Kavukçuoğlu) Literatür yayıncılıktan çıktı.

Bir zamanların parkalı, marşlı, postallı sosyal demokratlarının, bugün yani AMPUL DÖNEMİNDE VE DÜZENİNDE nasıl “holding sahibi sosyal demokrat” ve “iktidar yanlısı” olduklarından söz ediliyor kitapta..

“Ben gelişerek değiştim” diyen bugünün dönmüşlerine (!) mesajlar verme anlamında hatırı sayılır değinmelerde bulunuluyor…

Neylersiniz?…

“DÖNEKLİK”, günümüzde artık “MAZERET” değil “MAHARET” olarak algılanır oldu…

BURHAN ÖZBEY

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari