DSHP KURULDU, İLK KAVGA AMBLEM İÇİN DSP İLE ÇIKTI

Kasım 28, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

DSHP KURULDU, İLK KAVGA AMBLEM İÇİN DSP İLE ÇIKTI

Eski Başbakan’lardan Bülent Ecevit’in eşi ve Demokratik Sol Parti (DSP) Kurucu Genel Başkanı Rahşan Ecevit’in öncülüğünü yaptığı, Genel Başkanlık koltuğuna Gazeteci Hulki Cevizoğlu’nun oturduğu Demokratik Sol Halk Partisi (DSHP) resmen kuruldu.

103 kurucu üyesi bulunan DSHP’nin ilk gün gündemi ise DSP’yle arasında çıkan amblem ve ilke kavgası oldu. DSP Genel Başkanı Masum Türker, amblemi ağzında başak taşıyan güvercin olan DSHP için “Demokratik Sol isminin ve güvercinin marka tescilini yaptık. DSP’yi kendileri kurdular ama ‘Demokratik Sol’ ve amblem kurumsal olarak bizim” dedi.

DSHP Genel Başkanı Cevizoğlu ise “Güvercin, renk ve ilkeler sahibine geri döndü. Yedi yıldır AKP’nin yaptıkları karşısında seslerini çıkartmayanların, şimdi ‘Kuşumuza sahip çıkalım’ demeleri komik” diye konuştu.

Cevizoğlu, “Ecevitlerin ilkelerine sahip çıkmayanlar, Ecevitlere ait olan sembollerin kavgasını yapmaya çalışıyorlar. Bırakalım bunları, Türkiye’nin sorunlarının çözümünde yarışalım” dedi.

DSP kökenli milletvekilleri Recai Birgün ve Mücahit Pehlivan’ın DSHP’ye geçmesi bekleniyor. Rahşan Ecevit’e yakın isimler arasında yer alan Emrehan Halıcı ise DSHP’ye uzak duruyor.

DSP’den istifa eden, ancak Rahşan Ecevit’le de hareket etmeyen Eskişehir milletvekili Tayfun İçli ise “Katılacak olsaydım, bağımsız milletvekili olarak devam etmezdim” diye konuştu.

HÜRRİYET

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari