DSP VE SHP’DEN 145 KİŞİ CHP’YE KATILDI

Eylül 27, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

DSP VE SHP'DEN 145 KİŞİ CHP’YE KATILDI

Demokratik Sol Parti (DSP) ve Sosyal Demokrat Halk Partisi’nden (SHP) ayrılan 145 kişi düzenlenen törenle Cumhuriyek Halk Partisi’ne (CHP) geçti. Samsun’da yapılan törende bir konuşma yapan SHP eski İl Başkanı Tekin Akın, “Biz üç kardeştik. Evlendik, eşlerimiz anlaşamadı ve ayrı eve çıktık. Şimdi ise yuvaya geri döndük” dedi.

Törene katılan CHP Samsun Milletvekili Suat Binici, Ak Parti hükümetinin insanları daha çok yoksullaştırdığını, daha çok açlığa ittiğini söyledi. Türkiye’deki ekonomik krizi unutturmak için hükümetin gündem değiştirdiğine dikkat çeken Binici, “AKP hükümeti gündemi bir başka yöne çekmek için ‘Kürt açılımı’, ‘Ermeni açılımı’ adı altında açılımlara yol açmıştır. Bütün bunların tek açılımı vardır; o da ekonomik krizi perdelemektir.

Bu gidişata dur demek, CHP’yi iktidara taşıyabilmek için DSP ve SHP’de yani kardeş partilerde siyaset yapan arkadaşlarımız, tek yürek olabilmek, AKP’yi iktidardan uzaklaştırmak, bu zulme son vermek için CHP’de siyaset yapma kararı almışlardır. Bu hükümeti sandıkta boğmak için herkesi CHP saflarında toplanmaya davet ediyorum” dedi.

Düzenlenen törenle CHP saflarına geçen SHP eski İl Başkanı Tekin Akın, “Biz üç kardeştik. Evlendik, eşlerimiz anlaşamayınca ayrı ev tuttuk. Şimdi ise tekrar yuvaya döndük. AKP iktidarını ancak yan yana gelerek önleyeceğiz” diye konuştu.

CHP’ye katılan DSP İlkadım İlçe Başkanı ve 29 Mart’taki yerel seçimlerde DSP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ceyhun Karamangil ise “Türkiye’de siyasi harekette parti değiştirmek çok hoş karşılanmaz. Ancak ben aynı evin içinde oda değiştiriyorum. Yani biz sadece oda değiştirmiş olduk” diye konuştu.

Konuşmaların ardından düzenlenen törenle CHP’ye katılan 145 kişiye parti rozetleri takıldı.
HÜRRİYET

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari