DTP İŞİN SUYUNU ÇIKARDI

Aralık 6, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

DTP İŞİN SUYUNU ÇIKARDI

Adalet Bakanlığı, İmralı Cezaevi`ndeki yeni odaların fotoğraflarını dağıttı. Yeni odaları beğenmeyen Öcalan`ın avukatları ise tartışmayı uluslararası platforma taşımaya hazırlanıyor

Abdullah Öcalan`ın tutuklu bulunduğu İmralı Adası`nda yeni yapılan odaların büyüklüğü konusunda Adalet Bakanlığı ile DTP`liler arasında yaşanan tartışma büyüyor. Bakanlık yeni odaların fotoğraflarını yayınlarken Öcalan`ın avukatları tartışmayı uluslararası platforma taşımaya hazırlanıyor. Avukatların AİHM ve Avrupa İşkenceyi Önleme Komitesi`ne başvuracağı öğrenildi.

Adalet Bakanlığı dün basına Öcalan`ın 17 Kasım`da nakledildiği yeni İmralı Cezaevi`ne ait çeşitli fotoğraflar dağıttı. Fotoğraflarda hükümlü odası, avukat görüş odası, hobi odası, derslik ve spor odasından görüntüler yer alıyor. Bakanlık, yeni cezaevi binasının, F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu statüsünde olduğunu bildirdi.

Öcalan`nın kaldığı eski odanın 11.98 metrekare, nakledildiği yeni cezaevindeki odasının ise 11.81 metrekare olduğunu iddia eden Bakanlık “Hükümlünün, 6-7 metrekarelik bir odada tutulduğu, havalandırma penceresinin yetersiz olduğu” iddialarının gerçeği yansıtmadığını savundu. Öcalan`ın tutulduğu odanın penceresinin yerden yaklaşık 1 metre yükseklikte ve standart bir pencere olduğunu belirten Bakanlık, hükümlülerin avukatlarıyla açık görüş yaptığı, diğer F Tipi cezaevlerinde olduğu gibi 32 metrekarelik spor odası, 20 metrekarelik hobi odası ve derslikten yararlandıkları kaydedildi. Bakanlık spor ve hobi odası ile dersliklerden, “disiplin cezası almamaları, iyi halli statüsünde bulunmaları” halinde yararlandırıldıklarına dikkat çekti.

İmralı Cezaevi`nde 24 metrekare büyüklüğünde ayrı havalandırma alanlarına sahip 6 tek kişilik oda ile ortak havalandırma alanına açılan yine tek kişilik 3 oda bulunduğu kaydedilerek, söz konusu cezaevindeki tüm odaların aynı büyüklükte ve toplam 4 bin 284 hükümlü ve tutuklunun kaldığı diğer 13 F tipi yüksek güvenlikli cezaeviyle aynı standartlarda olduğu savunuldu.

Yeni cezaevi AİHM yolunda

Bu arada Öcalan`ın avukatları, İmralı Cezaevi`ndeki yeni düzenlemeyi uluslararası platforma taşıma kararı aldı. Avukatlar, yeni düzenlemenin tecrit uygulamasını ağırlaştırdığı gerekçesiyle AİHM`e başvuracaklar. Bu başvurunun yeni bir dava açılarak mı yapılacağı yoksa daha önce aynı konuda açılmış davaya ek belge gönderilerek mi yapılacağı ise henüz netleşmedi. Avukatlar ayrıca Avrupa İşkenceyi Önlemi Komitesi`ne de başvurarak İmralı`daki yeni düzenleme ile ilgili inceleme yapılmasını talep edecekleri belirtildi.

20 gün hücre cezası

Bu arada Öcalan`ın avukatları, müvekkillerine 25 Kasım`da 20 günlük hücre cezası verildiğini söyledi. Fırat Haber Ajansı`nın haberine göre, Öcalan avukatlarıyla yaptığı görüşmede cezanın “Parlamento çözüm geliştirmezse Baharda büyük bir çatışma yaşanır. Kürtler kendilerini savunurlar” sözleri nedeniyle verildiğini söyledi.

Öcalan bu sözlerle talimat verdiği iddiasını kabul etmediğini belirterek “Benim söylediklerimi doğru değerlendirmiyorlar. Bu cümle eksiktir. Ben ne dediğimi biliyorum. Bunu cezaevi idaresine de İnfaz Hakimliğine itiraz dilekçesinde de yazdım. Ben talimat vermediğimi, tespit yaptığımı belirtiyorum. Benim buradan kimseye talimat verecek durumum yok” dedi.

BİZİM KOCAELİ

 • Netinial Internet

Yorumlar

“DTP İŞİN SUYUNU ÇIKARDI” adlı makaleye 4 yorum yapilmis
 1. admin dedi ki:

  KAPTAN; UTANIYORUM (BİZİMKOCAELİ)
  5 Aralık 2009, Cumartesi – 16:32:12
  Binlerce kişinin katilini krallar gibi yaşattığımız için,dolaylıda olsa soysuz bir teröristi muhatap kabul ettiğimiz için,şehitlerimizin kemiklerini sızlattığımız için,analarımızın feryatlarına kulak tıkadığımız için,dağdaki eşkıyadan hiç farkı olmayan temsilcilerini yüce meclisimize soktuğumuz için,dağdaki eşkıya ile şehirdekinin ne farkı var? şehirdekine tolerans tanındığı için bu ülkenin evladı olmaktan UTANIYORUM…

 2. admin dedi ki:

  HAYATİ ERDEM; ACİLİM MERAKLİLARİ GÖRSÜN … (BİZİMKOCAELİ)
  5 Aralık 2009, Cumartesi – 14:51:37
  Kürde elini veren kolunu alamaz bunlar acilim adi altında Tunceli üzerinden Diyarbakır üzerinden Karadeniz’den Akdeniz’e Boğaz açılmasını bile isterler böyle yüzsüz bir soydur, Kürt milletleri. Açılımcılar hiç mi bir şey fark etmiyor bunların istekleri bitmez diye.

 3. admin dedi ki:

  ÖMÜR AYKANAT; 80 İHTİLÂLİ VE SONRASI… … (BİZİMKOCAELİ)

  Evet ÖZAL’LA başlayan, ” KÜRT GÖRÜNÜMLÜ ERMENİ ŞER OCAKLARI ” anası babası Ermeni olan Apo şerefsizinin bilerek palazlandırılması ile bu hale getirildi.Zaman ,zaman yasanın yetmediği yerde, ( mecburen ) özel karma guruplar,günün şartlarına göre,mücadelenin içine alındı.( şimdi onlar ERGENOKONCU yaftası ile yargılanıyorlar,tabii kamu oyunun kafasını karıştırmak için içlerine 1-2 pislikte katılarak.) Peki,suçun tamamı A.K.P.nin mi,bence hayır,Meclise ilk Ermeni diasporasını sokan BİR ZAMANLAR ÜNİVERSİTESİNİ ONLARA CEPHANELİK YAPAN Erdal İNÖNÜ DEĞİLMİ?..TÜRKİYE ADI, IRKÇILK ÇAĞRIŞTIRIYOR, ” ANADOLU CUMHURİYETİ ” OLSUN DİYEN, ÖZAL DEĞİLMİ.Peki, VATANA İHANETTEN BİLE İDAM CEZASINI KALDIRANLAR KİMLER.Daha da çok sayılır bunlar,biz bunları söyledik…

 4. admin dedi ki:

  OSMAN PAMUKOĞLU Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, yeni hücresi ülkede gerginliğe neden olan terör örgütü PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan için “Yeri mi dar? 1 metrekare yeter ona” dedi.

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari