DTP’DE TABELA DEĞİŞİKLİĞİ

Aralık 14, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

DTP'DE TABELA DEĞİŞİKLİĞİ

Şırnak ta kapatılan DTP nin il binasının tabelası indirilip, Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) tabelası asıldı.

Anayasa Mahkemesi’nin kararıyla kapatılan DTP nin, Şırnak ın Silopi ilçesindeki tabelası öğlen saatlerinde indirildi. İl binasına akşam saatlerinde DTP nin alternatifi olarak kurulan Barış ve Demokrasi Partisi’nin (BDP) tabelası asıldı.

XXX

“Hüseyin SOYDABAŞ” Diyor ki;

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök DTP nin kapatılması ile ilgili yazdığı yazıda;

“Bu karar demokratik ülkelerdeki benzer uygulamaya bakıldığında hukuki açıdan itiraz edilmeyecek bir karar. Ancak siyasi açıdan baktığımız zaman, bu kararın hem zamanlaması, hem de yaratacağı sonuçlar açısından çok dikkatli yönetilmesi gereken sonuçları olacağını tahmin ediyorum.

Önce DTP nin sorumluluk sahibi üyelerinin, çok dikkatli olması gerekiyor.

Parti kapatmanın onlarda bir mazlumluk duygusu yaratacağını tahmin ediyorum. Ama bunu aşmak gerekir. Bunu yine siyasetle aşmak, demokrasinin sınırları içersinde kalarak yapmak gerektiğini düşünüyorum.

Anayasa Mahkemesi’nin kararında bir husus beni hem şaşırttı , hem de düşündürdü. Sayın Ahmet Türk, Aysel Tuğluk DTP nin diyaloga en açık, en sorumluluk sahibi üyeleri arasında yer alıyor. Her ikisinin milletvekilliğinin düşürülmesi bence iyi olmadı” diyorlar.

Buna benim de itirazım var.

Yıllardan beri “Terörün odağı haline geldikleri gerekçesiyle” kapatılan; PKK tarafı, bölücülük tarafı, katiller tarafı kaçıncı parti bu. Bu partinin mal varlığının maliye ye devri değil önemli olan. Önemli olan bir daha bu görüşte parti kurmalarına engel olacak darbeyi vurmaktır.

Kapatılan partilerin tarihi süreci incelendiğinde, her yeni parti kuruluşunda, kapatılan bir önceki partinin vekilleri ve mensupları ile toplu halde tekrar yeni partide toplandıkları ve birkaç zaman sonra da, tekrar “terörün odağı haline geldikleri gerekçesiyle” kapatıldıklarını görüyoruz.

Tarihimizde şöyle bir olay vardır.

“Sokullu Mehmet Paşa, alınan ağır yenilgi karşısında, bir Venedik elçisine şöyle demiştir.
-Biz sizden Kıbrıs’ı alarak kolunuzu kestik, siz ise donanmamızı yenmekle yalnızca sakalımızı kestiniz; unutmayın ki, kol bir daha yerine gelmez, ama sakal eskisinden de gür çıkar”

Biz bu parti kapatmalarla sadece sakallarını kesiyoruz, yani tıraş yapıyoruz. Süregelen parti kapatmalarını incelediğimizde bu gün gibi aşikardır. Partinin geriye kalan kurmaylarının hele de Emine Ayna gibi bir ismin hiç mi suçu yok. En sabırlı dervişi bile çileden çıkaran o bölücü ve tehditkar sözleri neremize sokacağız.

Ertuğrul Özkük’ün dediği “Önce DTP nin sorumluluk sahibi üyelerinin, çok dikkatli olması gerekiyor” sözü bir sempatizan yumuşaklığındadır. DTP de sorumluluk sahibi bir davranış olsaydı niye kapatılsın ki. Siz böyle bir davranış mı sezdiniz Sayın Özkök.

Keza bir üst paragrafta söylediği; “Ancak siyasi açıdan baktığımız zaman, bu kararın hem zamanlaması, hem de yaratacağı sonuçlar açısından çok dikkatli yönetilmesi gereken sonuçları olacağını tahmin ediyorum” cümlesi ise tam bir AB dilidir ki, bu tehlikenin ta kendisidir. Yani AB süreci bozulmasın diye benliğimizden mi vazgeçeceğiz.

Bir alt paragrafta ise; “Parti kapatmanın onlarda bir mazlumluk duygusu yaratacağını tahmin ediyorum” buyurmuşlar. Yani bir mazlumu mu katlettik, mazlumun sesinin çıkmasını mı engelledik, ne demek bu…Bizim mazlum, bigünah ülkesini savunmaktan başka bir düşüncesi olmayan şehitlerimizin sıfatı nedir sizin gözünüzde…

Kısacası biz sakalı tıraş edip daha gür çıkmasına vesile oluyoruz.

Ertuğrul Özkök gibi berberlerimizin sayesinde…KAPATILAN DTP'NIN ESKI GENEL BASKANI AHMET TURKgitti dtp geldi bdp

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari