DÜNYA AŞÇILARI KAPP ÇATISI ALTINDA ANTALYA DA BULUŞUYOR

Ocak 6, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

DÜNYA AŞÇILARI KAPP ÇATISI ALTINDA ANTALYA DA BULUŞUYOR

altinkep2Türkiye Aşçılar Federasyonu, Şefler Birliği ve KAPP Endüstriyel Mutfak Malzemeleri işbirliği ile düzenlenecek olan, Altın Kep Aşçılar Yarışması,20 -23 Ocak tarihleri arasında Antalya Expo Center Fuar ve Kongre Merkezinde düzenleniyor…

Türk mutfağını dünyaya tanıtmayı ve Antalya’ya uluslararası önem kazandırmayı hedefleyen organizasyon, 2010 yılında kapsamını uluslar arası boyuta taşıyarak, 13 farklı ülkenin Michelin Yıldızlı şefleri ve derneklerini ağırlamaya hazırlanıyor.

Yarışma için ayrılan 5000 metrekarelik alana KAPP Endüstriyel Mutfak Malzemeleri tarafından kurulacak olan 22 profesyonel mutfak peronunda gerçekleşecek olan organizasyon, 1500 aşçının kıyasıya mücadelesine ev sahipliği yapacak.

Kalite, ergonomi, tasarım ve hijyen alanındaki avantajı nedeniyle 29’u Avrupa ülkesi olmak üzere, dünya genelinde 45 ülkeye ihracat yapmakta olan KAPP’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gürkaynak, sektörün gelişmesi için altyapıya önem verilmesi gerektiğini, Altın Kep Aşçılar Yarışması’nı Türkiye Aşçılar Federasyonu ve Şefler Birliği ile birlikte uluslararası bir olimpiyat seviyesine taşımayı hedeflediklerini bildirdi.

25 yılı aşkın bir süredir  Endüstriyel mutfak gereçleri sektörüne üretim yapan  KAPP  Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gürkaynak, Altın Kep Aşçılar yarışmasının  önemli amaçlarından birinin genç aşçılara vizyon ve tecrübe kazandırmak olduğunu vurguladı ve Genç Aşçılar kategorisini özellikle sahiplendiklerini belirtti. KAPP, günümüzün genç aşçılarının dünya ve dünya mutfakları ile entegre olmasından hareketle, başarılı genç aşçıları netbook ile ödüllendirecek.

HALİL ÖNCÜ
TURİZM DOSYASI

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari