DÜNYA BASKETBOL ŞAMPİYONASI TEHLİKEDE

Haziran 5, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

DÜNYA BASKETBOL ŞAMPİYONASI TEHLİKEDE

AK Parti Antalya İl Başkanı Hüseyin Samani, Dünya Basketbol Şampiyonası’nın Antalya’da yapılması için FIBA’nın Temmuz ortasına kadar Antalya’ya süre tanıdığını belirtti.

AK Parti Antalya İl Başkanı Hüseyin Samani, Dünya Basketbol Şampiyonası’nın Antalya’da yapılması için FIBA’nın Temmuz ortasına kadar Antalya’ya süre tanıdığını belirterek”Gereken önlemlerin alınması için yeterli süre vardır. Akaydın’ın sorumsuz tutumları yüzünden, bu şampiyonanın Antalya’dan gitmesine engel olmalıyız” dedi.

 
Dünya Basketbol Şampiyonası’nın Antalya’dan gitmemesi için sivil toplum örgütlerini ve Antalyalıları birlikte hareket etmeye davet eden Samani, yaptığı yazılı açıklamada, FIBA’nın, şampiyona için Antalya’da ısrarlı olmasına, hükümetin de bu konuda tam desteğini vermesine rağmen, Akaydın’ın bu konuyla ilgili açıklamalarına anlam veremediğini belirtti.

Samani, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

 
”Dünya Basketbol Şampiyonası için 10 bin kişilik kapalı çok amaçlı salon yapılmasına kaynak oluşturmak düşüncesiyle 130 trilyonluk arazi Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Ancak Akaydın, bu desteği, göreve gelir gelmez mirasyedi gibi harcadı. Yapılan plan değişikliği ile önemli bir kaynak Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından yok edildi. Bu kaynağı yok edenler, şimdi (hükümet para göndersin) diye tembellik yapacaklarına kaynak üretmelidir. Bir taraftan borç diye ağlayan Akaydın, diğer taraftan borçlanmaya çalışıyor. Hükümetimizin sağladığı önemli kaynağı hiçe sayanları, borçla ya da başka kaynak bularak çare bulmaya davet ediyoruz. FIBA, Temmuz ortasına kadar Antalya için süre tanımıştır. Gereken önlemlerin alınması için yeterli süre vardır. Akaydın’ın sorumsuz tutumları yüzünden, bu şampiyonanın Antalya’dan gitmesine engel olmalıyız.”
Dünya Basketbol Şampiyonası’nın 132 ülkede canlı yayınlanacağına dikkati çeken Samani, milyarlarca kişiyi ilgilendiren böyle bir şampiyonanın Antalya’ya sağlayacağı tanıtım fırsatı ve ekonomik katkısının göz ardı edilemeyeceğini kaydetti. Samani, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Bu nedenle Akaydın’ın vurdumduymazlığı ve sorumsuzluğu karşısında Antalya, Dünya Basketbol Şampiyonası’ndan mahrum olmamalıdır. Tüm sivil toplum örgütlerinin yanı sıra bu şehrin ekmeğini yiyen, suyunu içen herkes bu konuda gereken duyarlılığı göstermelidir. Akaydın hocayı da tüm sorumluluğun kendi üstünde olduğunun bilinciyle hareket etmeye ve çözüm üretmeye davet ediyoruz.”

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari