DURUM VAHİM. FARKINDAMISINIZ? SİNAN KOÇAL

Mayıs 27, 2009 tarihinde tarafından  
KATEGORİLENMEMİŞ kategorisinde yayımlanmıştır.

DURUM VAHİM. FARKINDAMISINIZ? SİNAN KOÇAL

Severek çalışmazdım belki ama coğrafya sınavlarından aldığım not her zaman iyi olurdu. En çok komşularımızı sever oralara gitmenin hesabını yapardım atlasıma bakarken. Buna karşılık babam her defasında “ortaya sıkışıp kalmışız, komşularımızın hepsinin gözü toprağımızda, bizim hiç dostumuz yok” der ve eklerdi, “bir de bunlar içimizdeki hainleri azdırırlarsa”

O zamanlar “Bir Türk dünyaya bedeldi” ve “içimizde düşman olur mu?” diye babamı cahillikle suçlardım, aklım sıra.

Günler günleri kovaladı. Yaşımızın büyümesine paralel olarak içimizdeki düşmanların dışarıdaki düşmanlarımızdan da büyük ve hain olduğunu gördük. Sınırlarımızın dışındaki sözde dostlarımızdan güç alan, sözde vatandaşlarımızın, sözde kürt cumhuriyeti kurmak için yaptıkları katliamı seyrettik. Seyretmek zorunda bırakıldık.

Siyasi konjonktürün gereği olarak bazen seslerini kısmış görünen bu vatan hainleri bazen de aldıkları cesareti vatan evlatlarımıza karşı kullanmakta ve ocaklarımıza birer kor gibi düşmektedirler.

Siyasetçiler, sanatçılar, yazarlar ve iş adamlarından aldıkları maddi veya manevi desteği kurşuna çevirerek üzerimize doğru kullanan bu iç düşmanlarımızın komşumuz olan ülkelerden ve komşumuz olmayan sözde dostlarımızdan aldığı destek, neredeyse “Türk’ün Türk’ten başka dostu yok” sözünün çıkış noktası durumundadır.

Ailesinde veya yakın çevresinde Şehit mertebesine erişmemiş bir aile bulmak hemen hemen imkânsızdır. Acımız ortak acı durumundadır. Hal böyleyken bazı siyasi güçlerin bu iç düşmanlarımızın yaptıklarını haklı gösterme çabası içerisine girmesi ve onların bu hareketlerine meşru zemin hazırlaması ise içinde bulunduğumuz durumun açık göstergesidir.

Uzun bir zamandır tüm vatandaşlarımızı daha dikkatli olmaya iten ve herkesi bir kıvılcım beklemek durumunda bırakan hareketler artık sınır tanımaz hale gelmiş buna karşı siyasi hükümetin kararlılık içinde olmak yerine bir takım tavizler vererek bu hareketlere dolaylı olarak yakın olması

Bakın bunlar bazı gazetelerden ve bazı haberlerden kısa alıntılar;

1- PKK terör örgütü elebaşlarından Murat Karayılan, sonunda “çözümden ne anladığını” açıkça söyledi. Karayılan, İngiliz The Times gazetesinden Anthony Loyd’a Kandil dağında verdiği mülakatta, “Türkiye, kendi yerel parlamentomuzu kurmamıza izin versin” dedi.

2- Türk, “Peki korkuyor musunuz?” şeklindeki soru üzerine de “Hani diyorlar ki ‘korkan çiftçi darı ekmez’ Buna benzer bir şey var. Korkmak için bir sebep yok. İnandığımız şeyi yapıyoruz” yanıtını verdi.

3- Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, 3 DTP’li milletvekilinin ifadesinin alınmasıyla ilgili olarak Meclis’in vereceği yanıtı bekleyecek. Duruşma 29 Eylül’e ertelendi. Ancak Ahmet Türk eylüldeki duruşmaya da gitmeyeceklerini söyledi.

4- İfade vermeye gitmeyeceklerini ve polis zoruyla götürülseler bile yine de ifade vermeyeceklerini yineleyen Aysel Tuğluk, bunu “Hukuksuzluğa karşı bir demokratik direnç” olarak açıkladı.”Burada bizim karşımıza çıkan bir zihniyet var. Bir Ergenekon zihniyeti ile karşı karşıyayız. Yani bu ne, İttihat ve Terakki mantığı. Tek düşünce, tek siyaset mantığının bir yansıması bu” diye konuşan Aysel Tuğluk, kendilerine yönelik bir kuşatma yapıldığını ifade etti.

Dağda üç tane ölünce şehidin kanı yerde kalmadı diyoruz. İçimizdeki hainleri ve onlara çanak tutanları görmemezlikten geliyoruz.

Başka bir korkumuzda “Ergenekon” ile ilgili davaların asıl sebebinin PKK ya af çıkarma sürecinde bir koz olacağı şeklindedir.

Karşımıza “Herkese af-hepsine af” teklifi ile çıkarlarsa şaşırmayın sakın.

Ben MHP li değilim ama Genel Başkanları Sayın Devlet Bahçeli’nin konuşmasının özeti olan şu satırların altına hangimiz imza atmayız ki.

Bu gidişle Türkiye’nin adı değiştirilecek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetin terörle mücadele yaklaşımını, “Milli kimlik tartışmaya açıldı, terörle mücadelede zaaf gösteriliyor, bu gidişle Türkiye’nin adı değiştirilecek” sözleriyle eleştirdi.

“AKP bölücülerle yakınlaşmaya girmiştir” diyen Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada, “Yıllardır ektikleri rüzgarı çözüm diye pazarlıyorlar” diye konuştu ve bölücülüğün yeni bir safhaya geçtiğini ifade etti.

“Başbakan ‘Hepimiz Ermeniyiz’ diyenlerle aynı noktaya geldi” ifadesini kullanan Bahçeli, Erdoğan’ın “Farklı etnik kimlikler kovuldu, bu faşizan yaklaşımın ürünüdür” sözlerini de eleştirdi.
Bu sözlerin kontrolü kaybetmiş ruh halinin ifadesi olduğunu söyleyen Bahçeli, “Başbakan suskun kaldığı takdirde Türk milleti onu Ermeni ve Rum yalanlarına sahip çıkan Başbakan olarak ebediyen mahkûm edecek” dedi.

Ben imzamı atıyorum ve herkesi davet ediyorum.

Sinan Koçal

  • Netinial Internet

Yorumlar

“DURUM VAHİM. FARKINDAMISINIZ? SİNAN KOÇAL” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. Fazilet SAĞLAM dedi ki:

    Cümleme imzamı ekleyip devam etmek istiyorum kesinlikle katılıyorum son derece gerçekçi bir konuşma, gözlerim dolmadı resmen ağlıyorum bu yolda başka çıkış kaldı mı 🙁

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari