EĞİTİMDE ÖRNEK BİR BELDE GÖYNÜK

Eylül 9, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

EĞİTİMDE ÖRNEK BİR BELDE GÖYNÜK

Göynük Antalya’ya 25 km, Kemer’e 9 km mesafede gelişimi ve tanıtımı turizm ile başlayan, 22 adet beş yıldızlı otel ve 20.000’i aşan yatak kapasitesi ile bu alanda önemli bir potansiyele ulaşmış bir turizm kenti.

Turizm ile anılan Göynük, altı yıldır yönetimde olan Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile birlikte eğitime yapılan yatırımlarla da adından söz ettirmeye başladı. Kendisi de bir eğitim emeklisi olan Necati Topaloğlu, 18 yıl öğretmen olarak aralıksız hizmet ettiği Göynük’e Belediye Başkanlığı döneminde bölgede pek çok ilke imza atarak önemli değerler kazandırdı.

Bölgede bir ilke imza atarak başlayıp altı yıldır devam ettirdiği üniversite hazırlık kursu olanaklarından her yıl yaklaşık olarak 50 kadar Göynük’lü Öğrenci yararlanıyor. Bu yıl hazırlık kursu olanağından yararlanan 39 öğrenciden 21’i çeşitli üniversiteleri kazanarak % 53 gibi çok önemli bir başarı oranını yakaladı.

Konu ile ilgili olarak bir değerlendirme yapan Başkan Topaloğlu, ‘Göreve geldiğimizde Göynük’te üniversite sınavlarında başarı oranı % 10-12 gibi çok düşük seviyede idi. Bunda da, Göynük’teki yerleşik nüfusun büyük bir bölümünün turizm sektöründe istihdam ediliyor olmasının yarattığı maddi imkansızlıklar önemli bir neden olarak karşımıza çıkmıştı.

Çözüm için, Göynük’lü gençlere fırsat eşitliği sunmak için, Göynük Belediyesi olarak asgari ücretle çalışan bir ailenin yaklaşık altı aylık gelirine tekabül eden üniversite hazırlık kursu giderini karşılamaya karar verdik. Çalışmalarımızı bu yönde geliştirerek kendilerine imkân sağlandığında başarılı olacaklarına sonsuz inancımız olan gençlerimize bölgemizde faaliyette bulunan bir dershane ile anlaşmak suretiyle üniversite hazırlık kursu olanağı sağladık.

Gençlerimizin bu konuda yakaladıkları başarı en büyük gurur kaynağımız olmuştur. Buradan kendilerine duyduğumuz güvene çok çalışıp başarılı olarak karşılık veren gençlerimiz başta olmak üzere projemize destek veren herkese teşekkür ediyorum.’

09 Sep 2009

  • Netinial Internet

Yorumlar

“EĞİTİMDE ÖRNEK BİR BELDE GÖYNÜK” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. göynükten birisi dedi ki:

    da önceden erkek evlatları büfeci, taksici yapmak, kız evldımızı onlara kadın yapmak tan başka düşüncemiz yokudu. ama şimdilerde öyle değil.
    tek sorunumuz kaldı. ulaşım. antalyadan göynüke göynükten kemere belediye otobüsleri istiyoz. baki selam

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari