ENDUROCULAR 2365 METRELİK TAHTALI’YI MOTOSİKLETLE FETHETTİ.

Ekim 27, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

ENDUROCULAR 2365 METRELİK TAHTALI'YI MOTOSİKLETLE FETHETTİ.

(Kemer Belediyesi Basın Servisi) Adeta denizden fışkıran Bey Dağları’nın denize yakın en yüksek noktası olan Tahtalı zirvesi’ne ilk kez motosikletle çıkıldı.

Yıllardır doğa sporları sevenlerin yaya olarak ulaşabildikleri 2365 metrelik zirveye giden zorlu yolun son 3 kilometresini 5 saatlik zorlu bir uğraştan sonra aşabilen ilk kişiler, Kemer’li şampiyon endurocular Burak Özdemir ve Mehmet Özdemir oldu. 11 kişilik ekipten zirveye ulaşabilenler, yanlarında getirdikleri 6×9 metrelik Türk Bayrağını, teleferik istasyon binasına astılar.

Kemer Enduro Motosiklet Kulübü Başkanı Semih Özdemir’in de aralarında bulunduğu 11 kişilik bir ekip, Tahtalı zirvesine ulaşmak için Kemer’den motosikletle yola çıktılar.  Dağın Kuzey Batısındaki Çukuryayla’da ekipten 8 kişi motosikletlerini bırakarak, Burak Özdemir, Mehmet Özdemir ve Orhan Özdemir’in engebelerle dolu, zaman zaman 60 derece eğimli yokuşta yol almalarına yardımcı oldular.

Semih Özdemir, Ali Özgül, Ömer Nizam, İsmail Özgül, Ersan Minta,Öner Örmeci, Murat Kadağanlı ve Davut Kara zaman zaman arkadaşlarının motosikletlerini halatlarla çekerek yardımcı oldukları yorucu ve tehlikeli deneyimde, Orhan Özdemir’in motoru arıza yaptı. Ekibin bazı üyeleri yolculuğun en güç bölümü aşıldıktan sonra geri dönerken, Mehmet Özdemir, Burak Özdemir. Ali Özgül, İsmail Özgül ve Öner Örmeci, 3 kilometrelik zirveye ulaştı.

Ekip olarak ulaştık

Tahtalı zirvesine motosikletle ulaşan ilk sporcular olan Burak Özdemir ve Mehmet Özdemir, “Bu bizim için büyük bir onur. Ancak bu yolculuğu tek başımıza yapmadık. Takım arkadaşlarımızın, başkanımızın yardımlarıyla kısaca Kemer Enduro Motosiklet Kulübü olarak, kulübümüz adına zirveye vardık. Yanımızda getirdiğimiz şanlı bayrağımız zirvede dalgalanınca tüm yorgunluğumuzu unuttuk” diye konuştular.

En zorlu yarışın provasını yaptık

Kemer Enduro Motosiklet Kulübü Başkanı Semih Özdemir de, “Kemer Belediye Başkanı Mustafa GÜL’ün destekleriyle bir süredir, Türkiye’nin en zorlu parkuru ve Dünya çapında bir yarışma için hazırlanıyoruz. Gerekli izinleri almamız durumunda denizden başlayıp zirvede sona eren, yaklaşık 40 kilometrelik bir yarış olacak. Bu parkurun en tehlikeli ve zor bölümünün aşılıp aşılamayacağını önce kendimiz test etmeliydik, bunu da gerçekleştirdik.

Bu sırada Tahtalı zirvesine ilk kez motosikletle varmayı başaran da kulübümüzün başarılı sporcuları oldu. Hem zirveyi fethettiler, hem de düzenlemeyi düşündüğümüz büyük yarışın yapılabilirliğini göstermiş oldular.” Şeklinde konuştu.

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari