ERDOĞAN, AÇILIMI SAVUNDU HERKESİ SUÇLADI

Kasım 23, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

ERDOĞAN, AÇILIMI SAVUNDU HERKESİ SUÇLADI

AKP, geleneksel hale getirdiği Kızılcahamam kampı, Başbakan Erdoğan’ın açılış konuşmasıyla başladı. Açılımları öven Erdoğan, AKP’nin yaptıklarını sıralayıp kendilerinden başka herkesi suçladı.

AKP’nin 14. İstişare Toplantısı, Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla Kızılcahamam’da başladı. Erdoğan yaptığı konuşmada muhalefete sert eleştirilerde bulundu.Erdoğan, açılımı kamuoyuna anlatma sürecinin ilkbahara kadar süreceğini söyledi.

” On yıllardır bu ülkenin siyasetinde söz sahibi oldular. Bir kısmı Başbakan Yardımcısı, kimi zaman bakan oldular. Peki bu ülke için ne yaptılar” diye soran Erdoğan, ” Bizi erken seçimle tehdit ediyorlar. Biz bu ülkede milletin bize verdiği yetkiyi kullanıyoruz. Şimdi de 4 yıllık süreyi kullanıyoruz. Boş yere küçük hesaplar içine girmeyin. Bunların işi gücü ülkenin ekonomisini sıkıntıya düşürmek. Bunlar mikser. Tek görevleri ülkeyi karıştırmak” açıklaması yaptı.

BAYKAL AKŞAM FARKLI, SABAH FARKLI

“Terör meselesi için azınlıkların sorunları için sözden, laftan başka bugüne kadar ne ürettiler? Şimdi kalkıyorlar, yapanı taşlamaya kalkıyorlar.Yol yakınken dönün diyorum. Gelin sizde milletin rotasına girin diyorum. Azınlıkların meselesini daha ne kadar görmezden gelebiliriz” diye konuşan Erdoğan,  “2005’te Diyarbakır’da ‘Kürt meselesi benim meselemdir’dediğimde kıyamet koptu.

Ben parlamentoda alt kimlik-üst kimlik dediğim zaman adeta çılgına dönen ana muhalefetin lideri bir bakıyorum üst kimlik diye benim kullandığım sözü kullanmaya başladı. Sayın Baykal akşam farklıdır, sabah farklıdır. Yapısı budur. TRT 6 açıldı, bütünlüğümüz mü bozuldu? Adalar’da toplantı yaptık. ‘Gizli gizli toplantı yapıyor’dedi. Ne gizlisi açık açık yaptık. Ama senin gizli dünyan var. Ben ne yapayım” dedi

HABURDA YAŞANANLAR

Açılımı savunan ve “Bu yola terör son bulsun, analar ağlamasın diye çıktık” diyen Erdoğan, “Anneler tabii ki ağlayacak’diyerek tarihe kazınacak talihsiz ifadeler kullanıyorlar. Çanakkale’de benim yürekli anam oğlunun başın a kına yakarak askere göndermiştir. Dersim’de analar ağladı. Murat Suyu’nun kandan kıpkırmızı aktığını görenler olmuştur. Biz analar ağlamasın dedikçe onlar bunu hafife alıyor.

Bu süreç bu şekilde devam edemez, etmemeli. Gün nutuk atma günü değil, gün ölümlere çare günüdür. Muhalefet partilerinin tahrikleri vatandaşlar arasında soru işaretleri oluşturmuştur.

Habur Sınır Kapısı’nda yaşanan manzara ne kadar nahoşsa, bir şehit annesinin elinden tutarak onu Meclis’e taşımak, ona orada slogan attırmak o kadar nahoştur, o kadar provokasyondur. Kimse şehitleri kendi siyasi amaçlarına malzeme yapmasın. Vekillere de bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Ülkenin her bir köşesinde yaşananları anlamak zorundayız” diye konuştu.

“Onlarca yıldır yaşanan sorunları görmezden gelemeyiz. Aylardır toplumu yanıltmaya çalışıyorlar” diyerek muhalefeti suçlayan Erdoğan, “Demokratik açılım süreci ile ilgili suçlamalarının boş olduğu ortaya çıkmıştır. Milli birlik sürecinin bu devletin refahını hedeflediği daha iyi anlaşılmıştır, Bize düşen bu sürecin ne olduğunu, ne olmadığını halka anlatmaktır. CHP’nin üst kadrosuna değil. MHP’nin lider kadrosuna değil. Onların ne anlayıp ne anlamadığı ortada. Bize düşen onlara oy verenleri süreci anlatmak” açıklaması yaptı

MİLLETVEKİLLERİNE UYARI

Yoğun bir gündemle gerçekleşen kampta, ağırlıklı olarak “Demokratik Açılım” görüşülüyor. Kampta, “Ermeni, Kıbrıs ve Alevi Açılımı” konularında da ilgili bakanlar ayrı ayrı sunum yapacak. Demokratik açılımı İçişleri Bakanı Beşir Atalay,Kıbrıs açılımını Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Ermeni açılımını Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Alevi açılımını ise Faruk Çelik milletvekillerine anlattı.

Devlet Bakanı Egemen Bağış ise AB ile müzakere konusunda bilgi veriyor.Erdoğan,dün sabah kampın açılış konuşmasını yaptı. Daha sonra Başbakan Erdoğan, gündemdeki konularla ilgili olarak milletvekilleri ve partililerle görüştü. Milletvekilleri açılım sürecinde söylem ve açıklamalarında dikkatli olmaları konusunda Başbakan Erdoğan tarafından uyarıldılar. Erdoğan’ın milletvekillerine herkesten önce bu açılıma “Biz inanmalıyız” uyarısı yaptı.

ORTADOĞU

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari