ERDOĞANI KORKU SARDI

Ocak 10, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

ERDOĞANI KORKU SARDI

”MHP Lideri Bahçeli’nin sandığı işaret etmesi öyle gözükmektedir ki Başbakan Erdoğan’ı oldukça rahatsız etmiştir” diyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay, ”Korkunun ecele faydası yoktur. Er-geç sandık ortaya konacak, Başbakan Erdoğan ve yakın çalışma arkadaşları Yüce Divan’da hesap vereceklerdir. Başbakan ve ekibinin hırçınlığı; hesap verme gününün yaklaştığını görmelerindendir” açıklaması yaptı.

Türkiye’nin karıştırılması, ayrıştırılması, kaosa sürüklenmesi için Sayın Başbakan’ın hiç başka bir sebep aramasına gerek yoktur. Bu konuda kendisine verilen görevi son derece başarılı şekilde yerine getirip, tabir caizse “Türkiye’yi yangın yerine çevirmiş” bulunmaktadır.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Tunca Toskay, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanının ülkemizin kötü yönetilmesinden dolayı çare müessesi olarak milleti ve sandığı işaret etmesi öyle gözükmektedir ki Başbakan Erdoğan’ı oldukça rahatsız etmiştir.

Başbakan Erdoğan yapmış olduğu son grup toplantısında ve ardından kadın kolları ile yapmış olduğu “etkili iletişim” ve “sandık gözetmenliği” eğitim toplantısında ülkenin gayet iyi yönetildiğini, her şeyin güllük-gülistanlık olduğunu, seçim istemenin “ülke karışsın” manasını taşıdığını, “ülkeye tuzak kurmak” anlamına geleceğini büyük bir pişkinlikle söylemiştir.

Türkiye’nin karıştırılması, ayrıştırılması, kaosa sürüklenmesi için Sayın Başbakan’ın hiç başka bir sebep aramasına gerek yoktur. Bu konuda kendisine verilen görevi son derece başarılı şekilde yerine getirip, tabir caizse “Türkiye’yi yangın yerine çevirmiş” bulunmaktadır.

Ülkemiz tam bir kaos ve kargaşa ortamı içindedir. Hükümet anayasal kuruluşlarla, bu kuruluşların bir kısmı kendi aralarında çatışma halindedir.

Genelkurmay Başkanı; TSK’ya dönük psikolojik bir harekâttan bahsetmektedir.

Yargı kuruluşları tam bir savunma içerisinde olduklarını, atamaların yapılmamasından dolayı görevlerini yapamaz hale geldiklerini ifade etmektedirler.

Tekel işçileri işlerini kaybetmemek için buz gibi sulara girerek seslerini duyurmak istemektedirler.

İstanbul’da itfaiyeciler, Türkiye genelinde eczacılar ekmek mücadelesi vermektedirler.

Türkiye’nin hemen hemen bütün bölgelerindeki şehirlerde terör örgütü kalkışma provaları yapmakta, devlet vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlayamamaktadır.

Toplumun bütün kesimleri arasında gerginlik, ayrışma artmakta, Sayın Başbakan bu tabloya rağmen adeta yangına körükle gitmektedir.

Durum ekonomide de çok farklı değildir. Yeni yılla gelen zam yağmuru vatandaşı şaşkına çevirmiştir. Ancak, bütçenin durumu dikkate alındığında zamların bu kadarla kalmayacağı anlaşılmaktadır.

Emeklilere yapılan maaş artışlarından fazlası bu zamlarla zaten vatandaşın cebinden peşin olarak alınmıştır.

Başbakan ekonominin çok iyi olduğunu gelen yabancı sermaye rakamlarını, borsa endeksini, artırılan kredi notunu ifade ederek kanıtlamaya çalışmaktadır. Sanayide düşen üretim (Ekim ayına göre %-8,6, 2008 Kasım ayına göre %-2,2 ), artan işsizlik (%13,4, gerçek işsizlerin sayısı yaklaşık 5,3 milyon ve %19,4), ödenemeyen kredi kartı borçlarında ve tüketici kredilerindeki artışlar, vatandaşa gelen haciz ve icralardaki korkutucu artışlar ve 2000 yılındaki %-6 büyüme Sayın Başbakanı ilgilendirmemektedir.

Ancak, yukarıda değindiğimiz hususlar vatandaşın günlük hayatını ilgilendirmekte, onun gerçek durumunu göstermektedir.

Sayın Başbakan muhalefete “çalışın sizinde olur” gibi içinde bulunduğu ruh halini yansıttığını düşündüğümüz söylemlerle eleştiri yöneltmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi iktidarı döneminde de, muhalefette de yalnız milletine hizmet için çalışmıştır. Bizim boğaz sırtlarında villa edinmek, aile efradımıza “gemicik” sağlamak, tersane sahibi olmak ve kişisel yatırımlara girişmek gibi kaygılarımız hiç olmamıştır.

“Büyük fırsat”, “Gelişmeler umut verici” diyerek Başbakan Erdoğan’ın başlatmış olduğu kürt açılımı sonucunda sokaklar yangın yerine dönmüş, insanlar birbirlerinin etnik yapısını önemser olmuş, bin yıllık kardeşliğimiz ayrışma noktasına gelmiştir. “Pişman olmadığını, bölücübaşının talimatı ile Türkiye’ye geldiğini” ifade eden PKK’lılar, AKP sayesinde devlet töreni ile karşılanmış, “siz pişmansınız” denilerek eli kanlı katiller kahramanlar gibi Habur Sınır Kapısı’ndan içeri girmişlerdir.

İnsanlarımız korku ve endişe içerisindedirler. Herkes yarınından, geleceğinden kaygı duymaktadır. Telefonlar dinlenmektedir. Yargı, tarihinin hiçbir döneminde bu kadar siyasallaşmamıştır. Gerek bölücü terör, gerekse sosyal ve ekonomik terör insanların geleceğini karartmaktadır. Kolluk kuvvetleri ve İçişleri Bakanlığı adeta sokağa teslim olmuş görüntüsü vermektedir.

Kamuoyu yoklamaları da bunu ortaya koymaktadır. AKP ciddi bir oy kaybı ile karşı karşıyadır.

Bütün bunlar göstermektedir ki Başbakan zor durumdadır ve Türkiye’yi yönetilemez bir ülke haline getirmiştir. Partisi iktidardan gitmekle karşı karşıyadır. Bir taraftan “kimse seçim rüyası görmesin” diyerek yandaşlarını rahatlatmaya çalışmakta, diğer yandan kadın teşkilatlarından başlayarak “sandık gözetmenliği” eğitimini vererek ve referandumla anayasa değişikliğini kısa sürede yapma yetkisini alarak kendisi için en uygun zamanda seçim yapma imkânını elinde tutmak istemektedir.

Demokrasilerde ülkeyi yönetemeyenler gider, yönetebilecekler gelir. Bu en basit kural ortada iken Sayın Başbakanın bütün bu olanlara rağmen seçim isteyenleri ülkeyi karıştıranlar, ülkeye tuzak kuranlar olarak değerlendirmesi onun aczini ve öfkesini göstermektedir.

Korkunun ecele faydası yoktur. Er-geç sandık ortaya konacak, Başbakan Erdoğan ve yakın çalışma arkadaşları Yüce Divan’da hesap vereceklerdir. Sayın Başbakanın ve ekibinin hırçınlığı hesap verme gününün yaklaştığını görmelerindendir.

ORTA DOĞU

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari