ERGENEKON SANIĞI GENÇ BİR TEĞMENİN SAVUNMASI

Aralık 11, 2009 tarihinde tarafından  
KATEGORİLENMEMİŞ kategorisinde yayımlanmıştır.

Gündemin her gün inanılmaz bir hızla değiştiği ülkemiz yine zor günlerden geçiyor. Bir yandan verdiğimiz şehitler diğer yandan iktidarın Kürt Açılımı.
Her şey toz duman içinde.

İşte bu yoğun gündem içinde Ergenekon davası da sürüyor. İddianameleri her gün çarşaf çarşaf yayınlayan bazı basın yayın organları ne gariptir ki şimdi sanıkların savunmalarını ya hiç görmüyor ya da görmezlikten geliyor. Oysa iddianameleri yayınlayanların savunmaları da yayınlaması gerekiyor.

Çünkü insanları gözyaşına boğacak savunmalar yapılıyor Ergenekon davasında. Bu savunmalardan birisini de 24 yaşındaki genç bir teğmen yaptı.
Mehmet Ali Çelebi askeri liseyi birincilikle, Harp Akademisi‘ni de dördüncülükle bitirmiş. 15 aydır Ergenekon‘un tutuklu sanığı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı‘nda, kara pilot teğmen.  24 yaşında.

2. Ergenekon davasının 24 Kasım günkü 20. duruşmasında konuştu. O konuşurken, izleyenler gözyaşlarını tutamadı.
Kara pilot teğmen Mehmet Ali Çelebi, söz isteyerek yaptığı konuşmaya, ’Sayın Başkan, mahkemenizin yargılama şekli TSK‘ya hayasızca saldıranlara cesaret vermektedir‘ diyerek başladı.

Gazetelerin TSK ve Genelkurmay Başkanlığı aleyhinde, hakarete varan yazı ve yorumlardan alıntılar yapan genç Teğmen, ’bizler neden hedefiz‘ dedi ve Mustafa Kemal‘in Afyonkarahisar Kolordu Dairesi‘nde subaylara yaptığı konuşmadan bir bölümle yanıtladı:
’Kuvvet ordudur! Düşmanlar milletimizi bağımsızlıktan mahrum etmek için evvela onu ordudan mahrum etmek çarelerine giriştiler, kumandanlarımıza ve subaylarımıza tecavüz etmeye başladılar. Ordumuzu tamamen lağvederek, milleti bağımsızlığını muhafaza için muhtaç olduğu dayanak noktasından mahrum etmeye teşebbüs ettiler. Herhalde ordu, düşmanlarımızın birinci taarruz hedefi oldu. Orduyu imha etmek için mutlaka subayları mahvetmek ve aşağılamak lazımdır. Bundan sonra milleti koyun sürüsü gibi boğazlamakta engeller ve müşkülat kalmaz.‘

Kara pilot teğmen Mehmet Ali Çelebi, konuşmasını şöyle sürdürdü:
’Unutmayalım; ordu milletin namusudur. Bizler önce şeref, sonra hayat anlayışıyla yetiştirildik. Er veya geç aklandığımızda savcılar kendilerine Mustafa Kemal‘in sözünde yer beğensinler!‘

14 yaşında girdiği askeri lise diplomasını Org. Hurşit Tolon‘dan aldığını belirten teğmen Çelebi, ’Kendisinden almam benim için şereftir. Gurur ve onur duyuyorum‘ dedi.
’Yalnız bu husus savcılarımızın gözünden kaçmıştır. Hukuksuzca ek klasör göndermeye devam edeceklerse askeri lise diploma töreni CD‘sini kendilerine verebilirim. Ne de olsa hazır bir örgütsel irtibat!‘

’BEN TERÖRİST, ONLAR DEMOKRATİK GERİLLA!‘
Teğmen Çelebi konuşmasında özetle şunları söyledi:
’Ben tanık olmak istemediğim için tutuklanıyorum. Vatan hainleri, biz şerefli Türk subaylarını karalamak için savcıların teşvikiyle tanık olabiliyorlar.
Ben ifade vereceğim yeri, Türk milletinin şerefli kürsüsü olarak görüyorum.
Onlar ise, garez ve intikamlarına tatmin kürsüsü…
Ama ben terörist onlar demokratik gerilla…
Benim evime rejimin teminatı polis, bir orduyla kapıyı kırarız tehdidiyle giriyor, sahte evrak tanzim ediliyor. Tutuklandıktan sonra ailem sürekli rahatsız ediliyor. Babamın işyeri gasp ediliyor.
Diğer taraftan bebek katillerinin ayaklarına savcılar gidiyor, bir kırmızı halı serilmediği kalıyor.
Neden?
Çünkü ben terörist, onlar barış elçisi…
Türk milleti adına karar verdiğini söyleyen yüce heyet, acaba, Türk milletinin, teröristi subayına yeğlediğini mi düşünüyor? Türk yargısı, teröristi aklama, subayı aşağılama kurumu mudur?
Bakınız, devrem Eren teğmen dağda terörist kovalarken terör örgütü üyesi olmak şüphesiyle 6 ay tutuklu kalmıştır.
Müteakiben tutuksuz yargılanmak üzere görev yeri Yüksekova‘ya dönmüştür. Eren Teğmen, Atilla albayımın savunmasında bahsettiği gibi Savcı Zekeriya Öz‘ün ’Şırnak‘tan paketledim de getirttim‘ dediği teğmen …‘

Silivri’deki Ergenekon duruşmalarında savunmalar devam ediyor.
Fakat acıklı olan, iddianameleri çarşaf çarşaf yayınlayanların bu savunmaları görmezlikten gelmeleridir.
Ne yazık ki medya iyi bir sınav vermiyor..

Güngör ARSLAN

BİZİM KOCAELİ

 • Netinial Internet

Yorumlar

“ERGENEKON SANIĞI GENÇ BİR TEĞMENİN SAVUNMASI” adlı makaleye 2 yorum yapilmis
 1. EMEK dedi ki:

  ÜLKEMİZDE OLANLARIN EŞİNE BENZERİNE RASTLANILMAZ…
  MEVLANA’NIN EN YAKIN DOSTU OĞLU TARAFINDAN KATLEDİLMİŞTİR…
  NAZIM HİKMET BİR DÖNEM VATAN HAİNİ DEĞİLMİYDİ…
  YEŞİL KUŞAK PROJESİNİ YAPANLARIN ADLARINI CADDELERDEN KALDIRANLAR YEŞİLLERDİR.
  GÜN OLA HARMAN OLA…………………O HARMAN NE YANGINLARA GEBE…

 2. Anonim dedi ki:

  bu dava çöktü çökecek.başka malzemeler bulun açılım da saçıldı.Allah Allah diyen sahtekarlara Allah ne yapacağını bilir. Allahtan dieğim benim çocuğumun ve bizim çektiğimizin on yüz katını çekerler inşallah.bu koltuklar kimseye baki değil.

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari