ERKEN SEÇİM YOLDA

Aralık 22, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

ERKEN SEÇİM YOLDA

MHP Genel Başkan Yardımcısı Metin Çobanoğlu, “2010 yılında bir erken seçim yapılacak gibi görünüyor” dedi.

MHP Denizli Teşkilatının, belediye başkanları, ilçe başkanları, il genel ve belediye meclisi üyelerine yönelik düzenlediği bilgilendirme toplantısı öncesinde gazetecilere açıklamada bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Metin Çobanoğlu, en uzak ihtimalle 1.5 yıl sonra bir genel seçimin olacağını, ancak 2010 yılında bir erken seçimin işaretlerinin görülmeye başladığını, MHP’nin tek başına iktidarının ülkenin içinde bulunduğu sıkıntıları ortadan kaldıracağını savundu.

Türkiye’deki bölücü senaryoların, 150 yıllık bir geçmişinin bulunduğunu belirten Çobanoğlu, ABD, İngiltere ve şimdiki Avrupa Birliği ülkelerinin desteklediği senaryoların nihai hedefinin, “Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden kopararak, burada bir Kürt devletinin kurulması” olduğunu vurguladı.

AÇILIM SAFSATASI
Hükümetin geçen ağustos ayından itibaren gündeme getirdiği açılım politikalarının, gelişen olayların da etkisiyle toplumu ayrışma noktasına getirdiğini bildiren Çobanoğlu, şöyle konuştu: “Ne Osmanlı döneminde ne Türkiye Cumhuriyeti döneminde bu ülkede asla ırkçı bir yaklaşım olmamıştır. Asla bir ayrım olmamıştır. Hatta gayrimüslimlerle ilgili de böyle bir ayrım olmamıştır.

AKP iktidarı ile birlikte, sözde açılım safsataları ile birlikte maalesef ülkemizde insanlar birbirlerine şüphe ile bakar hale gelmişlerdir. Dün akıllarına hiçbir şey gelmeyenler, bugün ‘alış veriş yaptığım esnaf kimdir’noktasına getirilmiştir. Bunu yapan hükümettir, bunu yapan Başbakan’dır. Tekrar milli birlik ve bütünlüğümüzü, bin yıllık kardeşliğimizi tesis edip devam ettirmemiz lazım.”

MHP olarak ülkedeki 72 milyon vatandaşı bir tuttuklarını, Kürtçe konuşan vatandaşla teröristi ayırdıklarını ifade eden Çobanoğlu, “Herkesi kucaklarız. Kürtçe konuşan vatandaşlarımızı da kucaklarız. Ancak, terörün kökünü, devletin, kamunun gücü ile kazırız. Türkiye’de etnik terör meselesi değil, bölücü terör meselesi vardır” dedi.

MHP Denizli İl Teşkilatı’nın bilgilendirme toplantısının son günündeki programa, MHP Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan ile MHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Mansur Yavaş da katıldı.

ORTADOĞU

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari