ESKİ BAKAN, İPİ ZANGOCUN ELİNDEN ALDI

Haziran 13, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

ESKİ BAKAN, İPİ ZANGOCUN ELİNDEN ALDI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın son kabine revizyonunda Milli Eğitim Bakanlığı’ndan aldığı AKP Van Milletvekili Hüseyin Çelik, Fener Rum Kilisesi sözcüsü gibi konuştu. Çelik, Ulu Önder Atatürk’ün fesat ve hıyanet ocağı olarak nitelendiği Fener Patrikhanesi’nin kendi kendini ekümenik ilan eden Papazı Bartholomeos’un iddiasını güçlendirme çabalarına tam destek verdi. Habertürk’ten Balçiçek Pamir’e konuşan Çelik, ekümeniklik tartışmalarıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

 

Tartışmalar şaşırtmış

Bu tartışmalara şaşırdığını ifade eden Çelik, “Patrik ekümenik olsa ne olur ki. Patriğin ekümenik olup olmadığına sen niye karar veriyorsun kardeşim? Müslümanların diyelim lideri belirlenecek, buna Ortodokslar mı karar verecek. Fatih zaten kompleks duymamış, ekümeniklik vermiş. Neymiş, içimizde Vatikan gibi bir devlet olacakmış. Buna kargalar bile güler” dedi.

 Ruhban okulu açılabilirmiş

“Heybeliada Ruhban Okulu’nun açılması hakkında ne düşünüyorsunuz” sorusuna Çelik, “Kapalı olması vahim bir hatadır. Kapatılma gerekçesi haksızdır. Ruhban Okulu’nun bugün hiçbir kanun değişikliği yapılmadan açılabileceğini düşünüyorum” karşılığını verdi. “Başbakan da böyle mi düşünüyor” sorusu üzerine Çelik, “Evet. Orta öğretim düzeyinde çok rahatlıkla meslek lisesi olarak açılabilir. Orası yüksek öğretim kurumu değil” dedi. “Madem Başbakan da sizin gibi düşünüyor, açıverin o zaman okulu” sorusu üzerine Çelik, şunları kaydetti: “Öyle kolay değil. AKP’nin kılık kıyafet sorununu çözme isteğini biliyorsunuz. Ama birileri dedi ki bize, ” Kusura bakmayın. ‘Bu da öyle bir mesele. Batı Trakya, Yunanistan, ekümenik tartışmaları ile ilgili. Dolayısıyla devlet meselesi haline gelmiş. Hükümeti aşan bir durum var.

 Akman’a destek verdi

AKP’li Hüseyin Çelik, partisinde krize neden olan RTÜK Başkanı Zahid Akman’a da tam destek verdi. Çelik, “Ben Zahid Akman” ın yerinde olsam ve eğer suçsuzsam kesinlikle bu iddiaların benimle yakıdan uzaktan bir ilgisi yoksa kesinlikle istifa etmem. İstifa aslında size söylenenleri kabul anlamına geliyor” dedi. Milli Eğitim eski Bakanı Hüseyin Çelik, şunları söyledi:  “Tekrarlıyorum, eğer ben suçsuz olduğuma inanıyorsam, ister Başbakan Yardımcısı söylesin, ister başka biri istifa etmem. Eğer kendimden eminsem tabii. Demek Zahid Akman da emin. Bir kişi hakikaten suçsuz olduğuna inanıyorsa, linç kampanyası başladı diyorsa, istifa bunları teyit anlamına gelir.”

ATATÜRK diyor ki: Patrikhane bir fesat ve hıyanet ocağıdır!

“Bir fesat ve hıyanet ocağı olan ve memleketimize nifak tohumları eken, uyuşmazlıklar yaratan, Hıristiyan hemşerilerimizin huzur ve refahı için de uğursuzluğa ve felakete sebep olan İstanbul Rum Patrikhanesi’ni artık topraklarımız üzerinde bırakamayız. Bu tehlikeli teşkilatı memleketimizde muhafazaya bizi mecbur etmek için ne gibi vesile ve sebepler gösterilebilir? Türkiye’nin Rum Patrikhanesi için arazi üzerinde bir sığınılacak yer göstermeye ne mecburiyeti var? Bu fesad ocağının hakiki yeri, Yunanistan değil midir? Büyük Millet Meclisi tarafından idare edilmekte olan yeni Türkiye, Babıâli’nin taht-ı idaresindeki eski Osmanlı İmparatorluğu değildir. Yeni Türkiye şeref ve haysiyet, kudret ve kuvvetini müdrik ve hukukunu muhafaza için mevcudiyetini tehlikeye atmaya hazır ve amadedir.”
Mustafa Kemal

Hakimiyet-i Milliye Gazetesi / 20 Ocak 1923

 
Yolsuzluk iddiaları yıprattı

 

Milli Eğitim eski Bakanı Hüseyin Çelik, yolsuzluk iddiaları ve dedikoduların AKP’yi yıprattığını söyledi. Bu iddiaların partiye zarar verdiğini savunan Çelik, “Birkaç tane oldu; bazı belediyeler işlere bulaştı. Halk yolsuzluğun “y” sini bile partimizle özdeşleştirmek istemiyor. Haklılar tabii. Yolsuzluk iddialarının büyük bir etken olduğunu kabul ediyorum. Ama bu iddialar ve iftiralar kesinlikle ispatlanmış iddialar değildi. Elle tutulur dosya, yolsuzluk dosyası olmadı” dedi. Dengir Mir Mehmet Fırat ve Melih Gökçek’in televizyonda yaptığı düelloların da partiye zarar verdiğini kaydeden Çelik, “Doğru değildi yapılanlar” dedi.  Bakanlıktan alınmayı beklemediğini itiraf eden Çelik, şöyle devam etti:

Disiplin zordur

 

“Doğrusu beklemiyordum. O gün Çanakkale”de açılışlar yaptım, saat altıda İstanbul uçağına bindim. Ben havadayken kabine açıklanmış. İnince cep telefonumdan oğlum arayıp haber verdi. Sağlık olsun dünyanın sonu değil dedim. Benim için sürpriz oldu. Aman da kedere boğuldum, üzüldüm durumu yok.” Çok sık bakanlık değişikliği yapmanın iyi bir şey olmadığını Başbakan’ın da bildiğini kaydeden Çelik, “Her eski bakan parlamentoda sıkıntı demektir. Eski bakanların heyecanla çalıştırılması, disipline edilmesi zordur. Eski bakanların bol olduğu partide yönetim zor olur” dedi. “Siz de parti için sıkıntı yaratacak mısınız?” sorusuna Çelik, “Benim sıkıntı yaratmayacak olmam, herkesin olmayacağı anlamına gelmiyor” karşılığını verdi.

 

YENİÇAĞ

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari