ESKİMEYEN BİR DOSTUN DÖNÜŞÜ

Aralık 10, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

ESKİMEYEN BİR DOSTUN DÖNÜŞÜ

Kemer’in kardeş şehri Schwabach Belediyesi’nin davetlisi olarak “Noel Pazarı” etkinliğine katılmak üzere Almanya’ya giden Başkan Gül’ün ziyareti yerel basında büyük ilgi gördü. Schwabach gazetesi haberi “Eski bir dostun dönüşü” başlığı ile duyurdu.


Eski bir dostun dönüşü

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, 1998 yılında, Kemer Belediye Başkanı iken “Kardeş Şehir” sözleşmesi imzaladığı Almanya’nın Schwabach kentine ziyaret gerçekleştirdi. Schwabach Belediyesi’nin davetlisi olarak “Noel Pazarı” etkinliğine katılmak üzere Almanya’ya giden Başkan Gül’ün ziyareti yerel basında büyük ilgi gördü.

Schwabach yerel gazetesi haberi “Eski bir dostun dönüşü” başlığı ile duyururken Başkan Gül’den de “Kardeş Şehir Projesinin Mimarı Mustafa Gül Tekrar Kemer Belediye Başkanı” diye söz etti.

Kemer’deki kiliseler onarılacak

Haberde ayrıca, “Son seçimlerde kendisine olan güvenini gösteren Kemer halkı, onu Kemer Belediye Başkanlığı ile ödüllendirdi” şeklinde saptama yapılırken, Başkan Gül’ün de duygularını; “İlk gün ki gibi heyecanlandım” cümlesiyle ifade ettiği yazıldı. Gül’ün ayrıca Kardeş Şehir Komite Başkanı Ayşe Bıyık ve Büyükşehir Belediye Başkanı Matthias Thürauf’la çok iyi bir diyalog kurduğunu yazan gazete, haberi şöyle tamamladı.

Mustafa Gül, konuşmasında dini hoşgörüye de değindi. Kemer’de iki adet eski Hıristiyan Kilisesi olduğunu belirtti. “Bir Müslüman Belediye Başkanı olarak, bunları eski kullanılabilir haline getirebilmek için elimden gelen her şeyi yapacağım‘’ dedi.
IMG_5068 [1600x1200]

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari