ETNİK KİMLİK ŞEREFTİR HUSUMET DEĞİL

Ağustos 10, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

ETNİK KİMLİK ŞEREFTİR HUSUMET DEĞİL

Etnik kimlikle milli kimliğin bir arada bulunması gerektiğini, söyleyen Baykal “Hepimiz Türk milletinin parçası olduğumuzu unutmayacağız” dedi

CHP lideri Deniz Baykal, dün Kayseri’nin Dadaloğlu beldesinde düzenlenen Uluslararası Kültür ve Sanat Şenlikleri’ne katıldı. Baykal burada yaptığı konuşmada hükümetin gündemindeki Kürt açılımı ve etnik kimlik üzerine düşüncelerini anlattı:

AVŞAR KİMLİĞİ: Buraya kimlik iddiasıyla geliyorsunuz ama herkesin bilmesi gereken bir şey var. Bu Avşar kimliği bizim Türk milletinin temeli olan sahip olduğumuz milli kimliğin hasmı ve düşmanı olan bir kimlik değildir. O, milli kimliğin gücü olan, temeli olan, ona sahip çıkan bir kimliktir. Bizim şimdi Türkiye’ye anlatmak istediğimiz budur.

HUSUMET DEĞİL: Herkes geldiği yerle, soyuyla, sopuyla, boyuyla, aşiretiyle, şerefiyle etnik kimliğiyle elbette iftihar edecektir. Herkesin etnik kimliği şerefidir, şanıdır, gururudur, buna kuşku yok. Hepimiz kendi etnik kimliğimize sahip çıkacağız ama aynı zamanda bileceğiz ki bizim etnik kimliğimiz başka etnik kimliklere husumet, düşmanlık anlamına gelmez.

MİLLİ KİMLİK: Bizim etnik kimliğimiz Türk milli kimliği içinde herkesin yer almasına yönelik bir davettir, bir çağrıdır, bir el uzatmadır. Böyle bir anlayış için hep beraber olacağız. Hepimiz birbirimizi seveceğiz. Hepimiz birbirimize saygı göstereceğiz ama hepimiz Türk milletinin bir parçası olduğumuzu unutmayacağız. Hem etnik kimliğimiz hem de milli kimliğimiz, ikisi bir arada olacak.Bunun en güzel örneklerinden birisi de işte bugün bu toplantıda bir araya gelmiş siz Avşar kardeşlerimiz. Hem Avşar-Türkmen kimliğinizle iftihar ediyorsunuz hem de Türk milletinin bir parçası olduğunuzu aynı şekilde göğsünüz kabararak söylüyorsunuz.

HUZURUMUZ BOZULMASIN: Türkiye’nin milli birliğini, beraberliğini bozacak bir noktaya ilişkilerimizin taşınması. Bu mutlaka önlememiz gereken bir ana noktadır. Bu topraklarda huzur, barış ve kardeşlik içinde yaşamamızı engelleyecek, bizi birbirimize düşürecek, birbirimizden ayrıştıracak yaklaşımlara kesinlikle engel olmak hepimizin önde gelen görevidir. Huzurumuzu, kardeşliğimizi kimsenin bozmasına izin vermemeliyiz. Huzurumuzu, barışımızı, kardeşliğimizi mutlaka korumalıyız. İşin özü, temeli budur.

Baykal: Bırakın vatandaş gelsin

Baykal’a vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. CHP lideriyle dertleşmek, el sıkışmak, fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşlar korumalara zor anlar yaşattı. Baykal kendisine yaklaşmak isteyen vatandaşları engelleyen korumalara ise kızdı. Korumaların ellerini tutan CHP lideri “Bırakın vatandaş gelsin, rahat rahat sohbet edelim” dedi.

VATAN

 • Netinial Internet

Yorumlar

“ETNİK KİMLİK ŞEREFTİR HUSUMET DEĞİL” adlı makaleye 2 yorum yapilmis
 1. Dadaloglu dedi ki:

  BENDE AVSARIM,,OGUZUN 24 BOYUNDAN BIRIYIM SAYIN BAYKAL.,,!!! AVSAR BOYUNDAN BU DEVLETIN ASKERINE KURSUN SIKAN CIKMADI ELHAMDULILLAH…40 BIN KISININ KATILLERINE MASUMIYET KAZANDIRMAK ICIN AVSARLARIN ISMINI SENIN AGZINA ALDIRDIKLARI ICIN ORDAKI AVSARLARA YAZIKLAR OLSUN…

 2. Dadaloglu dedi ki:

  MADEM AVSARLARLA ARAN IYI SAYIN BAYKAL O ZAMAN SANA BENDEN BIR AVSAR ATASOZU,,AYRAN BULAMAZ ICMEYE,,KURK ILE GIDER S.C..MAYA !!??

  HER DERDIMIZI BITIRDINIZ ALT UST ETNIK KIMLIGIMIZ KALDI OYLEMI?
  FRANSIZ KRALICESIYLE BIR KAN BAGINIZ VARMI ACABA SAYIN BAYKAL VE DIGER SIYASETCILER ? BIZLERE PASTA YIYIN DIYORSUNUZZZ EKMEGIMIZ YOK,,,

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari