FESLİKAN ŞENLİKLERİ BAŞLADI

Ağustos 2, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

FESLİKAN ŞENLİKLERİ BAŞLADI

Konyaaltı Belediyesi tarafından düzenlenen Feslikan Şenliklerinde CHP Genel Başkanı Deniz Baykal fırtınası esti. Selda Bağcan ise festivalin gözde sanatçısı

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Antalya’da, Konyaaltı Belediyesi’nce düzenlenen Feslikan Yaylası Şenlikleri’ne katıldı. Şenliğin açılışında konuşan Baykal, Türkiye’de yaşanan yanlışlıklar ve haksızlıklar ile bunların çözüm yollarının farkında olduklarını, Türkiye’nin daha iyi ve güzel günlere gideceğini söyledi. Türkiye’nin yaşadığı sıkıntıların aşılacağını belirten Deniz Baykal, şöyle konuştu: ”Yanlışlıkları, haksızlıkları, olumsuzlukları hep biliyoruz. Bunların nasıl çözüleceğinin de farkındayız. Hiç merak etmeyin, o dertler çözülecektir. Türkiye’deki sıkıntılar aşılacaktır. Türkiye’nin önü aydınlıktır, yolu açıktır. Bugün yaşadığımız sıkıntıları, sorunları inşallah yakın bir zamanda arkamızda bırakacağız. Milletçe nice güzel günleri hep beraber yaşayacağız.”

Daha önce Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Feslikan Yaylası Şenliklerinin, Konyaaltı Belediyesi’nin organizasyonuyla daha da geliştiğini dile getiren Baykal, Antalya’yı sadece güneşle, denizle hatırlayanların Antalya’nın yaylalarını da bilmesi gerektiğini belirtti. Tatil denilince ”deniz kenarında, güneşin altında yatma anlayışı devrinin” geçtiğini dile getiren Baykal, ”İnsan tabiatı, insan sağlığı bakımından tatilin, eğlencenin tabiatla kucak kucağa, ailece, diğer insanlarla birlikte yaylalarda en güzel bir şekilde değerlendirilebileceğini ve gelecekte yaylaların daha da değer kazanacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Feslikan Yaylası Şenlikleri kapsamında yağlı güreşlerin yapılacağını aktaran Baykal, Antalya’nın yağlı güreşlerde de atılım gerçekleştirdiğini ve bu yıl Kırkpınar’da altın kemeri Antalyalı bir sporcunun kazandığını hatırlattı.
 

”Korkmasalar sizi de içeri alacaklar”

Baykal’ın konuşmasının ardından sanatçı Selda Bağcan‘ın konserini izledi. Selda Bağcan, konser sırasında Ergenekon soruşturmasına ilişkin eleştirel görüşlerini dile getirdi. Gazetecilere, ”Hadi Ergenekon için konuşuyorum yazın bakalım. İçeride suçsuz insanlar da yatıyor yazık değil mi?” diyen Bağcan, ardından CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a dönerek, ”Sayın Genel Başkanım, içeri alırlarsa beni kurtarırsınız değil mi? Korkmasalar sizi de içeri alacaklar ama korkuyorlar” diye espri yaptı.

Bu sözlere gülerek karşılık veren Baykal, konserin ardından Selda Bağcan’a plaket verdi. Baykal, Selda Bağcan’ın sadece sesiyle, şarkılarıyla değil, hayat çizgisi ve siyasi duruşuyla da önemli bir sanatçı olduğunu söyledi.

Selda Bağcan da, Baykal’a, ”Deniz Baykal olmasaydı Türkiye farklı mecralara kayabilirdi. Ben de huzurlarınızda onun siyasi duruşuna ve siyasi çizgisine teşekkür ediyorum sağ olun sayın genel başkanım” sözleriyle teşekkür etti.

Baykal, sanatçı Kubat‘ın konserini de izledi. Bu sırada Baykal ile görüşmek isteyen bir kişi ise güvenlik görevlilerince engellenerek uzaklaştırıldı.

BİZİM ANTALYA

www.bizimantalya.com

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari