FİKRET OTYAM ÖDÜLÜ REDDETTİ

Mayıs 10, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

FİKRET OTYAM ÖDÜLÜ REDDETTİ

Gazeteci – yazar ve ressam Fikret Otyam, Akdeniz Üniversitesi tarafından yarın verilecek 13’üncü Çevre Hizmet Ödülü’nü almayacağını açıkladı.
Otyam, gerekçe olarak aynı ödülün Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’na da verilmesini gösterdi ve “Aldığım takdirde yaşanan orman katliamına ortak olurum” dedi.

DHA’ya açıklama yapan 84 yaşındaki Fikret Otyam, “Ben yaştaki sedir, çam ve nice ağaçların acımasızca kıyıma uğratıldığını acıyla izlerken ve bu kıyımı kıyasıya eleştirirken, aynı amaçlı bir ödülün de Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na da verilmesi, doğa sevgime ve bu konulardaki yazılarıma ters düşeceği; aldığım takdirde yaşanan orman katliamına ortak sayılacağımdan dolayı ödülü almayacağım” dedi.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ‘Avrupa Birliği’ne tam üyelik sürecinde, çevre başlığının açılması için gösterdiği üstün gayretlerden dolayı’, gazeteci- yazar ve ressam Fikret Otyam ise ‘Türkiye ölçeğinde eserleri ile çevre bilinci ve doğa sevgisinin gelişmesine yaptığı katkılardan dolayı’ ödüle layık görülmüştü.

Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu’nda yarın gerçekleştirilecek törende İÇDAŞ A.Ş., Nevşehir Fen Lisesi Sürdürülebilir Yurt Binası inşaatı ile İncekara Holding, Ülkem için Orman Kampanyası ile Koç Holding Şirketleri, Kütahya Simav’da sürdürülen Yavru TEMA Programı ile Ömer Önder, Atıktan Geleceğe Yatırım Projesi ile Pharma Vision, arıtma çamurlarının bertarafı için geliştirilen Termal Kurutma ve Kojenerasyon Tesisi’nin inşasından dolayı Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT), Adrasan Koyu’nda çevresel değerlerin korunması için gösterdiği çabalardan dolayı gazeteci Erdoğan Kahya, Antalya Bölgesi’ndeki doğal ve kültürel değerlerin korunması konusunda 2009 yılında yapmış olduğu yayınlardan dolayı TRT Antalya Radyosu seçici kurul tarafından ödüle layık görülmüş ve bu ödüller geçen hafta açıklanmıştı.

Ödül töreni ise yarın Bakan Eroğlu’nun katılımıyla saat 14.00’da gerçekleştirilecek.

Hamit SEÇİL/ANTALYA, (DHA)

  • Netinial Internet

Yorumlar

“FİKRET OTYAM ÖDÜLÜ REDDETTİ” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. EMEK dedi ki:

    KINDIL MİLLİ PARK ALANINA SAHİP ÇIKILMAYIŞINDAN DOLAYI ÖDÜL VERENLER BU KONUDA
    NE DÜŞÜNÜYORLAR MERAK EDİYORUM????

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari