GERGİNLİK OTOYOLU KAPATTIRDI

Ocak 3, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

GERGİNLİK OTOYOLU KAPATTIRDI

YASADIŞI sol örgüt üyesi oldukları şüphesi ile 5 üniversite öğrencisinin tutuklanmasını protesto etmek için İstanbul’dan gelen grubu Edirne’ye sokmak istemeyen binlerce kişi protesto eylemi yaptı. Gerginlik nedeniyle TEM otoyolu tek yönlü ulaşıma kapandı

Edirne’de, terör örgütü DHKP-C’nin propagandasını yaptığı gerekçesiyle tutuklanan 5 kişiye destek vermek amacıyla İstanbul’dan Edirne’ye otobüslerle gelen yaklaşık 150 kişi, bir grup vatandaş tepki gösterdi.

Edirne’de, 22-29 Aralık tarihlerinde yasa dışı örgüt propagandası yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan 5 kişiye destek vermek amacıyla İstanbul’dan otobüslerle kente gelen yaklaşık 150 kişilik grup, TEM otoyolunun Edirne turnikelerinde jandarma ve polis ekipleri tarafından durduruldu. Burada yapılan aramalarda gruptakilerin üzerinde ve otobüslerde çok sayıda sopa ve testere ele geçirildi.

Emniyet Müdür Yardımcısı Özer Özben, grubu uyararak, basın açıklaması yapılması beklenen Saraçlar Caddesi’nin tepkili vatandaşların olduğunu ve buraya gitmeleri halinde istenmeyen olayların çıkabileceğini söyledi.

Gruptakiler, basın açıklamasının Anayasal hakları olduğunu, bunu kullanmak istediklerini ifade ederek, kente girmelerine izin verilmesini istedi.

Bu arada, Saraçlar Caddesi’ndeki PTT Binası önünde toplanan bir grup vatandaş, İstanbul’dan gelen grubun bekletildiği Edirne TEM otoyol turnikelerine gelerek, otobüslerle İstanbul’dan gelenlerin kente sokulmamasını talep ettiler.

Emniyet Müdür Yardımcısı Özben, Edirne’den gelen grubu da uyararak, dağılmalarını sağladı. Kentin çeşitli bölgelerde tekrar toplanan tepkili vatandaşlar, otoyolu turnikelerine döndüler. Turnikelerde toplananlar ile İstanbul’dan gelen grup, karşılıklı sloganlar attı.

İki grup arasında olası kavgayı önlemek isteyen güvenlik güçleri, Edirne’den gelen vatandaşlara bölgeden uzaklaşmalarını istedi. Vatandaşların bölgeden uzaklaşmaması üzerine çıkan arbade de 3’ü polis, 7 kişi yaralandı.

Yaralanan polisler, bölgede bulunan 112 Acil Servis ekiplerince olay yerinde tedavi edildi.

Bu arada olay yerine gelen CHP Edirne Milletvekili Bilgin Paçarız, Edirne Belediye Başkan Vekili Namık Döleneken ve Edirne’deki sivil toplum örgütü temsilcileri, her iki grubu da ikna etmek için çabalarını sürdürüyor.

Turnikelerde bekleyen güvenlik güçleri, Bölge Trafik Müdürlüğü önünde de kent dışına çıkış yapan araçları kontrol ediyor.

Çok sayıda Edirneli de otoyolun turnikelerini gören kesimlerine araçları ile gelerek, olayları uzaktan takip ettiler.

TEM TEK YÖNLÜ ULAŞIMA KAPANDI, 1 POLİS YARALI

İstanbul’dan basın açıklaması yapmak için Edirne’ye gelen ve TEM gişelerinde durdurulan grupla, onlara karşı çıkan şehir merkezinden gelenler, yolun trafiğe kapanmasına neden oldu. TEM’in iki tarafında bekleyen ve karşılıklı slogan atan gruplar nedeniyle yol tek yönlü ulaşıma kapandı. Çıkan olaylarda 1 polis memurunun yaralandığı bildirildi.
EDİRNEE

Bu haberin BİR yorumu

ne önemi var     03/01/2010 – 17:46
BEŞİR ATALAYI KÜRT AÇILIM DIŞINDA KONUŞURKEN GÖREN VAR MI???

HÜRRİYET

  • Netinial Internet

Yorumlar

“GERGİNLİK OTOYOLU KAPATTIRDI” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. Hüseyin KOÇAK dedi ki:

    SAHİ İÇİŞLERİ BAKANIMIZ VARDI BİZİM BİRDE. DAHA DOĞRUSU OLMASI GEREKİRDİ. NEREDE O. BU OLAYLARI ÜSTÜNE ALINMIYOR MU.

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari